Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeformatowanie dysku twardego z dekodera Polsatu Cyfrowego

alex1205 04 Cze 2013 23:56 136142 75
  • #31 04 Cze 2013 23:56
    PitD

VIP Zasłużony dla elektroda

Jeżeli to nie jest WD3200BUDT lub Hitachi HCC545050B9A300 to da się je uzdatnić.
    Pozostałe dyski stosowane w dekoderach mają hasło ATA.
    Tylko te dwa w/w mają inną metodę przypisania do dekodera.
    W PC widać je ale mają zerową pojemność ( 0 LBA ) i na razie nikt ze znających temat nie chce zdradzić sposobu.

• #32 09 Cze 2013 16:54
    Walekmst
    Poziom 11  

KIEROWCA_VW: poszukaj sobie na forum.hddguru.com. Nie licz na to, że podam Ci faq ze szczerego serca

PitD: ten Hitachi powinien pójść tylko prawdopodobnie potrzebuje zworki odpowiednich punktów na pcb ;-) właśnie z takim walczę.

• #33 16 Cze 2013 00:39
    dejavu4you
    Poziom 1  

wlasnie formatuje dysk polsatu (tylko i wylacznie z ciekawosci)
    posiadam dysk model dtu 320 (samsung hm321hi)
    po podlaczeniu go do w7 pc nie widzi dysu to postanowilem na laptopie go podlaczyc
    posiadam tam winde xp i linuxa mint
    linux odczytal go i zainstalowalem gparted i byly widoczne dwie partycje jedna fat32 (brak opcji formatowania) i 2ga jak sie nie myle nieprzydzielona czyli nie sformatowana (wielkosc okolo 24mb)
    sformatowalem ta 24mb na jakis inny system plikow linuxa a potem na fat16 (fat 32 mozna uzywac od jak sie nie myle 32mb-mniejsza o wiekszosc;) )
    podlaczylem go do windy7 lecz tylko pipa to jeszcze raz podlaczylem go do tego z linuxem
    linux widzi dysk ale nie sprawdzalem czy jest opcja formatowania tej wczesniejszej partycji czyli ~320gb
    szukalem po necie jak sformatowac w inny sposob lecz nic nie znalazlem i po czasie kliknelem na dana partycje prawym g. myszki
    byla opcja dostepu do usuniecia partycji
    usunelem partycje i uruchomilem xp (dysk widoczny i jest mozliwosc sformatowania go na ntfs (mozliwe ze i na linuxie bylo dostepne lecz nie pamietam :( )
    wlasnie usunelem wszystkie partycje w winxp i formatuje caly dysk na ntfs (mam juz 32%)

wiecej opisze co i jak po dokonaniu tego i jak sie uda to skocze do kolegi by podlaczyc go do tunera polsatu i sprobowac przywrocic stary system plikow jaki byl wczesniej
    jezeli wszystko bedzie ok to nagram filmik opisujacy co i jak

przepraszam za bledy i niezrozumiany txt :D

Dodano po 3 [godziny] 36 [minuty]:

formatowanie udalo sie z powodzeniem
    po podlaczeniu do pc z winem7 nadal nie odpalal dysk jak powinien czyli klikal
    podlaczylem inny kabel i zadzialal ale czasami go zozlanczalo
    po ponownym przemysleniu stwierdzilem ze problem tkwi w zasilaniu tego dysku usb
    podlaczylem Podwójny kabel USB A-B "https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2426398.html" i dysk zostal sprawnie zainstalowany
    jedyny jaki problem teraz mam to predkosc z jaka pracuje
    z 43mb/s padlo mi do 1mb/s i ciagle spada (plik o wielkosci 350mb) :(
    wczesniej staralem sie znalezc sterowniki do microukladu
    wpadlem na pomysl i uzylem mojego tablecika
    zainstalowany na nim mam "usb host controller" v0.44 i pokazal mi gdzie moge szukac sterownikow tzn przez jaki producent wyprodukowal przejsciowke (jmicron usb to ata/atapi bridge)
    po probie znalezienia odpowiednich sterow -co nie powiodlo sie sukcesem postanowilem podlaczyc dodatkowe zasilanie jw.
    wlasnie niedawno przekopiowalem plik o podobnej wielkosci z win xp na dysk polsatu c. czas trwania to 10sekund :D
    teraz bede sie zastanawial co zrobic by uzyskac takasama predkosc na winie7 :DD
    jak czegos wiecej sie dowiem to opisze co i jak ^^
    pozdrawiam

Dodano po 45 [minuty]:

po ponownym sformatowaniu predkosc polepszyla sie
    w wolnej chwili (ciezko bedzie bo niezawiele mam zawsze czasu) dodam filmik

Pamiętaj, że nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za szkody wynikłe z użycia zawartych tu wiadomości (wykorzystujesz je na własną odpowiedzialność) !

Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za niezgodne z prawem wykorzystywanie zasobów znajdujących się na tym forum.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    GM

• #35 18 Sie 2013 18:23
    d-t-x
    Poziom 21  

No ale co Ci po tym? Tu chodzi bardziej o odzysk dysków np. z uszkodzonych dekoderów, niż o dostęp do danych na nim zawartych.

• #36 18 Sie 2013 21:07
    arybak
    Poziom 8  

Ok, ja nie mówię o danych. Ale gdzieś wcześniej czytałem że dysk z jedego dekodera tego samego typu pasuje do innego i jest widziany. Zatem mając np dekoder ESI88 jest szansa na odblokowanie wielu dysków.

To dalej tylko dywagacje bo nie mam sprzętu aby sprawdzić :)

• #37 18 Sie 2013 21:51
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Samo posiadanie dekodera ESI88 nie umożliwi odblokowanie dysku, nie tędy droga...

