Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bizhub 421 kod c-0207 potrzebny sm bądź list error code

27 Mar 2011 22:19 2028 4
  • Poziom 24  
    Witam

W maszynie bizhub 421 wyskoczył mi kod c-0207 podpowie ktoś z czym to się je, i gdzie szukać usterki? Przydałaby mi się też lista standardowych błędów w tych modelach maszyn. Będę wdzięczny.

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 25  
    Witaj
    Jakieś problemy: "...Elevator failur" ...czyli z podajnikiem papieru...
    Pozdrawiam
    "serwek" ;)
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    zobacz czy za kasetami nie utknął papier, i zrób trouble reset
    pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Witam

Problem rozwiązany

Dzięki wielkie za nakierowanie. Okazało się iż tulejka dystansowa utrzymująca mechanizm podnoszenia i opuszczenia podajnika wyłamała się co spowodowało przemieszczenie czujnika obecności podajnika w poprawnej pozycji. Jeszcze raz dzięki wielkie za nakierowanie :).
    Błędy są opisane również dość fajnie w historii błędów.

Jeszcze jedno pytanie do znawców tych maszyn. By uruchomić drukowanie potrzebna jest karta druku wpięta obok pamięci w slocie na płycie głównej?

Już sobie poradziłem. Nie potrzeba dodatkowej karty jak to serwisanci z Minolty mówili. Drukowanie działa :).
  • Poziom 16  
    Witam, potrzebuję pomocy bo mam ten sam błąd i nie mogę sobie z nim poradzić. najpierw maszyna co jakiś czas bzyczała potem już tylko bzyczała i błąd c-0207. Okazało się że jedna zębatka plastikowa się zjechała. wymieniłem zębatkę i silnik napędzający ją. Bzyczenie ustało ale i błąd pozostał. oczywiscie za każdym razem kasuje błąd. wymieniłem boczny podajnik, potem, całe boczne drzwi i nadal to samo. Podajnik był od 500 to pomyślałem że może nie pasuje i wymieniłem podajnik na taki z 501 i dalej to samo. Co mogę jeszcze sprawdzić ?