Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ariston Genus Premium System, program godzinowy c.w.u.

max2k 27 Mar 2011 23:06 5054 10
  • #1 27 Mar 2011 23:06
    max2k
    Poziom 1  

Witam,
    Od prawie roku jestem użytkownikiem kotła Ariston Genus Premium System 24 z zasobnikiem BACD 120 całość dopełniona sondą zewnętrzną oraz ClimaManagerem.
    Przez okres zimowy eksperymentowałem z ustawieniami godzinowymi grzania C.O. teraz przyszedł czas na program godzinowy dla C.W.U.
    Kłopot w tym, że kocioł nie reaguje na ustawienie obniżonej temperatury zasobnika.

Czy jest jakiś specjalny tryb/ustawienie, które muszę włączyć, aby kocioł brał pod uwagę godziny dla obniżonej temperatury C.W.U.?

Pozdrawiam

-1 10
  • #2 08 Gru 2011 14:03
    maniekxxl
    Poziom 9  

witam
    dołączę się do pytania bo mam podobny problem czy komuś udało się zaprogramować c.w.u

0
  • #3 15 Lut 2012 09:16
    maniekxxl
    Poziom 9  

czy jest ktoś serwisantów albo użytkowników Ariston Genus Premium System 24 Czy w tych kotłach można zaprogramować godzinowy system grzania ciepłej wody użytkowej Dopowiem ze jest funkcja w ClimaManagerem mozna ustawic temperaturę i czas grzania ale nie reaguje na te zmiany.Wyłączam funkcje komfort cwu i ustawiam czasowe nic to nie daje POMOCY ..........

0
  • #4 15 Lut 2012 09:42
    1tropek
    Poziom 22  

maniekxxl napisał:
    czy jest ktoś serwisantów albo użytkowników Ariston Genus Premium System 24 Czy w tych kotłach można zaprogramować godzinowy system grzania ciepłej wody użytkowej Dopowiem ze jest funkcja w ClimaManagerem mozna ustawic temperaturę i czas grzania ale nie reaguje na te zmiany.Wyłączam funkcje komfort cwu i ustawiam czasowe nic to nie daje POMOCY ..........

Kocioł jest pewnie ustawiony jako przepływowy.
    Te czasy dotyczą zasobnika.

0
  • #5 15 Lut 2012 21:45
    m111
    Poziom 13  

Witam !
    Po co w ogóle chcesz ustawiać czasowe włączanie zasobnika ? W stanie nie używania c.w.u. temperatura w zbiorniku może Ci spaść raptem kilka stopni na dobę - chyba że w tym czasie pracuje pompa cyrkulacyjna.
    Przykładowo:
    - gdy Genus Premium ma do dogrzania dwa, trzy stopnie - wówczas w czasie ładowania zasobnika ( np. nocnego ) także kondensuje
    - gdy uruchomisz ustawienie czasowe na Clima Managerze - wtedy gdy będzie miał za zadanie podgrzać wodę o więcej stopni, po długim wyłączeniu ( a jeszcze zbiegnie się to z potrzebą włączenia c.o. ) kondensacja może się posypać.
    Masz cyrkulację ?
    Pozdrawiam !

0
  • #6 16 Lut 2012 08:45
    maniekxxl
    Poziom 9  

Tak mam cyrkulacje ale nie używam bo bardzo wychładza zasobnik ciepłej wody i jest to nie ekonomiczne nawet z programatorem czasowym choć wygodne Lepiej założyć podgrzewacz elektryczny do umywalek prysznic i wanna to nie problem bo zanim się rozbiorę ciepła woda już jest.
    -A co do kondensacji w trybie podgrzewania ciepłej wody to nie ma tam to miejsca no chyba ze przez pierwszą minute bo za mały jest układ wodny i na powrocie szybko jest wysoka temperatura.
    -Spadek temperatury na dobę wcale nie jest taki mały sięga nawet polowy ustawionej na zasobniku. Ekonomiczniej było by ustawić czasowe po ostatnich kąpielach zasobnik juz nie dogrzewa bo w nocy jest już niepotrzebna ciepłej woda a za to startuje rano i dogrzewa to co poszło do kompania i by wystygło przez noc.
    -wracając do tematu chodzi jak ustawić w parametrach żeby ta funkcja działała a nie jak lepiej bo to wyjdzie w praniu;)
    POZDRAWIAM

Dodano po 15 [minuty]:

Dopowiem ze ustawienie czasowe c.w.u ma za zadanie zużyć ciepłą wodę z zasobnika na wieczorne kąpiele i nie dogrzewać jej pełną mocą przy ubytku a następnie nie tracić energii na podtrzymanie całego zbiornika cała noc. Dopiero po południu będzie zapotrzebowanie na c.w.u na upartego to by wystarczył jeden start podgrzewania zasobnika .

0
  • #7 16 Lut 2012 09:46
    m111
    Poziom 13  

Jestem serwisantem Aristona, mam w obsłudze ponad 20 szt. " Systemów " z Clima Managerem i nikt nie pokusił się do czasowego ustawiania c.w.u. Pewnie Masz gaz płynny ?
    Skoro tak szybko ubywa Ci ciepła woda ze zbiornika i nie Musisz używać cyrkulacji - pewnie wyciąga Ci ciepłą wodę grawitacją. Rozumie, że Masz ustawione wszystko na Auto ( na kotle i C.M. ) ?

0
  • #8 16 Lut 2012 11:03
    maniekxxl
    Poziom 9  

witam.... nie ubywa ciepła woda tylko naturalnie stygnie w zasobniku fabrycznie ocieplonym. Przyczynia się do tego fakt ze stoi w garażu temperatura min.15 Czy zna Pan sposób uruchomienia tej funkcji??

0
  • #9 16 Lut 2012 22:26
    m111
    Poziom 13  

Najlepiej zadzwoń do Serwisu głównego " Aristona " w Krakowie - na pewno Ci pomogą.

0
  • #10 07 Cze 2013 13:45
    piotrwil
    Poziom 2  

Witam,

Zalałem wodą płytę sterująca od pieca Gemius Premium System 24. Uszkodził się jeden element, którego część odpadła i nie jestem w stanie odczytać żadnych cyferek. Czy ktoś mógłby zrobić dokładne zdjęcie lub spisać całe oznaczenie elementu zaznaczonego na zdjęciu.

Z góry dziękuję.

Ariston Genus Premium System, program godzinowy c.w.u.

0