Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

smart fortwo cdi 3 poziome kreski

28 Mar 2011 21:47 10317 6
  • Poziom 16  
    W smarcie w czasie jazdy zapaliły 3 poziome kreski i auto przestało jechać-silnik nadal pracował ,po zgaszeniu nie pali ,po czasie znów zapala i to samo od nowa .Po kasacji będów KTS zapalił, po czym KTS pokazuje po kolejnym zapaleniu:
    P1918 DOSTOSOWANIE POŁOŻENIA DZIGNI WOBEC PRZEKŁADNI
    Co to za błąd ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 10  
    a to automat jest?? jak tak to może mieć czujnik w lewarku do zmiany biegów i może widzeć złe położenie lewarka
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 16  
    automat i tiptronic
    W smarcie nie ma manuala
  • Poziom 10  
    no ale lewarek jest ??

Dodano po 3 [minuty]:

jak w peugeocie 107 też jak nie zmienni sie na położenie n nie zapali
  • Poziom 16  
    To nie jest kwestia położenie N .Oczywiście że zapala tylko na N .
    U mie jednak na N nie chce palić -kręcić rozrusznik.
  • Poziom 11  
    3 kreski mogą oznaczać dużo rzeczy. Ja w takim przypadku wyregulowałbym sprzęgło, trzeba odkręcić te 3 śrubki mocujące aktuator i przesunąć go maksymalnie w stronę silnika. Jeżeli to nie pomoże, odpiąć klemę z akumulatora na kilka minut w celu wykasowania błędów (i tu są różne zdania bo jedni mówią, że po zdjęciu klemy i ponownym przypięciu błędy automatycznie sie pojawiają, a drudzy, że w celu ich wykasowania trzeba zdjąć klemę). Następnie jeżeli dalej nie będzie chciał zapalić, pod siedzeniem kierowcy znajduje się sterowanie skrzynią biegów (tak wyczytałem na pewnym forum) i przepala/przegrzewa się jakiś przekaźnik, trzeba tam zajrzeć i to sprawdzić. A jeżeli i to nie pomoże to tylko wymiana sprzęgła, jeżeli przebieg samochodu jest większy niż 90 tyś. km a nie było jeszcze wymiany.
    Smart to takie dziwne auto, że w każdym egzemplarzu inaczej się objawia wymiana sprzęgła. Dlatego trzeba kombinować i szukać, gdzie się da bo takie sprzęgło np do CDI to koszt ok. 1400PLN z wymianą.

Poza w/w problemami, mogą sie pojawić rzadziej spotykane, zalanie kostek przyłączeniowych do komputera przy filtrze powietrza, źle działający czujnik położenia zmiany biegów, brak styku z aktuatorem, urwany kabel masy, źle działający lub uszkodzony automat hamulca (ten od świateł stopu). Jak mi sie przypomni to dopiszę :P

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    potrzebuje pomocy,widze ze temat trzech kresek jest juz poruszony,u mnie tez one sa ,samochod kupiony z aukcji wiec nie wiem jaka jest jego historia,moje pytanie brzmi czy u was w miejscu trzech kresek tylko one sie pojawiaja bo u mnie nie pokazuje nawet N, po zmianie pozycji wajchy do biegow nie ma zadnewj reakcji nie dzieje sie nic zadnych szarpniec ani nic,nie zapala sie swiatlo cofania i nie ma tez swiatel stopu a widzialem ze to tez moze miec wplyw,od czego zaczac jak to ogarnac sam i jak wyeliminowac czy to sprzeglo czy jakas pioerdola ,gdzie sa jakies przekazniki od swiatel stopu lub skrzyni od czego samemu zaczac ?..dzieki z gory za pomoc,pozdrawiam ,ach smart 600cc benzyna 2005 rok