Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak wyciszyć silnik spalinowy w rowerze

tomkap01 28 Mar 2011 15:10 12587 6
    tomkap01
    Level 10  
    Posiadam silnik z podkaszarki napędzający rolką tylne koło. W założeniu rower z tym silnikiem ma być alternatywą dla skutera, lecz jest jeden problem. Mianowicie tłumik w tym silniku o ile na wolnych obrotach głośno nie pracuje to przy maksymalnych obrotach wyje chyba głośniej niż stare romety lub komary. Oczywiście zwraca tym uwagę przechodniów i mało komfortowa jest jazda po mieście. Czy tłumik od skuterka będzie pasował do mocowania przy tym silniku? A może da się zastosować tłumik od tych łańcuchowych silników rowerowych? Byłby lepszy bo mniejszy.
    Hucul
    Level 39  
    Jeśli silnik jest dwusuwem , to tłumik ma ogromny wpływ na osiągi . Powinien być dopasowany do konkretnego modelu . Możesz spróbować dobrać go doświadczalnie , ale to trudna sztuka .
    tomkap01
    Level 10  
    Myślę że tak mały tłumik był wymuszony tym by zajmował mało miejsca. W końcu trudno wyobrazić sobie podkaszarkę lub piłę motorową ze sterczącą rurą. Zdaję sobie sprawę z utraty mocy, lecz wolę to niż hałas. Teraz rower jedzie ok. 60 i jak pojedzie 40 to też mnie zadowoli byle jechał ciszej;)
    Hucul
    Level 39  
    Pozostaje więc kupić jakiś tłumik do dwusuwa o podobnej pojemności i zaeksperymentować :) Jeśli aktualna puszka jest kompromisem między hałasem , mocą , a wymiarami to zastosowanie innego tłumika może znacząco podnieść jego moc , nie zwiększając jednocześnie za bardzo apetytu na paliwo .
    tomkap01
    Level 10  
    Tak, tylko czy rozstaw śrub jest taki sam jak typowych tłumikach od skuterków? Chciałbym bez przeróbek, zwyczajnie odkręcić tą puszkę i przykręcić tłumik.
    płetwa
    Level 31  
    Tak dobrze to chyba nie będzie, poszukaj jakiegoś tłumika i próbuj.
    Hucul
    Level 39  
    tomkap01 wrote:
    Tak, tylko czy rozstaw śrub jest taki sam jak typowych tłumikach od skuterków?

Mogę Ci zmierzyć ile ma Piaggio , ale podkaszarka to nie wiem :(