Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka, Liebherr vs Gorenje vs Beko, pomoc w wyborze

28 Mar 2011 19:50 20887 24
  • Poziom 9  
    Witam,

Waham się pomiędzy 3 modelami lodówek;

1. BEKO CSA 22002
    +powszechnie dostępna
    +tania 890-950 zł
    -jakość?

2. GORENJE RK4235W
    +najlepsze zdolności chłodzenia? przełącznik normalne/szybkie chłodzenie
    +najlepszy rozkład pólek, najwięcej miejsca
    -trudno dostępna
    co do jakości to nie wiem...
    cena średnia 1100-1200 zł

3. Liebherr CUP 22210
    + jakość

-najmniejsza
    -cena 1250-1350 zł

Jak jest z głośnością, solidnością? jakością?
    Występują jakieś znane problemy z tymi modelami?

Co polecacie z tej trójki i dlaczego? Lub dlaczego nie polecacie?
  • Poziom 9  
    Na prawdę nikt nie ma zdania na ten temat?
    Nikt nie posiada takiej lodówki i nie słyszał o niej czegoś złego/dobrego?

Chociaż jakieś ogólne opinie o firmach?
  • Poziom 14  
    Ja bym wybrał Gorenje, ewentualnie Liebherra. Beko bym sobie odpuścił. Patrząc logicznie,to w tym przedziale cenowym,to nie ma różnicy,i brać co się bardziej podoba.
  • Admin grupy AGD
    JohnnyBlaze napisał:
    Ja bym wybrał Gorenje, ewentualnie Liebherra. Beko bym sobie odpuścił. Patrząc logicznie,to w tym przedziale cenowym,to nie ma różnicy,i brać co się bardziej podoba.

Patrząc na jakość/cena, wybieramy taki sprzęt, który najbardziej nam się podoba.
    A kwalifikator jakości, to dajmy sobie na luz. To nie te czasy.
  • Poziom 9  
    Smutna konkluzja... przeglądając i to i inne fora, uświadomiłem sobie, że w obecnych czasach jakość nawet (kiedyś) dobrych marek to obecnie mit...

Bardziej jest to rosyjska ruletka i przypadek,
    można kupić najtansze beko czy amica i będzie chodzić ok, wytrzyma spokojnie parę lat, a można kupić bosha, siemensa czy ariston za 3000zł i padnie po kilku misiącach czy roku.

Z tego powodu wybiorę chyba tak jak radzicie, to co się bardziej podoba.

Gdyby ewentulanie ktoś miał jeszcze uwagi, to temat wciąż aktualny, bo na razie robię rozeznanie i oglądam te modele.
  • Poziom 9  
    Zakupiem Gorenje RK 4235 W, w atrakcyjnej cenie, mam nadzieję, że będzie się dobrze sprawować.

http://www.gorenje.pl/kuchnia/chlodnictwo/wolnostojace?c=298337

Lodówka bez szału, jednak tak jak pisałem, musiałem wybierać z tych 3... wymiary i miejsce w kuchni i to ten model wydał mi się zwycięzcą konforntacji.

Postaram się za jakis czas wrzucić opinię, gydby się coś dział z nią tez nie omieszkam opisać.
  • Poziom 9  
    Jestem posiadaczem Liebherr CUP 22210 od ponad roku, lodówka bardzo dobra jakość bardzo dobra , jak na razie nie zawodna. Dobrze chłodzi na całej powierzchni w miarę cicha. Jedyne co nie przekonuje to prosty wygląd ale bardziej chodzi o niezawodność i satysfakcje z posiadania. Polecam Jak za tę cene nie znajdziesz nic lepszego.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Pierwsze wrażenia z Gorenje RK 4235 W:

- trochę za gęsto upakowane półki (co jednak jest plusem i skłoniło mnie do zakupu), jednak jak się zostawi wszystkie to ciężko włożyć cokolwiek normalnych lub większych rozmiarów, ale zawsze można sobie wyciągnąć to metalowe na butelki lub jedną półkę czy zmieniać konfigurację i położenie, wiec w myśl zasady lepiej mieć większy wybór i odłożyć, niż żałować ze przydałaby się półka więcej - jest to plus.

- głośność - jeżeli chodzi o normalną pracę to wg mnie stosunkowo cicho, i było by ok, gdyby... gdyby nie dziwne bulgotanie, przelewanie się i inne odgłosy dochodzące raz za czas nieregularnie z układu chłodzenia.
    Lodówka po transporcie stała 24h bez podłączania, przed podłączeniem została wypoziomowana.
    Nie wiem czy to normalne? Takie bulgoty?
  • Poziom 9  
    Witam mam lodówke indesit prime i jest podobne bulgotanie a do tego raz na jakiś czas cos jak by w niej pękało ale rozmawiałem ze znajomymi i maja podobne objawy i odglosy
  • Poziom 26  
    z tego co wymieniłeś to Liebherr to klasa wyżej od pozostałych sprzętów
  • Poziom 9  
    Co znaczy klasa wyżej?
    W czasach gdy króluje lean manufacturing i maksymalne oszczędzanie, po dawnych porządnych firmach często pozostał ledwo cień legendy.

Kwestia czy:
    - mają lepsze projekty lodówek? stosują lepsze technologie?
    - produkują na bazie lepszych podzespołów? Lepsze wykonanie?
    - jak często i w jaki sposób kontrolują jakość i jaki jest ustawiony jej próg?

