Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka amica zia 6428 - buczenie po włączeniu i nic więcej

Markos_ns 28 Mar 2011 22:59 7692 2
  • #1 28 Mar 2011 22:59
    Markos_ns
    Poziom 8  

Witajcie, problem z tą zmywarką pojawił się po nastawieniu jej na opóźniony start. Nie ukończyła cyklu mycia, wygląda jakby tylko naczynia zostały opłukane, tabletka nie ruszona w zasobniku, buczy i był taki zapach jakby spalonego silnika elektrycznego ale niezbyt intensywny. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu (na dowolny program) nadal słychać buczenie i cykanie jakby jakiegoś przekaźnika.
    Przejrzałem kilka postów o podobnym problemie i wywołałem kody błędów jeśli to tak się określa, mruga na przemian: H - H5 - H6, H6 to wyczytałem, że brak wody a H5?
    Facet w serwisie orzekł, że może jakaś np. zapałka dostała się do pompy spustowej, stąd to buczenie na starcie (bo pierwsza w cyklu pracy to właśnie ona się uruchamia) ale w zmywarce nie ma wody, a przynajmniej jej nie widać nawet na dnie filtra. Sitko na wężu zasilającym w wodę czyste. Macie jakieś pomysły? Czy warto się pchać od razu to tej pompy, a jeśli tak to z której strony zacząć?
    Amica ZIA 6428, gwarancja skończyła mi się w lutym br. :-(

1 2
  • #2 29 Mar 2011 11:25
    stanislaw1954
    Poziom 41  

Witam .
    Sprawdź,czy zmywarka ma jeden elektrozawór,czy więcej. Jeśli więcej to czy są wszystkie sprawne.

0
  • #3 11 Kwi 2011 21:45
    Markos_ns
    Poziom 8  

Dzięki za podpowiedź. Faktycznie elektrozawór odciął wodę od zmywarki i to ten "aqua-stop" przy kranie a to dlatego, że zadziałało zabezpieczenie. Jak się okazało, na samym dnie obudowy była woda, która podniosła styropianowy pierścień odcinając w ten sposób właśnie wodę od zmywarki. Po wylaniu wody z dna zmywarka ruszyła, ale okazało się że jest wyciek i to w miejscu, którego nigdy wcześniej nie zauważyłem. Nie wiem jak w innych modelach ale w tym, na wysokości górnego kosza na ściance po prawej stronie w głębi wewnątrz zmywarki znajduje się taka płaska niepozorna plastikowa nakrętka, którą przymocowany jest jakiś zbiorniczek po prawej stronie zmywarki. Pierwszy raz zobaczyłem tą nakrętkę w momencie kiedy odpadła od ścianki. Całe szczęście że wyciek nie był intensywny tylko woda spływała po zewnętrznej stronie komory myjącej i skapywała na dno obok tej pompy myjącej, bo inaczej to byłbym już 500-600 zeta w plecy. Pewnie gdyby nie serwisant to nie znalazłbym tego wycieku tak szybko, bo woda sączyła się pod tą matą wygłuszającą, a tej nakrętki w środku to nigdy wcześniej nie zauważyłem.
    zmywarka amica zia 6428 - buczenie po włączeniu i nic więcej zmywarka amica zia 6428 - buczenie po włączeniu i nic więcej

0