Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Vectra A 1.7D - Stuki w skrzyni biegów

orion85 28 Mar 2011 18:34 3823 5
    orion85
    Level 12  
    Witam
    W posiadam opla vectre a z silnikiem 1.7d. Problem polega na tym, że od jakiegoś czasu coś si tłucze w skrzyni lub koło skrzyni biegów. W sobotę wymieniłem łożysko wyciskowe i nadal słychać ten stukot. Dodam jeszcze że gdy nacisnę sprzęgło to objaw ustaje.
    Co to może być?
    Proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny
    Pozdrawiam
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kajaba autoserwis
    Level 29  
    Skrzynia do rozebrania i weryfikacji!!!
    orion85
    Level 12  
    Dodoam że stuki dochodzą od strony silnika
    mariowili

Level 10  
    Jeśli ktoś jeszcze zerka na ten temat to mam ten sam problem, też wymieniłem łożysko wyciskowe, skrzynia wydaje się być ok, biegi wchodzą dobrze, nie wiem czy problem nie leży po stronie sprzęgła bo dźwięk cichnie po wciśnięciu pedału sprzęgła, lub po zwiększeniu obrotów silnika. Może to wibracje wynikające z niewyważonych tarcz sprzęgłowych?
    rafalcz28
    Level 1  
    u mnie jest to samo byłem u mechanika i powiedział mi że luz jest na 5 biegu ale nie wiem jak to sprawdzić.
    cynio333
    Level 19  
    Przepraszam że się wtrącę ale proszę zakonotujcie sobie jedną podstawową rzecz.
    Tak zwane łożysko wyciskowe może hałasować jedynie podczas wciśniętego pedału sprzęgła. Gdy go puścimy, zaczyna się obracać wałek sprzęgłowy.
    Podsumowując..... wciskam sprzęgło, hałasuje... jest to łożysko wyciskowe, natomiast przy puszczeniu sprzęgła pojawia się hałas, zaczyna się obracać wałek sprzęgłowy w skrzyni biegów... reszty chyba nie trzeba tłumaczyć.