Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elpigaz.auto gaśnie i nie równo chodzi.diagnoza?parownik?regeneracja?

29 Mar 2011 08:31 1914 1
  • Poziom 1  
    Witam serdecznie. Może ktoś będzie w stanie mi pomoc. Mam renault clio 2 1,2 60 KM. Od pewnego czasu mam problem z gazem to znaczy gaśnie na niskich obrotach, a na wyższych obrotach chodzi nie równo. jest to stara instalacja holenderska elpigaz założona w 2004 roku. Mi wskazuje to na parownik (ponoć ze ten parownik ma w sobie przepływomierz czy coś , w tej instalacji), tym bardziej że miałem pęknięty wężyk od płynu chłodniczego i lało się po parowniku co w efekcie mogło spowodować ze się guma spieprzyła bo był nie dogrzany.ale to jest moja uwaga , jestem laikiem jeśli chodzi o LPG i temu pytam was koledzy o poradę.
    Dzwoniłem na serwis to powiedziano mi ze wymiana takiego parownik to koszt ok 1000zl, czyli ogólnie masakra. jest ktoś zorientowany czy można by taki parownik zregenerować i ewentualnie gdzie i za ile??Biorąc pod uwagę ze nie dawno w tej instalacji padł mi komputer i na trzech serwisach powiedzieli że wymiana takiego komputera to koszt 1300-1400 to była by tragedia gdybym nie znalazł gościa który mi na sterowniku przeszczepił procesor i skasował 300zl a nie 1300lz i autko chodziło - rakieta.Było by na tyle krucho ze mógł bym sobie za te 2 napary komputera i parownika nowa instalacje założyć. Koledzy proszę o pomoc i poradę , będę na prawdę bardzo wdzięczny. pozd

Dodano po 14 [minuty]:

ps. to jest instalacja sekwencyjna bo zapomniałem wpisać.