Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka Atlas Copco GA 22 - sterowanie

Hart_99 29 Mar 2011 08:12 11065 21
  • #1 29 Mar 2011 08:12
    Hart_99
    Poziom 9  

Witam, muszę zrobić sterowanie w Atlasie GA 22. Sprężarka jest ze sterownikiem Elektronicom. Jeśli ktoś by miał owy schemat, to był bym wdzięczny za pomoc.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodać - nie posiadam dokumentacji, bo maszyna została zakupiona bez DTR.

2 21
  • #2 06 Maj 2011 14:21
    Marek_Pe
    Poziom 23  

Mam GA18, ale manual jest dla calej rodziny 11 do 22.

Manual ma 32 kartki to nie bede skanowal calego bo nie mam na to czasu.

Co konkretnie byloby potrzebne?

Pozdrowienia

1
  • #3 06 Maj 2011 14:31
    Hart_99
    Poziom 9  

Dokładnie potrzebował bym schemat elektryczny jak i pneumatyczny. Jeśli jest to możliwe z góry dziękuję.

1
  • #5 20 Maj 2011 23:08
    HookLN
    Poziom 1  

Również mam podobny problem. Pilnie poszukuje instrukcji najlepiej w języku polskim lub angielskim do sprężarki GA22 z 91roku. Wersja bez elektronikonu. Czy może ktoś pomóc? Mam listę części do tego jakby ktos potrzebowal

0
  • #6 29 Maj 2011 11:13
    magiel1973
    Poziom 1  

Witam. Własnie zakupiłem atlas copco ga22 z roku 1997 ze sterownikiem Elektronicom. Oczywiście sprzęt dotarł bez instrukcji obsługi (jak na używane rzeczy przystało). Bardzo będę wdzieczny gdyby ktoś mógł mi podesłać takową instrukcję. (cycek2000@hotmail.com)
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

1
  • #7 30 Lis 2011 22:30
    not997
    Poziom 2  

Witam

Potrzebuje schematy elektryczne do sprężarki ATLAS COPCO GA22 rok produkcji 1993. Proszę o linki lub wiadomosc na maila soczynski(malpa)o2.pl

Z góry dziękuje

2
  • #8 10 Gru 2011 18:26
    shakall
    Poziom 2  

witam, mam problem z Atlas Copco GA 11 a dokładnie to sprężarka po nabiciu powietrza nie wyłącza się tylko przechodzi na bieg jałowy , co może być tego przyczyną ??

2
  • #9 11 Gru 2011 08:17
    JAHMAN
    Poziom 11  

ma przejść na bieg jałowy, jeśli nie ma poboru powietrza to zależy jaki czas jest ustawiony to się wyłączy, a jeśli w ogóle się nie wyłącza to sprawdź czasówkę, lub jeśli to wersja ze sterownikiem jaki ma ustawiony czas na biegu jałowym.

1
  • #10 11 Gru 2011 21:19
    daymoon
    Poziom 11  

shakall napisał:
    witam, mam problem z Atlas Copco GA 11 a dokładnie to sprężarka po nabiciu powietrza nie wyłącza się tylko przechodzi na bieg jałowy , co może być tego przyczyną ??

Jaki masz sterownik?

0
  • #11 28 Gru 2011 23:15
    kkknc
    Poziom 42  

shakall napisał:

Tak ma być. Po paru minutach lub wcale zależnie od nastawy sterownika powinna się wyłączyć.

0
  • #12 29 Gru 2011 21:22
    shakall
    Poziom 2  

daymoon napisał:
    shakall napisał:

Jaki masz sterownik?

Nie jestem pewien co to za rodzaj sterownika wygląda mianowicie tak:
    zaczynając od górnego prawego rogu posiada zegar cisnienia powietrza ponizej przycisk który gdy naciskam to wskazówka na tym zegarze schodzi do zera , a ponizej zegar temperatury. następnie posiada u góry dwa przyciski włącz i wyłacz a obok nich po lewej stronie zegar z motogodzinami ponizej tego zegara przęłącznik do pracy jałowej/pod obciązeniem a nastepnie pod nim przęłącznik do testowania lampek kontrolnych no i na samym dole 4 lampki. Na tabliczce jest oznaczenie ARP-774 200 , lecz nie jestem pewien czy to numer sterownika.

Dodano po 1 [minuty]:

kkknc napisał:
    shakall napisał:

Tak ma być. Po paru minutach lub wcale zależnie od nastawy sterownika powinna się wyłączyć.

tak tylko że sprężarka nie wyłącza się wcale :(

0
  • #13 31 Gru 2011 10:51
    daymoon
    Poziom 11  

Zrób zdjęcie wewnątrz szafy sterowniczej i panelu sterowania...

0
  • #15 05 Sty 2012 12:46
    djset
    Poziom 12  

shakall napisał:
    tak tylko że sprężarka nie wyłącza się wcale

nawet po 10 minutach? Jeśli pracuje cały czas na biegu jałowym to czasówka do wymiany lub regulacji śrubokręcikiem

0
  • #16 10 Lip 2012 13:06
    Polikon
    Poziom 14  

Witam.
    Może ktoś posiada instrukcję obsługi sterownika Elekronikon II do GA30.
    Kiedyś takie coś można było pobrać nawet po Polsku ze strony producenta. Ale to było jakieś dwa trzy lata temu. Ale się skończyło.
    A problem mam po wizycie autoryzowanego serwisanta. Przestały działać automatycznie dwa elektro zawory osuszające chłodziarkę. Wyzwalając je ręcznie to zawory działają ale komputerek nimi nie steruje i sprężarka stoi w wodzie.
    Przypuszczam, że serwisant namieszał coś w ustawieniach.

2
  • #18 10 Lip 2012 22:51
    djset
    Poziom 12  

Skoro popsuł to zrób jak napisał poprzednik i niech to naprawi! ;)

0
  • #19 12 Lip 2012 12:33
    Polikon
    Poziom 14  

Oczywiście że wzywaliśmy tego eksperta. Zapierał się, że on przy tym nic nie grzebał. Ale zrobił.
    A instrukcja i tak by się przydała.

0
  • #20 17 Gru 2012 07:36
    djset
    Poziom 12  

brutus22 napisał:
    Witam
    Posiada ktoś instrukcję do sprężarki Atlas Copco GA45+
    michalb1984(malpa)gmail.com

A pisałeś w tej sprawie do producenta sprężarki? Ja zawsze piszę i producenci mi przesyłają. Trzeba tylko podać dokładny rok produkcji, model, najlepiej numer seryjny (często chodzi o wersję sterownika) i podsyłają ci wszystko ładnie i elegancko :)
    Powodzenia.

0
  • #21 27 Sty 2013 12:01
    Cichy3
    Poziom 10  

Mam pytanie gdzie i jak ustawia sie ten czas aby kompresor sie wylączył!!
    A mianowicie chodzi mi oto aby po nabiciu cisnienia do 8bar nastapila dekompresja okolo 1min i sie wylaczyła,a nastepnie przy cisnieniu 5bar zaczela znowu pracowac !

0
  • #22 27 Sty 2013 12:06
    djset
    Poziom 12  

Patrz wyżej, moja wypowiedź nad twoim postem. Może to ci pomoże.

2