Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVB polska tv za granica ? Czy to mozliwe ?

EsTeWuAzIoM 27 Mar 2011 19:20 28161 14
    EsTeWuAzIoM
    Level 13  
    Witam, pytanie moze okazac sie glupie bo sie na tym kompletnie nie znam, wiem ze dvb w Berlinie odbiera bardzo dobrze, ale czy jesli kupil bym w polsce dekoder czy odbieral bym polska tv w Berlinie ?
    User removed account
    User removed account  
    EsTeWuAzIoM
    Level 13  
    Moglbys napisac o tym cos wiecej ? Co musialbym dokladnie kupic i za ile? Rozumiem, ze jest to jednorazowa oplata za dekoder i antene? nie musze juz placic abonamentu ? Podaj jakies przykladowe propozycje
    p3st
    Level 24  
    Może nie zrozumiałeś: szczegóły! Wytłumacz dokładnie o co Tobie chodzi.
    AxelNext
    Level 38  
    EsTeWuAzIoM wrote:
    Moglbys napisac o tym cos wiecej ? Co musialbym dokladnie kupic
    :D
    DVB-T -> cyfrowa naziemna
    DVB-C -> cyfrowa kablowa
    DVB-S, DVB-S2 -> cyfrowa sat, cyfrowa sat HD

Teraz pomyśl i ...... odpuść sobie :idea:
    User removed account
    User removed account  
    irekr
    Moderator
    Odbiór naziemny:
    Nie wiem dokładnie gdzie mieszkasz w Berlinie, bo w zależności od miejsca bywa z tym różnie. Pamiętaj że w mieście jest sporo nadajników i nadają nie tylko z Alexanderplatz.
    Jeżeli masz zwykły telewizor niemiecki na MPEG2 to jak obrócisz antenę na wschód i ustawisz wyszukiwanie ręczne na kanale 46 to odbiornik powinien wylistować skład multipleksu, ale zamiast obrazu będziesz miął czarny ekran z polskim dźwiękiem.
    Z tego co donoszą niemieccy znajomi z Neuenhagen to na antenie postawionej na 12 metrach odbierają Jemiołów z siłą 20 i jakością 95%. Twierdza nawet że jakośc techniczna tego co leci jest lepsza niz tego co mają z własnych stacji naziemnych.
    Ale Neuenhagen to spory kawałek na wschód od Berlina.

Nie zostaje nic innego jak sprawdzić czy masz cokolwiek na kanale 46.
    Do odbioru będzie potrzebny albo odbiornik z wbudowanym dekoderem MPEG4 (który odbiera bezproblemowo niemieckie przekazy w MPEG2) lub dodatkowy dekoder z MPEG4.
    Śledzę wypowiedzi na niemieckich forach i w periodykach technicznych, jest tam wiele głosów na temat potrzeby "upgrade" niemieckich przekazów do MPEG4. W niektórych zachodnich landach są już takie transmisje naziemne.

Z tym odbiorem przez internet jest tak że większość przekazów ma blokady na odbiór z IP poza Polską. Dopiero po opłaceniu stosownych kwitów uzyskuje się dostęp do przekazów.

A odbiór satelitarny:
    Masz dekoder z Polski, stawiasz antenę na 13E i odbierasz...
    Formalnie jest to niezgodne z umową ale.....
    gonzo24
    Level 11  
    Cyfra+ . Moja znajoma mieszka w Londynie i tam właśnie ma tą platformę cyfrową i bez problemu ją odbiera.
    W sumie nie za bardzo wiadomo o co w pytaniu chodzi? O standard nadawania czy którą platformę wybrać mieszkając za granicą.
    EsTeWuAzIoM
    Level 13  
    gonzo24 wrote:
    W sumie nie za bardzo wiadomo o co w pytaniu chodzi? O standard nadawania czy którą platformę wybrać mieszkając za granicą.

