Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa Skoda Fabia II Kombi po liftingu z 2010 roku

cama 29 Mar 2011 00:07 2953 6
  • #1 29 Mar 2011 00:07
    cama
    Poziom 9  

Zamierzam kupić ten model samochodu w wersji silnika 1.6 TDI CR DPF 105 KM. Zależy mi na w miarę małym spalaniu, małej awaryjności i taniej eksploatacji (części itd.)
    Watro kupić ten samochód?
    Czym dokładnie różnią się te silniki 1.6 TDI CR DPF? Mają różne moce 75, 90 i 105 KM.
    Jak wygląda sprawa z tym filtrem cząstek stałych? regeneracja - koszt
    Czy warto dokupić alarm? W standardzie jest Immobiliser

Proszę o opinie

0 6
  • Pomocny post
    #2 29 Mar 2011 08:22
    szakkkalll
    Poziom 15  

O niskie spalanie i bezawaryjność nie musisz się martwić, bo to bardzo dobre, ekonomiczne i bezawaryjne autka. Czym różnią się silniki oprócz mocy nie wiem, są to dość nowe silniki na bazie 2.0TDI. O filtr cząstek stałych kupując nowe auto nie musisz się martwić, wystarczy raz na jakiś czas przegonić auto po trasie i będzie grać.
    Alarm to bezsens - lepiej weź mechaniczną blokadę skrzyni biegów.
    Czy warto kupić - osobiście bym nie kupił bo jest brzydka ( jak dla mnie), wziąłbym ibizę.

0
  • Pomocny post
    #3 29 Mar 2011 11:53
    Pemok
    Poziom 12  

Napisz jakie będą przebiegi roczne i gdzie auto będzie użytkowane.

0
  • #4 29 Mar 2011 22:37
    cama
    Poziom 9  

Pemok napisał:
    Napisz jakie będą przebiegi roczne i gdzie auto będzie użytkowane.

W chwili obecnej nie mam pewności, ale są 2 opcje:
    1) Codziennie ok 20 km, w tym 14 km w terenie niezabudowanym + inne wyjazdy, min. 10000 km/rok
    2) Opcja zagranica, ok 3500 km miesięcznie + inne wyjazdy, min 45000 km/rok

Dziś byłem w u Autoryzowanego partnera Skody i doszła jeszcze opcja Octavia 1.4 lub 1.6 z gazem LPG, ewentualnie jakiś diesel

Jeżdżę spokojnie, a autko chciałbym mieć jak najdłużej

0
  • Pomocny post
    #5 30 Mar 2011 12:05
    Pemok
    Poziom 12  

Generalnie jeżeli chcesz autem długo jeżdzić to obecne diesle nie są najlepszym wyborem. Nie wiadomo jak będą się spisywały silniki 1.6 TDI przy wyższych przebiegach, 2.0 TDI PD sprawowały się marnie...
    W pierwszej opcji diesel się też raczej nie opłaci. W drugiej mógłby sie opłacic, ale LPG i tak by raczej wyszło taniej, no ale masz butle w aucie, a za granicą mogą być problemy z tankowaniem LPG.

0
  • Pomocny post
    #6 30 Mar 2011 12:29
    wariato
    Poziom 43  

Przy 1 opcji na 100% lepiej i opłacalniej wypadnie Octavia 1.6 z LPG. Przy dieslu rosną koszty utrzymania.
    W opcji nr 2 Diesel będzie teoretycznie lepszym wyborem. Przy dużych przebiegach klekot staje się opłacalny, ale rodzi się dylemat: czy diesel faktycznie będzie lepszy od LPG na długich trasach. Tu trzeba już się zastanowić.. Wiadomo cena gazu niższa od ON o połowę. Spalanie takiej Fabii wyniesie ok 4.5-5L, Octavii z LPG ok 7-8L co może wyjść w porównaniu tych dwóch aut na 0.

0
  • #7 30 Mar 2011 12:50
    cama
    Poziom 9  

W wypowiedzi wynika, że jakość nowych aut jest gorsza niż tych starych. W takim razie na jakie silniki warto zwrócić uwagę? Czy w ogóle jest sens kupować nowe auto (cena), albo jakieś starsze i sprawdzone?

0