Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem ze switchem

watom 01 Lis 2004 12:19 944 6
  • #1 01 Lis 2004 12:19
    watom
    Poziom 13  

mam polaczenie modemowe z dialogiem.
    z modemu idzie do kompa (tam serwer na 98) nastepnie do huba i na inne kompy. wszystko gra na hubie. ja podlacze zamiast niego switcha to nie dziala, nie ma sieci. co moze byc powodem. inne podlaczenie kabli w skretce.
    p.s switch jest w100% sprawny. podlaczalem tez drugi i podobna sytuacja.
    huib jest 10megowy switch 100megowy

0 6
  • #2 01 Lis 2004 13:20
    elektryk
    Poziom 42  

Zobacz może switch ma ograniczenie że zadziała tylko przy 100mbps a karty w komputerach mają wymuszone 10mbps.

0
  • #3 01 Lis 2004 14:41
    BorAdamus
    Poziom 2  

Może to głupie ale sprawdz czy przechodzą pingi
    ping -t xxx.xxx.xxx.xxx
    Jeśli przechodzą. to problemem może być kabel (źle zarobiony, zła kolejność)
    Jeśli nie to raczej padnięty jest switch.
    Switch działa w obydwu standardach 10 mbps i 100 mbps (przynajmiej ten co ja mam) i stan gotowości sygnalizuje jedynie diodami. Sprawdz czy nie można przełączyć karty sieciowej w tryb auto (autonegocjacji) może pomoże.

0
  • #4 01 Lis 2004 14:54
    boulli
    Poziom 14  

A moze jedno z urzadzen ma port uplink, drugie nie ma ? Jaki jest stan diodek na kazdym z urzadzen ?

0
  • #5 01 Lis 2004 23:45
    quazz
    Poziom 11  

Jezeli masz problem ze switch wpisz
    W XP- start>uruchom>cmd>ping google.pl -t

jezeli zobaczysz ze pisze pomiedzy pingami polaczenie zostalo zerwane i sie to powtorzy prawdopodobnie masz uszkodzony switch

0
  • #6 03 Lis 2004 10:40
    imag
    Poziom 11  

Witam!
    1.
    Na hubie i switchu powinny świecić się diody LINK. Jeżeli nie, to należy spróbować przepiąć patchcord na jednym z tych urządzeń do portu uplink. Jeśli nie ma takiego portu to trzeba wykonać we własnym zakresie specjalny patchord -
    na pierwszej wtyczce powinna być następująca kolejność "kolorków":
    biało-pomarańczowy
    pomarańczowy
    biało-zielony
    niebieski
    biało-niebieski
    zielony
    biało-brązowy
    brązowy
    a na drugiej:
    biało-zielony
    zielony
    biało-pomarańczowy
    niebieski
    biało-niebieski
    pomarańczowy
    biało-brązowy
    brązowy
    i wtedy łączymy urządzenia poprzez zwykłe porty (nie uplinki). Aha, potrzeba do tego specjalnych kleszczy do zarabiania wtyczek RJ45. Prowizorycznie, powtarzam prowizorycznie można przeciąć normalny patchcord i połączyć z jednego kawałka parę pomarańczową z zieloną z drugiego i na odwrót tak żeby uzyskać odpowiednią zamianę par nadawczej i odbiorczej. Wtedy też powinien podnieść się link. Absolutnie nie wolno używać do transmisji takiego patchcordu ze względu na odbicia i możliwe przekłamania ramek.
    2.
    Czasami zdarza się że niektórzy producenci się nie "lubią" przy autonegocjacjach połączenia. Nie będę wdawał się w szczegóły, ale najlepiej zamiast wymieniać switch na inny spróbować podmienić ten hub.

Życzę sukcesów

0
  • #7 03 Lis 2004 10:52
    imag
    Poziom 11  

Sorki!!
    Trochę źle wcześniej zrozumiałem pytanie. Jeśli jest takie połączenie:
    modem-98-hub-PC1..PCn to po wymianie huba na switch najlepiej ustawić na wszystkich kartach sieciowych w PC-tach prędkość na sztywno (obojętnie 10 czy 100Mb) - bo może to być problem z autonegocjacją.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo