Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyciszyć silnik spalinowy w rowerze

28 Mar 2011 15:10 11537 6
  • Poziom 10  
    Posiadam silnik z podkaszarki napędzający rolką tylne koło. W założeniu rower z tym silnikiem ma być alternatywą dla skutera, lecz jest jeden problem. Mianowicie tłumik w tym silniku o ile na wolnych obrotach głośno nie pracuje to przy maksymalnych obrotach wyje chyba głośniej niż stare romety lub komary. Oczywiście zwraca tym uwagę przechodniów i mało komfortowa jest jazda po mieście. Czy tłumik od skuterka będzie pasował do mocowania przy tym silniku? A może da się zastosować tłumik od tych łańcuchowych silników rowerowych? Byłby lepszy bo mniejszy.
  • Poziom 39  
    Jeśli silnik jest dwusuwem , to tłumik ma ogromny wpływ na osiągi . Powinien być dopasowany do konkretnego modelu . Możesz spróbować dobrać go doświadczalnie , ale to trudna sztuka .
  • Poziom 10  
    Myślę że tak mały tłumik był wymuszony tym by zajmował mało miejsca. W końcu trudno wyobrazić sobie podkaszarkę lub piłę motorową ze sterczącą rurą. Zdaję sobie sprawę z utraty mocy, lecz wolę to niż hałas. Teraz rower jedzie ok. 60 i jak pojedzie 40 to też mnie zadowoli byle jechał ciszej;)
  • Poziom 39  
    Pozostaje więc kupić jakiś tłumik do dwusuwa o podobnej pojemności i zaeksperymentować :) Jeśli aktualna puszka jest kompromisem między hałasem , mocą , a wymiarami to zastosowanie innego tłumika może znacząco podnieść jego moc , nie zwiększając jednocześnie za bardzo apetytu na paliwo .
  • Poziom 10  
    Tak, tylko czy rozstaw śrub jest taki sam jak typowych tłumikach od skuterków? Chciałbym bez przeróbek, zwyczajnie odkręcić tą puszkę i przykręcić tłumik.
  • Poziom 30  
    Tak dobrze to chyba nie będzie, poszukaj jakiegoś tłumika i próbuj.
  • Poziom 39  
    tomkap01 napisał:
    Tak, tylko czy rozstaw śrub jest taki sam jak typowych tłumikach od skuterków?

Mogę Ci zmierzyć ile ma Piaggio , ale podkaszarka to nie wiem :(