Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Temperatury komputera i czyżby powodował zwarcia ?.

28 Mar 2011 14:02 686 5
 • Poziom 9  
  Witam mam taki problem mieszkam na górze (na dole rodzice) i tak przyszedłem ze szkoły. Włączyłem komputer, posiedziałem max 30 min i bach wysadziło prąd tak mam od kilku dni. Lecz wczoraj wogóle nie włączałem go i tak wysadziło prąd w nocy :(. Myślałem wpierw że to może wina komputera (temperatury procesora, GPU). Tutaj jakie mam temperatury:

  Temperatury komputera i czyżby powodował zwarcia ?.

  Jeśli nie komputer to co może być przyczyną ?. Podłaczone mam: Głośniki, komputer, monitor. I listwę to przedłużacza (ponieważ nie starcza kabla do kontaktu niestety). <- to w moim pokoju, a w drugim: telewizor, głośniki (kino domowe), lampka. Jeszcze rozważalem opcję modemu od internet (Neostrada ST 330) ale wątpie że to może być przyczyną. Z góry dziękuję za pomoc. Jakby co nawet piszcie na gadu: 7934415 nawet gdy niedostępny.
 • Moderator - Komputery Serwis
  Skąd mamy wiedzieć co u ciebie w domu powoduje zwarcie? Wezwij elektryka. Z temperaturami jest wszystko w normie,nie powinno to powodować zwarcia żadnego. Podaj model zasilacza i powiedz czy masz listwę antyprzepięciową czy zwykła zasilającą?.
 • Poziom 24  
  Programik pokazuje bzdury: niektóre temperatury są ujemne, zasilanie linii 12V to 1,73V... Skąd pewność, że reszta danych jest poprawna?
  Odczytaj dane w BIOS (też nie ma 100% pewności, że będzie to prawidłowy odczyt) ale będzie jakieś porównanie.

  Komputer należy rozebrać i sprawdzić co tam się w środku dzieje (kiedy ostatnio był czyszczony?).
 • Poziom 26  
  Napisałeś coś co wyklucza komputer bo w nim bezpiecznik jest sprawny - ,,Lecz wczoraj w ogóle nie włączałem go i tak wysadziło prąd w nocy,,. Poproś elektryka by sprawdził instalację domową.
 • Poziom 13  
  Może przeciążenie. Ja tak miałem jak odpaliłem 2 komputery mikrofalówkę i czajnik. Sprawdź ile A maja bezpieczniki.