logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

[attiny2313] Wykorzytsanie wyjścia reset do swoich celów a SPI

~ReverseEsper 28 Mar 2011 20:36 1137 2
REKLAMA
  • #1 9334280
    ~ReverseEsper
    Poziom 15  
    Ponieważ pierwszy działający projekt z tym procesorem mam już za sobą , postanowiłem zrobić coś co łaziło za mną już parę lat - zegar Nixie ( a lampy już od dawna mam).

    Generalnie problem jest taki : do szczęścia brakuje mi jednego pinu . W fusebits przeczytałem, że można zaznaczyć, że reset ma działać jak zwykłe wyjście.

    I tutaj moje pytanie :

    Jeśli w fusebits ustawie że RESET ma być traktowany jako port PA2 , to czy taki procesor będę mógł programować SPI ?

    Jeśli nie , to czy procesor w trakcie pracy może kazać zachowywać się portowi inaczej ( czyli że program sam wyłącza reset, i można go używać do sterowania )

    (2 bity na pierwszą cyfrę, 4 na drugą, 3 na trzecią i 4 na czwartą , do tego 2 piny do ustawiania godziny , 2 na kryształ , VCC,GND i ino resetu brak na dwukropek. )
  • REKLAMA
  • #2 9334329
    skalsky5000
    Poziom 21  
    Jeśli ustawisz reset jako port stracisz możliwość programowania isp.Z poziomu programu nie masz możliwości zmiany fuse bitów i nie ma możliwości włączenia resetu.
  • #3 9334522
    ~ReverseEsper
    Poziom 15  
    Dziękuję. Czyli muszę znaleźć inną metodę.
REKLAMA