Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mio Moov M400 aktualizacja map pod Win 7

uuki89 29 Mar 2011 09:22 14953 13
  • #1 29 Mar 2011 09:22
    uuki89
    Poziom 2  

Witam, niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc zakładam temat.
    Kupiłem navi i jak wiadomo po rejestracji na stronie można zrobić sobie aktualizację map. Po uruchomieniu aktualizacji pojawia się komunikat "could not found mio device". Dodam że system wykrywa navi jako dysk wymienny i w Mio desktop też wykrywa normalnie. Domyślam się że babol tkwi w systemie Win 7 64bit. Jest jakieś rozwiązanie?

0 13
  • #2 29 Mar 2011 10:31
    cliner
    Poziom 15  

uuki89 napisał:
    Witam, niestety nie znalazłem odpowiedzi na mój problem więc zakładam temat.
    Kupiłem navi i jak wiadomo po rejestracji na stronie można zrobić sobie aktualizację map. Po uruchomieniu aktualizacji pojawia się komunikat "could not found mio device". Dodam że system wykrywa navi jako dysk wymienny i w Mio desktop też wykrywa normalnie. Domyślam się że babol tkwi w systemie Win 7 64bit. Jest jakieś rozwiązanie?
    Sprawdz w Hardware Manager jak wykrywa tego Mio,sprobuj odinstalowac i niech zainstaluje ponownie,antywirus moze blokowac polaczenie sieciowe z Mio,Mio desktop sprawdza jakie mapy masz w nim,pokazuje je prawidlowo,czy brak jakichkolwiek map?Aktualizacja chyba nie jest free,ja do mojego S505 najpierw kupowalem mapy,dali kod aktywacyjny,mapy trzeba zainstalowac lub uzyc tych z plyty MioDesktop.Sprawdz tez jeszcze Java softna systemie.

0
  • #3 29 Mar 2011 17:57
    uuki89
    Poziom 2  

Wszystko co wymieniłeś sprawdziłem, jest w porządku. Tak, w mio desktop wyświetla wszystkie mapy. Chyba wiem gdzie jest haczyk. W instrukcji aktualizacji pisze że potrzebny jest program Net framework 2.0 a w Win 7 jest wersja 3.5 i niżej się zejść chyba nie da. Zaraz sprawdzę u kogoś na XP czy pójdzie ta aktualizacja.

edit: na XP wyskakuje komunikat "sorry, the patch does not match your device"
    Coś z tą aktualizacją jest nie tak.

0
  • #4 30 Mar 2011 00:12
    cliner
    Poziom 15  

uuki89 napisał:
    Wszystko co wymieniłeś sprawdziłem, jest w porządku. Tak, w mio desktop wyświetla wszystkie mapy. Chyba wiem gdzie jest haczyk. W instrukcji aktualizacji pisze że potrzebny jest program Net framework 2.0 a w Win 7 jest wersja 3.5 i niżej się zejść chyba nie da. Zaraz sprawdzę u kogoś na XP czy pójdzie ta aktualizacja.

edit: na XP wyskakuje komunikat "sorry, the patch does not match your device"
    Coś z tą aktualizacją jest nie tak.
    Robilem aktualizcję pod Win7 x64 i nie było problemu net framework.MioDesktop aktualizowałeś?

0
  • #5 17 Mar 2012 12:25
    maciejgoodfellow
    Poziom 1  

Witam,
    Posiadam ten sam problem, czyli sciągnałem ze strony mio aktualizacje i przy otwieraniu pliku patch pojawia się "could not find mio device", ma ktoś jakieś pomysły jak to obejść?

0
  • #6 25 Kwi 2012 14:00
    maikb
    Poziom 2  

Miałem ten sam komunikat, ale udało mi się to rozwiązać problem. Trzeba ściągnąć patch do modelu M400 V2, poszło bez problemu
    pozdrawiam :D

0
  • #7 25 Sie 2012 15:57
    imre81
    Poziom 8  

Mam ten sam problem :( A skąd pobrałeś plik Patch.exe do M400 V2? Na stronie Mio nie widzę tego...

