Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dosył do nadajników - kiedyś i dziś. Na przykładzie RTCN-ów z b.ZSRR.

ADEK1000 28 Mar 2011 05:26 918 0
  • #1 28 Mar 2011 05:26
    ADEK1000
    Poziom 24  

Witam,
    Do napisania tego Tematu skłonił mnie dziwnie brumiący dosył Kanału Kultura BR2 Białoruskiego Radia z Pińska na 67,10 MHz.
    Podczas słuchania zarówno nośnej nadajnika, przed sygnałami testowymi - piskiem - nadajnika, przed rozpoczęciem programu o godz. 5 czasu polskiego, jak również i po rozpoczęciu programu Hymnem Narodowym Republiki Białoruś w trakcie np wejść prezenterskich słychać mocne dudnienie i brumienie w tle. Takie "bbbbbbbbbbbbbbbbbb...". Chciałbym się Państwa zapytać czy powyższe może świadczyć , że BR2 na 67,10 MHz z Pińska nadawany z mocą 17 kW w pol. poziomej jest przekazywany do nadajnika za pomocą analogowej linii telefonicznej, tzw. "drutami tel.", czy powyższego jest inna przyczyna ? Jeśli tak to jaka ?
    Zauważyłem,że tylko Pińsk ma takie kłopoty (jeśli chodzi o Białoruś). Pozostałe RTCN-y Białoruskie, które odbieram, tj. Grodno, Słonim, Świsłocz, Brześć idą normalnie bez brumu. Cisza nośnej jest tam "cicha jak makiem zasiał".
    Podobny objaw bruumu w tle jest też nieraz wyczuwalny na Radiu MAYAK z Obwodu Kaliningradzkiego z RTCN Czerniahovsk. Choć tam brum jest dużo mniejszy, niż na BR2 z Pińska. Na Radio Rassiji z RTCN Czerniahovsk problem ów (z brumem tła) nie występuje.
    Proszę o Odpowiedzi Państwa wobec powyższego oraz wobec tego poruszonego przeze mnie Tematu.
    Innymi słowy, Temat Ten Brzmi, Dosył do RTCN-ów /ogólnie nadajników/ i wszystko na Ten Temat.
    Proszę o Odpowiedzi Sz.Państwa wobec powyższego.
    Pozdrawiam,
    -Adam-

PS: Jeśli Temat Ten zamieściłem w złym Dziale, Proszę o jego przeniesienie do właściwego Działu, byle nie do Kosza.

0 0