Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB polska tv za granica ? Czy to mozliwe ?

27 Mar 2011 19:20 24327 14
  • Poziom 13  
    Witam, pytanie moze okazac sie glupie bo sie na tym kompletnie nie znam, wiem ze dvb w Berlinie odbiera bardzo dobrze, ale czy jesli kupil bym w polsce dekoder czy odbieral bym polska tv w Berlinie ?
  • flexghzflexghz
  • Użytkownik usunął konto  
  • flexghzflexghz
  • Poziom 13  
    Moglbys napisac o tym cos wiecej ? Co musialbym dokladnie kupic i za ile? Rozumiem, ze jest to jednorazowa oplata za dekoder i antene? nie musze juz placic abonamentu ? Podaj jakies przykladowe propozycje
  • Poziom 24  
    Może nie zrozumiałeś: szczegóły! Wytłumacz dokładnie o co Tobie chodzi.
  • Poziom 38  
    EsTeWuAzIoM napisał:
    Moglbys napisac o tym cos wiecej ? Co musialbym dokladnie kupic
    :D
    DVB-T -> cyfrowa naziemna
    DVB-C -> cyfrowa kablowa
    DVB-S, DVB-S2 -> cyfrowa sat, cyfrowa sat HD

Teraz pomyśl i ...... odpuść sobie :idea:
  • Moderator
    Odbiór naziemny:
    Nie wiem dokładnie gdzie mieszkasz w Berlinie, bo w zależności od miejsca bywa z tym różnie. Pamiętaj że w mieście jest sporo nadajników i nadają nie tylko z Alexanderplatz.
    Jeżeli masz zwykły telewizor niemiecki na MPEG2 to jak obrócisz antenę na wschód i ustawisz wyszukiwanie ręczne na kanale 46 to odbiornik powinien wylistować skład multipleksu, ale zamiast obrazu będziesz miął czarny ekran z polskim dźwiękiem.
    Z tego co donoszą niemieccy znajomi z Neuenhagen to na antenie postawionej na 12 metrach odbierają Jemiołów z siłą 20 i jakością 95%. Twierdza nawet że jakośc techniczna tego co leci jest lepsza niz tego co mają z własnych stacji naziemnych.
    Ale Neuenhagen to spory kawałek na wschód od Berlina.

Nie zostaje nic innego jak sprawdzić czy masz cokolwiek na kanale 46.
    Do odbioru będzie potrzebny albo odbiornik z wbudowanym dekoderem MPEG4 (który odbiera bezproblemowo niemieckie przekazy w MPEG2) lub dodatkowy dekoder z MPEG4.
    Śledzę wypowiedzi na niemieckich forach i w periodykach technicznych, jest tam wiele głosów na temat potrzeby "upgrade" niemieckich przekazów do MPEG4. W niektórych zachodnich landach są już takie transmisje naziemne.

Z tym odbiorem przez internet jest tak że większość przekazów ma blokady na odbiór z IP poza Polską. Dopiero po opłaceniu stosownych kwitów uzyskuje się dostęp do przekazów.

A odbiór satelitarny:
    Masz dekoder z Polski, stawiasz antenę na 13E i odbierasz...
    Formalnie jest to niezgodne z umową ale.....
  • Poziom 11  
    Cyfra+ . Moja znajoma mieszka w Londynie i tam właśnie ma tą platformę cyfrową i bez problemu ją odbiera.
    W sumie nie za bardzo wiadomo o co w pytaniu chodzi? O standard nadawania czy którą platformę wybrać mieszkając za granicą.
  • Poziom 13  
    gonzo24 napisał:
    W sumie nie za bardzo wiadomo o co w pytaniu chodzi? O standard nadawania czy którą platformę wybrać mieszkając za granicą.