Dodano po 5 [minuty]:

Propozycja: może ktoś, komu udało się zaktualizować mapy dla Mio Moov M400 opisałby krok po kroku, w jaki sposób to zrobić. Ściągnięcie pliku 2011Q2 jest bezcelowe, bo plik Patch.exe zamiast aktualizować pokazuje komunikat: Could not found Mio device!
    Na kompie mam: MioMore Desktop w wersji dla Windows 7, zainstalowany MS .NET Framework 4.0, system Windows 7 64 bitowy.... no i kicha :(
    Help :)

0
  • #8 25 Sie 2012 22:31
    krzych
    Poziom 13  

Plik patch.exe nie działa na systemach win7/vista a dokładnie ten plik robi aktualizacje plików z katalogu data w którym znajduje folder "program files" inaczej podmienia na nowsze wersje plików (podstawa to właściwe pliki pobrać dla obecnej wersji gpsa np. feu-pl, ceu, pl) wystarczy ten katalog ręcznie przekopiować do urządzenia i zamienić z istniejącym folderem "program files" a dalej działać tak jak jest w opisie, czyli tylko odinstalować stare mapy a następnie zainstalować nowe. (mapy można również ręcznie zrobić omijając program miomore desktop np chcemy nowa mapę polski, czyli usuwamy pliki poland_eem.cpf i polend_eem.lic z gpsa i kopiujemy nowsze wersje z katalogu maps na miejsce wcześniej usuniętych plików dla polski do gps, najlepiej zrobić kopie zapasową flasha gpsa gdyby cała operacja się nie udała)
    Powinno działać jak należy, ja tak kiedyś robiłem i doszedłem do wniosku porównując pliki z zawartości katalogów data i maps a to co jest we flashu gpsa.

0
  • #9 26 Sie 2012 15:07
    imre81
    Poziom 8  

Tylko, że w ściągniętej aktualizacji dla Mio M400 FEU w folderze "Data" jest folder "Program Files", w nim "MioMaps" a w nim jedynie "SpeedCams", nic więcej.
    Z kolei na urzadzeniu nawigacyjnym w folderze "Program Files" jest folder "MioMap", ale w nim jest pełno plików i folderów... i co tu podmienić, nie mam pojęcia :(

0
  • #10 26 Sie 2012 16:05
    krzych
    Poziom 13  

podmień katalog "program files" z katalogu data na "program files" kopiując i wkopiować do gps, jak system zapyta czy zamienić wszystko potwierdzasz. Po tym zabiegu lepiej rozłączyć usb i podłączyć ponownie i wtedy dopiero wystartować z miomore desktop w celu odinstalowania map, wskazanie folderu "maps" pobranego i zaptaszkowania oraz także zainstalowanie nowych map.

1
  • #11 26 Sie 2012 17:56
    imre81
    Poziom 8  

Zrobiłem tak, jak w instrukcji... ale po wybraniu np. Adresu, aby jakiś punkt ustalić, wyskakuje komunikat: Fatal Application Error (Application MioMap.exe has performed an illegal operation and will be shut down.
    I tak w kółko, czego nie włączę, aby ustalić adres na mapie..

:(

0
  • #12 26 Sie 2012 18:21
    krzych
    Poziom 13  

Jeśli taki błąd się pokazuje, widocznie cześć plików niepodmienianych w gps jest zła , bo przekopiowanie plików z katalogu zmienia tylko niektóre pliki, to samo robi patch.exe. Pozostaje się skontaktować infolinią mio.

0
  • #13 27 Sie 2012 21:33
    imre81
    Poziom 8  

Udało się zaktualizować mapy pod Mio Moov M400 FEU :)
    Posłuchałem Krzycha i skontaktowałem się telefonicznie z pomocą techniczną Mio.
    Aktualizacja została przeprowadzona za pośrednictwem komputera z systemem Windows 7 64-bit, dodatkowo zainstalowany program MioMore Desktop pod Windows 7 (do pobrania ze strony Mio).

Podaję, co trzeba zrobić krok po kroku:
    1) telefon do pomocy technicznej Mio - bez ich pomocy się nie obejdzie (numer telefonu na stronie Mio)
    2) wyjaśniamy konsultantowi, z czym mamy problem - należy powiedzieć, że po aktualizacji map wyskakuje komunikat o błędzie
    3) po zgłoszeniu błędu (wytyczne do zgłoszenia otrzymamy od Mio) otrzymujemy mailowo od Mio dalsze instrukcje - postępujemy według nich
    4) wgrywamy pobrane ze strony Mio mapy (2011Q2 z datą 16.11.2011)
    5) wszystko śmiga aż miło
    6) cała operacja od zgłoszenia do aktualizacji zajęła mi godzinę :)

Mam nadzieję, ze pomogłem :)

0
  • #14 06 Wrz 2012 20:22
    lolki
    Poziom 14  

Przy okazji problemów z połączeniem nawigacji z PC z zainstalowanym Win 7, miałem podobne problemy z Beckerem. Za nic nie mogłem się połączyć za to na Vista bez problemu.

0
  Szukaj w 5mln produktów