Nawet jeżeli jest lepsza od np takiej Gorenje, to cena nie jest raczej proporcjonalna do jakości.
  • Poziom 9  
    Właśnie prostota i solidnosc wydawala mi sie atutem tego modelu (Liebherr CUP 22210), nie mniej jednak zadecydowały argumenty praktyczne, Gorenje była większa i miała więcej półek, była też wyższa od Liebherra) a jak kupowałem, to jeszcze dali bez vatu w markecie i roznica z liebherem wynosiła już ponad 350zł...
  • Poziom 10  
    Ja od ponad 10 lat mam Liebherra. I naprawdę polecam. Moja ma na dole zamrażark ę (3 szuflady) a nad nią lodówkę. Działa - mucha nie siada.
    Wybrałem tą firmę, bo (choć to strasznie zabrzmi) jest to firma, która "od zawsze" produkuje najlepsze lodówki dla... prosektoriów a takie "domowe" robi przy okazji. Dlatego sprzęt jest naprawdę profesjonalnie montowany i niezawodny.
    Nie żałuję mojego wyboru. Ty też nie oszukasz się na tym producencie.

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Myślę podobnie.. ale się trafiło w googlowaniu więc podesłałem.

Byłem co nieco pooglądać i bardziej od Liebherra.. spodobała mi się lodóweczka Boscha.

oglądałem taki model

ale wygląda mi to na obcięty model na potrzeby MM
    tej lodóweczki

Coś specjalnego powinienem wiedzieć o w/w lodówkach, czy mogę spokojnie potestować?

Dość niewielkie pieniądze a kusi mnie podawana cisza (39 dB) i niski apetyt na amperki..
  • Poziom 11  
    Obecnie niezawodność to można tylko wróżyć. Mam Whirlpoola który ma 15 lat i wszystko jest sprawne 100%. Czy w związku z tym Whirlpool to obecnie najlepszy wybór ?
    Jednak ostatnio był remont kuchni i poszła do sprzedania. W jej miejsce wstawiony Liebher3503. Też ładny i lepiej wykonany od Bocha , Simensa itd. Jednak czy przeżyje połowę tego co poprzednia lodówka ???
    Chętnie zmieniłbym pralkę ( też 15 letni Polar Gracja ). Jednak czytając opinie i widząc jak znajomi co 3-4 lata muszą wymieniać pralki to narazie zrezygnowałem. Na obecnej Gracji brak śladów rdzy , pęknięć itp.
    Obecnie należy nastawić się na wygląd zew. a i tak za 4 lata czeka wymiana.
    Widziałem lodówki SHARPA z zamrażalnikiem na górze. Mają szerokość 70 i 80 cm. Przy niewielkiej wysokości są bardzo pojemne. Estetyka też niczego sobie. Jedyny minus ta ta szerokość ponieważ brak mi 1 cm w drzwiach aby to weszło do kuchni. ( wstawianie oknem odpada ze względu na 6 piętro ).

http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/...zegoly_produktu.htm?product=SJPT640RS&cat=220
  • Poziom 9  
    Niedługo kwiecien 2013 stukną 2 lata od zakupu tej lodówki.
    Na razie jestem zadowolony i nie było zadnych problemów, ale nadchodzi nerwowy okres we wszystkich dzisiejszych sprzętach, a mianowicie co się stanie gdy miną 24 miesiące gwarancji, zaprojektowana usterka ;p?
    Odpukać... :)
  • Poziom 8  
    Poza lodówką warto jeszcze pomyśleć gdzie ona będzie stała. W moim przypadku planuję lodówkę postawić w zabudowie koło piekarnika w słupku. Rozpatrywałem dwa modele. Jeden elektroluksa a drugi bosha. Wysłałem maila z zapytaniem czy taka lokalizacja ma jakieś przeciwwskazania. Elektroluks odpisał, że absolutnie nie można tak lodówki ustawić a bosh, że to niczemu nie przeszkadza bo lodówka ma dobrą izolacje. W takim wypadku wybór jest prosty jeśli nie chce się stracić gwarancji.
  • Poziom 2  
    Wspomniana marka Liebherr jako model wyższy to jedynie opinia marketingowa. W moim przypadku model CPESF4613 padł po dwóch latach i 5 miesiącach (23 miesiące po podłączeniu do sieci) - rozszczelniony parownik, nienaprawialna sprawa. Zero komentarza ze strony wyłącznego importera, co dla mnie jest jedynie potwierdzeniem kiepskiej jakości tak urządzenia jak i obsługi na rynku polskim, jakby nie było marki, ktora stawiana jest wyzej od innych. Jak to ludziom oczy mydlą, sam się złapałem.
  • Poziom 9  
    Papido napisał:
    Wspomniana marka Liebherr jako model wyższy to jedynie opinia marketingowa. W moim przypadku model CPESF4613 padł po dwóch latach i 5 miesiącach (23 miesiące po podłączeniu do sieci) - rozszczelniony parownik, nienaprawialna sprawa. Zero komentarza ze strony wyłącznego importera, co dla mnie jest jedynie potwierdzeniem kiepskiej jakości tak urządzenia jak i obsługi na rynku polskim, jakby nie było marki, ktora stawiana jest wyzej od innych. Jak to ludziom oczy mydlą, sam się złapałem.

Także odradzam Liebherra. Po niecałych 3 latach lodówka przestała chłodzić. Serwisant powiedział że jest wyciek płynu, i jest to usterka nie naprawialna. Mówi że rurki wbudowane wewnątrz lodówki są zalane w piance i tego nie da się naprawić. Czyli mogę lodówkę wyrzucić na śmietnik... Co do modelu to nie był to najtańszy (CNesf 4003), płaciłem za niego ok.3500zl