Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool awo/d 4520/p poziom wody

jpkowiec 28 Mar 2011 18:06 3890 5
  • #1 28 Mar 2011 18:06
    jpkowiec
    Poziom 11  

Witam mam problem z pralką jak w temacie. A mianowicie po wymianie łożysk i simmeringa w bębnie (trzeba sie było troche namęczyć bo bęben nie rozbieralny) i po złożeniu wyskakiwał pralka buczała i wyskakiwał błąd f5 (czujnik ntc już naprawione na krótko lutownicą) pralka pierze ale mimo iż jest do połowy pełna wody świeci sie kontrolka "odkręć kran" i mryga "start" po naciśnięciu pralka kilka minut pracuje i to samo. tym sposobem pralka "pierze" ale nie zmienia się tryby na "płukanie" i ani "wirowanie" ani nie wypąpowywuje wody. podejrzewam że padł hydrostat ale nie jestem pewny... prosze o pomoc. sory za ewentualną ortografie lub jej brak ale z komorki pisze. z góry za wszystko wielkie thx

Dodano po 3 [godziny] 10 [minuty]:

sprawdziłem właśnie hydrostat gdy sie dmuchnie "pyka" wężyk i podpięcie w bębnie drożne

0 5
  • Pomocny post
    #2 31 Mar 2011 16:57
    349547
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #3 01 Kwi 2011 00:41
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

jpkowiec napisał:
    Witam mam problem z pralką jak w temacie. A mianowicie po wymianie łożysk i simmeringa w bębnie (trzeba sie było troche namęczyć bo bęben nie rozbieralny)
    Więc jak , kocioł był klejony a ty go rozcinałeś? Gdzie w tym kotle umiejscowiony jest kubek hydrostatu? Jeśli kubek hydrostatu to profil wewnątrz kotła to może niedokładnie go skleiłeś i nie trzyma powietrza.

0
  • #4 03 Kwi 2011 15:00
    jpkowiec
    Poziom 11  

Już wiem co się działo. Hydrostat działa tylko przy wysokim ciśnieniu tj. gdy np. w niego dmuchnę. Wtedy działa. Wody nie wylewa gdyż zjarało pompe. Tyle na temat.

0
  • Pomocny post
    #5 04 Kwi 2011 13:20
    daniel_ru
    Poziom 1  

witam.

Stoję przed faktem wymiany łożysk w powyższej pralce. Czy ktoś mógłby udzielić mi kilka wskazówek jak zdemontować łożyska (po oględzinach, które skończyły się wyciągnięciem bębna stwierdziłem, że jest on nierozbieralny). Przeczytałem, że jpkowiec uporał się z tym problemem.

0
  • Pomocny post
    #6 05 Kwi 2011 01:11
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

daniel_ru napisał:
    witam.

Przeczytałem, że jpkowiec uporał się z tym problemem.
    No to masz już odważnego który przecinał nierozbieralny kocioł. Skontaktuj się z nim ,może coś Ci podpowie w tym temacie.

0