Chodzi o to co wybrac najlepiej. Tutaj w Niemczech trzeba miec wzoge od spoldzielni na zamontowanie anteny, nic nie moze wystawac za okno itp. Ten kraj jest "dziwny" lekko mowiac

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
    AxelNext
    Level 38  
    EsTeWuAzIoM wrote:
    Tutaj w Niemczech trzeba miec wzoge od spoldzielni na zamontowanie anteny
    W Polsce też tylko wszyscy to zlewają, a nikt tego nie ściga.
    A montaż na balkonie od wewnętrznej strony anteny 33 cm wchodzi w grę ?
    http://www.technisat.pl/index6f04.html?nav=Anteny_satelitarne,pl,54

Znajomy w Niemczech na balkonie (nie na zewnątrz balkonu) ma Multytenne / Multytenne Twin
    http://www.technisat.pl/index678f.html?nav=z_LNB,pl,1273561569271-30

EsTeWuAzIoM wrote:
    Ten kraj jest "dziwny"
    Raczej normalny i tak powinno być w Polsce.
    irekr
    Moderator
    Jest taki przepis federalny w Niemczech że obcokrajowcy mogą instalować anteny satelitarne do odbioru programów ze swoich krajów. Wystarczy pojechać na Kreutzberg by zauważyć jak to funkcjonuje. Niektóre budynki maja nawet w swoich instalacjach talerze skierowane na Turksata. Berlin to kosmopolityczne miasto, multikulti na porządku dziennym...
    EsTeWuAzIoM
    Level 13  
    Na Kreutzberg czy Neukölln sa praktycznie wszedzie "talerze" bo tam jest wiecej turkow arabow palestynczykow itd niz niemcow ;) Pozatym na tej dzielnicy "robia co chca" i tam spoldzielnia nie ingeruje bo nie ma sensu. Ja mieszkam na bardzo spokojnej dzielnicy w wschodnim Berlinie a wszystkie sasiadki sa z czasow DDR wiec mam przechlapane ;)

Co do przepisow, slyszalem, ze jest przepis, ze jesli spoldzielnia nie zgodzi sie na montaz anteny powinni mi udostepnim Polska telewizje na kablowce. Kiedys byla polonia 1 ale teraz nie widze nic polskiego.

Czyli wychodzi na to , ze musze kupic cyfre + lub cos podobnego ? Nie bardzo rozumiem o co choczi z tymi DVB bo widze, ze jest tego sporo i sie w tym gubie.

axelakis napewno wchodzi w gre, tylko czekam, az sie przeprowadze bo czekam na mieszkanie od spoldzielni, zmieniam na wieksze. Teraz nie mam balkonu.

Co do tego, ze ten kraj jest normalny to uwierz mi , ze szybko bys zatesknil za Polska i naszymi obyczajami.

Sorry za OT, wiesz ile sie srednio zarabia w niemczeh na budowie np? ok 1200 1500 euro z czego musisz odprowadzic 19% podatku, zaplacic sobie ubezpieczenie ok 180 euro miesiecznie, zaplacic na rente, zaplacic za mieszkanie ok 350 euro itp. Nie jest tak kolorowo ;) A niech sie zdarzy komus spoznic z rozliczeniem rocznym, lub jakas wpadka z niemiecka "skarbowka" to lepiej juz do Polski wracac ;)
    AxelNext
    Level 38  
    Właśnie to mi się podoba, wszystko jest takie poukładane, Niemiecki porządek i brak cwaniactwa.
    Często jestem w Niemczech i wiem jak jest i wiem jak jest w Polsce.
    Tam nikt w bloku nie robi imprezy do 5 rano i nie skacze komuś nad głową albo nie rzuca petów na balkon bo mu się nie chce popielniczki zabrać ze sobą.

Co do mieszkania to bierz z balkonem na południe :idea:
    User removed account
    User removed account  
    irekr
    Moderator
    Niedawano wróciłem z krótkiego pobytu w Niemczech, przez pare dni byłem u znajomych w Neuenhagen. Normalnie odbierają to wszystko co leci z pobliskiego Alexa - to tylko 20 km w linii prostej.
    Ale obróciliśmy antenę podobna do naszego ATX-a na wschód i na wielosystemowym odbiorniku (z wmontowanym MPEG4 w DVB-T i DVB-C/S i S2 zakupionym niedawno w Hamburgu) sygnał na kanale 46 z Jemiołowa był na poziomie 43% siły i 95% jakości. Początkowo bałem się zakłóceń od MUX-a z Alexa na k. 45 ale obawy były bezzasadne.

Jeszcze jedna ciekawostka: na tych dachach gdzie były anteny naziemny były tylko anteny YAGI, ani jednej "siatki"...
    Mój niemiecki kolega stwierdził, ze jakość obrazu z naszego MUX-a jest zdecydowanie lepsza niż "rodzimych" multipleksów.

Strona merytoryczna programów to zupełnie inny temat.