Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus F3S - przygasa dioda zasilania w laptopie, cyklicznie drga wentylator

hanomag 28 Mar 2011 22:09 1581 2
    hanomag
    Level 14  
    Witam!
    Mam problem z płytą główną od Asus F3S.
    Spalił mi się jeden mosfet SI4800. Wymieniłem go, lecz pojawia się nowy problem - gdy podłączam zasilacz, zapala się dioda podłączonego zasilania i gaśnie po dwóch sekundach na moment. Przy każdym gaśnięciu diody, wentylator na radiatorze ma pojedyncze drgnięcie. Płyta nie reaguje na przycisk power.

Zdejmowałem ten mosfet i sprawdziłem ścieżki:
    1,2,3,4 są zwarte; oraz ścieżki:
    5,6,7,8 też są zwarte.

Według datasheet pin'y tranzystora:
    1,2,3 - source,
    4 - gate,
    5,6,7,8 - drain.

Gdzie mogę szukać źródła usterki?
    szmitos
    Level 10  
    Mam podobny problem, dioda przygasa, wentylator drga cyklicznie.
    Ale od początku:
    Laptop się restartował i obraz był tylko na monitorze zewnętrznym w trybie awaryjnym, po zainstalowaniu nowego systemu było ok. Później po zainstalowaniu sterownika grafiki laptop się restartował jak przedtem.
    Po wyjęciu gołej płyty głównej wygrzałem układ grafiki na stacji IR. Wszystko poszło dobrze, nie przekroczyłem 220 stopni C.
    Płyta już nie chce się uruchomić... dioda przygasa co 1s, wentylator drga cyklicznie, układ grafiki się grzeje - to objawy na samym zasilaczu.
    Na baterii włożonej nic się nie dzieje, tylko po przyciśnięciu power dioda raz się zaświeci.

Wcześniej ten laptop był u kilku rzeźników, ale naprawiali tylko gniazdo zasilania, przełącznik wifi i chipset był wygrzewany Hot air'em.

Nie wiem gdzie zacząć szukać problemu, wizulanie wszystko ok.
    proszę o pomoc