Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sprężarka Atlas Copco GA 22 - sterowanie

Hart_99 29 Mar 2011 08:12 12985 21
    Hart_99
    Level 9  
    Witam, muszę zrobić sterowanie w Atlasie GA 22. Sprężarka jest ze sterownikiem Elektronicom. Jeśli ktoś by miał owy schemat, to był bym wdzięczny za pomoc.

Dodano po 2 [minuty]:

Zapomniałem dodać - nie posiadam dokumentacji, bo maszyna została zakupiona bez DTR.
    Marek_Pe
    Level 23  
    Mam GA18, ale manual jest dla calej rodziny 11 do 22.

Manual ma 32 kartki to nie bede skanowal calego bo nie mam na to czasu.

Co konkretnie byloby potrzebne?

Pozdrowienia
    Hart_99
    Level 9  
    Dokładnie potrzebował bym schemat elektryczny jak i pneumatyczny. Jeśli jest to możliwe z góry dziękuję.
    HookLN
    Level 1  
    Również mam podobny problem. Pilnie poszukuje instrukcji najlepiej w języku polskim lub angielskim do sprężarki GA22 z 91roku. Wersja bez elektronikonu. Czy może ktoś pomóc? Mam listę części do tego jakby ktos potrzebowal
    magiel1973
    Level 1  
    Witam. Własnie zakupiłem atlas copco ga22 z roku 1997 ze sterownikiem Elektronicom. Oczywiście sprzęt dotarł bez instrukcji obsługi (jak na używane rzeczy przystało). Bardzo będę wdzieczny gdyby ktoś mógł mi podesłać takową instrukcję. (cycek2000@hotmail.com)
    Z góry dziękuję i pozdrawiam
    not997
    Level 2  
    Witam

Potrzebuje schematy elektryczne do sprężarki ATLAS COPCO GA22 rok produkcji 1993. Proszę o linki lub wiadomosc na maila soczynski(malpa)o2.pl

Z góry dziękuje
    shakall
    Level 2  
    witam, mam problem z Atlas Copco GA 11 a dokładnie to sprężarka po nabiciu powietrza nie wyłącza się tylko przechodzi na bieg jałowy , co może być tego przyczyną ??
    JAHMAN
    Level 12  
    ma przejść na bieg jałowy, jeśli nie ma poboru powietrza to zależy jaki czas jest ustawiony to się wyłączy, a jeśli w ogóle się nie wyłącza to sprawdź czasówkę, lub jeśli to wersja ze sterownikiem jaki ma ustawiony czas na biegu jałowym.
    daymoon
    Level 11  
    shakall wrote:
    witam, mam problem z Atlas Copco GA 11 a dokładnie to sprężarka po nabiciu powietrza nie wyłącza się tylko przechodzi na bieg jałowy , co może być tego przyczyną ??

Jaki masz sterownik?
    kkknc
    Level 43  
    shakall wrote:

Tak ma być. Po paru minutach lub wcale zależnie od nastawy sterownika powinna się wyłączyć.
    shakall
    Level 2  
    daymoon wrote:
    shakall wrote:

Jaki masz sterownik?

Nie jestem pewien co to za rodzaj sterownika wygląda mianowicie tak:
    zaczynając od górnego prawego rogu posiada zegar cisnienia powietrza ponizej przycisk który gdy naciskam to wskazówka na tym zegarze schodzi do zera , a ponizej zegar temperatury. następnie posiada u góry dwa przyciski włącz i wyłacz a obok nich po lewej stronie zegar z motogodzinami ponizej tego zegara przęłącznik do pracy jałowej/pod obciązeniem a nastepnie pod nim przęłącznik do testowania lampek kontrolnych no i na samym dole 4 lampki. Na tabliczce jest oznaczenie ARP-774 200 , lecz nie jestem pewien czy to numer sterownika.

Dodano po 1 [minuty]:

kkknc wrote:
    shakall wrote:

Tak ma być. Po paru minutach lub wcale zależnie od nastawy sterownika powinna się wyłączyć.

tak tylko że sprężarka nie wyłącza się wcale :(
    daymoon
    Level 11  
    Zrób zdjęcie wewnątrz szafy sterowniczej i panelu sterowania...
    djset
    Level 13  
    shakall wrote:
    tak tylko że sprężarka nie wyłącza się wcale

nawet po 10 minutach? Jeśli pracuje cały czas na biegu jałowym to czasówka do wymiany lub regulacji śrubokręcikiem
    Polikon
    Level 14  
    Witam.
    Może ktoś posiada instrukcję obsługi sterownika Elekronikon II do GA30.
    Kiedyś takie coś można było pobrać nawet po Polsku ze strony producenta. Ale to było jakieś dwa trzy lata temu. Ale się skończyło.
    A problem mam po wizycie autoryzowanego serwisanta. Przestały działać automatycznie dwa elektro zawory osuszające chłodziarkę. Wyzwalając je ręcznie to zawory działają ale komputerek nimi nie steruje i sprężarka stoi w wodzie.
    Przypuszczam, że serwisant namieszał coś w ustawieniach.
    djset
    Level 13  
    Skoro popsuł to zrób jak napisał poprzednik i niech to naprawi! ;)
    Polikon
    Level 14  
    Oczywiście że wzywaliśmy tego eksperta. Zapierał się, że on przy tym nic nie grzebał. Ale zrobił.
    A instrukcja i tak by się przydała.
    djset
    Level 13  
    brutus22 wrote:
    Witam
    Posiada ktoś instrukcję do sprężarki Atlas Copco GA45+
    michalb1984(malpa)gmail.com

A pisałeś w tej sprawie do producenta sprężarki? Ja zawsze piszę i producenci mi przesyłają. Trzeba tylko podać dokładny rok produkcji, model, najlepiej numer seryjny (często chodzi o wersję sterownika) i podsyłają ci wszystko ładnie i elegancko :)
    Powodzenia.
    Cichy3
    Level 10  
    Mam pytanie gdzie i jak ustawia sie ten czas aby kompresor sie wylączył!!
    A mianowicie chodzi mi oto aby po nabiciu cisnienia do 8bar nastapila dekompresja okolo 1min i sie wylaczyła,a nastepnie przy cisnieniu 5bar zaczela znowu pracowac !
    djset
    Level 13  
    Patrz wyżej, moja wypowiedź nad twoim postem. Może to ci pomoże.