• #38 18 Sie 2013 21:53
    arybak
    Poziom 8  

No to jakiś mój trop... ale nie upieram się że to zadziała. Jak nie przerwiesz zasilania i dysk będzie 'odblokowany' to hdparmem z pod linuxa bym spróbował np ustawić nowe hasło aby zdjąć blokadę...

• #39 18 Sie 2013 22:55
    Trabi
    Poziom 36  

d-t-x napisał:
    Tu chodzi bardziej o odzysk dysków np. z uszkodzonych dekoderów, niż o dostęp do danych na nim zawartych.

Żeby tak była jeszcze metoda na zmuszenie do działania z dekoderami CP dysków innych niż ich... A tak.... nic z PVR (HD-6000).

• #40 01 Wrz 2013 23:24
    tomek7545
    Poziom 12  

Witam
    mam właśnie dysk z dekodera Polsatu, i nie mam pojęcia jakich kabli użyć, bym mógł go wykorzystać jako zewnętrzny dysk do laptopa, obecna zawartość dysku mnie nie interesuje?

• #41 25 Paź 2013 19:29
    profil300
    Poziom 1  

mi działa samsung hm321hi

• #42 14 Gru 2013 17:34
    zymbion
    Poziom 10  

Po przełożeniu identycznej elektroniki też dupa. Chyba sparowali dysk z elektroniką.

• #43 29 Sty 2014 20:57
    xironeksik
    Poziom 22  

Ja dzisiaj dostałem dysk cyfrowego polsatu w którym siedzi samsung hm321hi. Podłączyłem pod windows 7 i pupa zainstalował się ale nie można było korzystać. Tak więc uruchomiłem CMD>diskpart>list disk>select disk x > clean>create partition primary>select partition 1>active>assign i dysk hula pod win 7 jako dysk do komputerka. Czy taki dysk nadal będzie można używać w dekoderku?

Pozdrawiam

• #44 29 Sty 2014 22:07
    PitD

Dysk był na USB?

• #45 30 Sty 2014 17:02
    blatu
    Poziom 2  

Witam. Czy ruszyło coś w tym temacie i może ktoś coś doradzić?

• #46 02 Lut 2014 19:32
    xironeksik
    Poziom 22  

Witam, tak dysk był pod USB.

• #47 14 Lut 2014 14:39
    Legionnaire
    Poziom 7  

@xironeksik
    pokaż zrzuty ekranu z cmd bo inaczej nie uwierzę, ponieważ te dyski nie są widziane w zarządzaniu dyskami
    P.S. To prawda
    P.S.2. Gdyby rozwiązanie było tak proste to już dawno wisiałoby w internecie

• #48 22 Lut 2014 20:40
    sek111
    Poziom 9  

Witam, tak jak kolega wyżej, posiadam hdd od dekodera cp na usb i od jakichś 6 mcy używam jako główny hdd w laptopie. Dysk samsung, nie pamiętam krok po kroku jak to zrobiłem, ale na pewno podłączyłem pod lapka z ubuntu, format i po sprawie. NTFS i działa w lapku, aktualnie hula na nim win7.

• #49 22 Lut 2014 20:59
    Legionnaire
    Poziom 7  

Podłączałem dwa takie dyski pod ubuntu i jakoś nic nie da się z tym zrobić, bo system ich nie widzi
    P.S. Bez screenów nie uwierzę

• #51 23 Lut 2014 02:59
    sek111
    Poziom 9  

KOCUREK1970 najwyraźniej masz kolego 100% racji. Słuszna uwaga.

• #52 24 Lut 2014 14:21
    xironeksik
    Poziom 22  

Trochę mnie tutaj nie było. Dokładnie tak jak kocurek napisał mam identyczny dysk jak w 1 linku (dysk jaki tam siedzi to samsung hm321hi) i na 100% działa prostym w/w sposobem.

• #53 09 Cze 2014 22:52
    stosiu
    Poziom 10  

Witam.
    Nie znalazłem interesujące mnie tematu, więc piszę tutaj.
    Miałem ostatnio problemy z dyskiem twardym - nie nagrywał bieżącego programu, nie dało się przewijać wstecz, nie działała stop klatka. Podłączyłem dysk do swojego komputera, zrobiłem kopię moich zapisanych nagrań. Podłączyłem dysk z powrotem do dekodera, sformatowałem go i później nagrałem swoje ulubione filmy - i tu pojawił się problem dekoder ich nie widzi, pokazuje że 20% dysku jest pełne ale do nagrań nie mam dostępu. Co mam teraz zrobić??

• #54 10 Cze 2014 16:12
    taxidriver1
    Poziom 13  

Nie powiem nic dobrego nie widzi nagrań i tyle. Tak straciłem sezon F1 pc nie widzi problemu na dysku ale dekoder tak. niestety po pierwszym razie pojawiły się kolejne zwiechy po kilku razach wymieniłem dysk na nowy. ;) oczywiscie gratis w salonie p.

• #55 27 Cze 2014 20:28
    kiko_tychy
    Poziom 15  

WD AV-25 WD5000LUCT 2.5 500 GB SATA/300 jest szansa aby zadziałało to na MS ?

• #56 28 Cze 2014 01:02
    PitD

Zamieść Shift-F2 z MHDD

• #57 28 Cze 2014 22:12
    kiko_tychy
    Poziom 15  

Tylko nie daje rady odpalic tego programu mimo że mam go wypalonego na CD

• #58 28 Cze 2014 22:45
    PitD

To daj screen z Victoria for Windows.

• #60 01 Lip 2014 10:04
    PitD

Brak informacji w zakładce. Naciśnij Passport.
    Masz go na USB?

Szukaj w 5mln produktów