Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG Flatron 775ft (775f-ea) - pali bezpiecznik

leop 28 Mar 2011 20:03 1357 3
 • #1 28 Mar 2011 20:03
  leop
  Poziom 13  

  Witam,
  Chciałbym się podłączyć do tematu, bo mam podobny monitor i też mam problem z bezpiecznikiem. Czytając inne tematy zrobiłem niezbędne pomiary i nic nie znalazłem.
  Monitor po włączeniu do sieci pali bezpiecznik gdy jest podłączona pętla rozmagnesowania kineskopu. Gdy ją odłączę, monitor startuje jak zwykle (dwa głośne dźwięki najwyraźniej przełączania), lecz gdy podłączę go do laptopa to wyświetla się biała plama na środku kineskopu. Rozjaśnia się i ciemnieje i tak przez kilka sekund po czym w ogóle zanika a monitor wydaje dziwne dźwięki (zanim plamka zniknie to jest coś w rodzaju odgłosów świerszcza, a tuż przed tym jak znika to najbardziej przypomina mi to odgłos wody tuż przed wrzeniem).
  Pozystor wylutowałem i ma oporność 5Ohm, tak jak powinien, lecz przy podłączonej pętli rozmagnesowującej pali bezpiecznik po włączeniu zasilania po ok. 1-2 sek.
  W monitorach jestem zielony, a jutro mam zamiar jechać do sklepu po elementy (jak zapewne każdemu z Was nie chce się jeździć dwa razy, bo czegoś się nie kupiło ;) P, więc chciałbym Was prosić, czy moglibyście podsunąć (w dość łopatologiczny sposób - żeby nie było, jakieś pojęcie o elektronice mam), na czym powinienem skupić swoją uwagę w poszukiwaniu usterki i co może było by warto od razu wymienić.
  Zapomniałem. Monitor to LG Flatron 775ft (775f-ea) chassis ca jak dobrze pamiętam.

  Moderowany przez ogryz:

  Wydzieliłem z tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1696041.html.
  Proszę nie podpinać się pod inne tematy z innym problemem lub innym modelem monitora.

  0 3
 • #2 29 Mar 2011 08:54
  mar_tronik
  Poziom 16  

  Przede wszystkim pozystor do wymiany.

  0
 • #3 29 Mar 2011 15:26
  fakuzdysi
  Poziom 18  

  Sprawdź napięcie na C908, bezpiecznik zwłoczny ma być.

  0
 • #4 29 Mar 2011 22:53
  leop
  Poziom 13  

  Chciałem wczoraj odpisać ale nie mogłem (jakiś błąd na forum).
  Dzisiaj okazało się, że już monitor jest sprawny po małej naprawie. Odłączając ponownie jeszcze raz jedną wtyczkę, okazało się, że wyciągnąłem z niej jeden przewód.. Dołączyłem go z powrotem i obraz powrócił.
  Najwidoczniej bezpieczniki które znajdowałem w domu były szybkie i się przepalały, bo dopiero zastartowałem monitor z pętlą jak założyłem nowe bezpieczniki ze sklepu.
  Niestety przestrzegam, przed dłuższym trzymaniem monitora pod napięciem jeżeli są takie objawy z plamką jak u mnie.. Wypaliła się mała czarna kropka po środku luminoforu. Da się do tego przyzwyczaić, ale to jest niepotrzebne.
  Dziękuję za odpowiedzi, temat zamykam, ale dołączam do niego dokumentację serwisową do tego monitora.

  Załącznik usunąłem - schemat był już w bazie. [ogryz]

  0