Chodzi o to co wybrac najlepiej. Tutaj w Niemczech trzeba miec wzoge od spoldzielni na zamontowanie anteny, nic nie moze wystawac za okno itp. Ten kraj jest "dziwny" lekko mowiac

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [Pablo]
  • Poziom 38  
    EsTeWuAzIoM napisał:
    Tutaj w Niemczech trzeba miec wzoge od spoldzielni na zamontowanie anteny
    W Polsce też tylko wszyscy to zlewają, a nikt tego nie ściga.
    A montaż na balkonie od wewnętrznej strony anteny 33 cm wchodzi w grę ?
    http://www.technisat.pl/index6f04.html?nav=Anteny_satelitarne,pl,54

Znajomy w Niemczech na balkonie (nie na zewnątrz balkonu) ma Multytenne / Multytenne Twin
    http://www.technisat.pl/index678f.html?nav=z_LNB,pl,1273561569271-30

EsTeWuAzIoM napisał:
    Ten kraj jest "dziwny"
    Raczej normalny i tak powinno być w Polsce.
  • Moderator
    Jest taki przepis federalny w Niemczech że obcokrajowcy mogą instalować anteny satelitarne do odbioru programów ze swoich krajów. Wystarczy pojechać na Kreutzberg by zauważyć jak to funkcjonuje. Niektóre budynki maja nawet w swoich instalacjach talerze skierowane na Turksata. Berlin to kosmopolityczne miasto, multikulti na porządku dziennym...
  • Poziom 13  
    Na Kreutzberg czy Neukölln sa praktycznie wszedzie "talerze" bo tam jest wiecej turkow arabow palestynczykow itd niz niemcow ;) Pozatym na tej dzielnicy "robia co chca" i tam spoldzielnia nie ingeruje bo nie ma sensu. Ja mieszkam na bardzo spokojnej dzielnicy w wschodnim Berlinie a wszystkie sasiadki sa z czasow DDR wiec mam przechlapane ;)

Co do przepisow, slyszalem, ze jest przepis, ze jesli spoldzielnia nie zgodzi sie na montaz anteny powinni mi udostepnim Polska telewizje na kablowce. Kiedys byla polonia 1 ale teraz nie widze nic polskiego.

Czyli wychodzi na to , ze musze kupic cyfre + lub cos podobnego ? Nie bardzo rozumiem o co choczi z tymi DVB bo widze, ze jest tego sporo i sie w tym gubie.

axelakis napewno wchodzi w gre, tylko czekam, az sie przeprowadze bo czekam na mieszkanie od spoldzielni, zmieniam na wieksze. Teraz nie mam balkonu.

Co do tego, ze ten kraj jest normalny to uwierz mi , ze szybko bys zatesknil za Polska i naszymi obyczajami.

Sorry za OT, wiesz ile sie srednio zarabia w niemczeh na budowie np? ok 1200 1500 euro z czego musisz odprowadzic 19% podatku, zaplacic sobie ubezpieczenie ok 180 euro miesiecznie, zaplacic na rente, zaplacic za mieszkanie ok 350 euro itp. Nie jest tak kolorowo ;) A niech sie zdarzy komus spoznic z rozliczeniem rocznym, lub jakas wpadka z niemiecka "skarbowka" to lepiej juz do Polski wracac ;)
  • Poziom 38  
    Właśnie to mi się podoba, wszystko jest takie poukładane, Niemiecki porządek i brak cwaniactwa.
    Często jestem w Niemczech i wiem jak jest i wiem jak jest w Polsce.
    Tam nikt w bloku nie robi imprezy do 5 rano i nie skacze komuś nad głową albo nie rzuca petów na balkon bo mu się nie chce popielniczki zabrać ze sobą.

Co do mieszkania to bierz z balkonem na południe :idea:
  • Moderator
    Niedawano wróciłem z krótkiego pobytu w Niemczech, przez pare dni byłem u znajomych w Neuenhagen. Normalnie odbierają to wszystko co leci z pobliskiego Alexa - to tylko 20 km w linii prostej.
    Ale obróciliśmy antenę podobna do naszego ATX-a na wschód i na wielosystemowym odbiorniku (z wmontowanym MPEG4 w DVB-T i DVB-C/S i S2 zakupionym niedawno w Hamburgu) sygnał na kanale 46 z Jemiołowa był na poziomie 43% siły i 95% jakości. Początkowo bałem się zakłóceń od MUX-a z Alexa na k. 45 ale obawy były bezzasadne.

Jeszcze jedna ciekawostka: na tych dachach gdzie były anteny naziemny były tylko anteny YAGI, ani jednej "siatki"...
    Mój niemiecki kolega stwierdził, ze jakość obrazu z naszego MUX-a jest zdecydowanie lepsza niż "rodzimych" multipleksów.

Strona merytoryczna programów to zupełnie inny temat.