Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik wilgotnosci w kabinie - Peugeot

29 Mar 2011 11:00 14425 14
  • Poziom 11  
    witam, mam pytanie czy zaznaczony na zdjęciu pizdryk w Peugeotcie 407 to jest właśnie czujnik wilgotności w kabinie ?? Czy daje się go jakoś sprawdzic czy poprawnie działa?

Czujnik wilgotnosci w kabinie - Peugeot Czujnik wilgotnosci w kabinie - Peugeot
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    hola
    t.j. czujnik wilgotności i temperatury powietrza
    jeśli klimatronik działa to czujnik działą...
    pozdr
    s.
  • Poziom 11  
    hey, dzieki za odpowiedź.

kilma działa chociaż w Planecie wyskakuje mi stały błąd czujnika wilgotności :( i teraz się zastanawiam czy idzie to jakoś na piechotę sprawdzić.
    Nowa kostka ponoć ponad 200 zl kosztuje bleee
  • Poziom 15  
    Klima może i działa ale latem będzie wariować ,jak planet mówi że czujnik uszkodzony to niestety do wymiany.
  • Poziom 8  
    witam czy jestes w stanie mi po ludzku wytlumaczyc gdzie to ch..... sie znajduje bo pp2000 pokazuje mi blad zwiazany z tym czujnikem klima nie dziala. Bylem sie zapytac o to w peugocie to powiedzieli mi ze cos takiego nie istnieje a podlaczemnie pod kompa u nich jest drogie. zaznacze samochod to anglik nie wiem czy to jakas roznica. pozdrawiam i dziejkuje bardzo
  • Poziom 11  
    Ponieważ mierze się obecnie z tym samym problemem, odkopuję stary temat.
    Cena całego modułu 6445.vc zawierającego czujnik wilgotności i temperatury to obecnie 280zł, więc trochę dużo. Zakup używanego modułu mija się z celem, bo materiał, którym pokryty jest czujnik niestety z czasem się utlenia, więc jest niestety bardzo duża szansa, że używany nie będzie działał.
    Klimatyzacja bez tego czujnika działa, ale ja zauważyłem większe parowanie szyb.
    Udało mi się znaleźć co to za czujnik. Dokładnie, to jest ten malutki układzik zaznaczony na pierwszym zdjęciu tego tematu czerwoną strzałką. Czujnik to najprawdopodobniej G-UCN.32.
    Niestety nie wiem, gdzie go dostać w Polsce lub gdzieś przez internet. Czy macie jakieś pomysły?
  • Poziom 43  
    patryk_85 napisał:
    Cena całego czujnik to obecnie 280zł, więc trochę dużo. Zakup używanego mija się z celem, bo materiał, którym pokryty jest czujnik niestety z czasem się utlenia, więc jest niestety bardzo duża szansa, że używany nie będzie działał.

Kolego weź się skup co ty piszesz, nowy za drogi używany niepewny, to czego oczekujesz.

Zresztą 280 zł za nowy to pikuś. W 126p nie było i było git, rozumiesz?

Moderowany przez Pawel wawa:

Radzę zaprzestać łamania regulaminu. 3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.9. Nie ironizuj i nie bądź złośliwy w stosunku do drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

• Poziom 11  
    Strumien swiadomosci swia napisał:

Kolego weź się skup co ty piszesz, nowy za drogi używany niepewny, to czego oczekujesz.

Zresztą 280 zł za nowy to pikuś. W 126p nie było i było git, rozumiesz?

dziękuje Ci za jakże szerokie rozwinięcie tematu i jego dogłębną analizę. Pozwoliło mi to na rzucenie nowego spojrzenia na problem i jakże inne przemyślenia. Nawiązanie do braku czujnika w 126p pozwoliło uzyskać całkiem inną świadomość.

Dla zainteresowanych tematem: moduł 6445.vc, inny numer 9647527180 składa się z czujnika wilgotności, temperatury i wiatraczka - na zdjęciach powyżej jest to ta cała duża czarna kostka. Czujnik wilgotności, zgłaszający błąd to prawdopodobnie G-UCN.32 i to jego szukam aby wymienić
  • Poziom 10  
    Przepraszam za odkopanie tematu ale... ale też mam problem z ww. czujnikiem.
    Jak zdjąć tą listwę ochronną, żęby jej nie uszkodzić i dostac się do ww. czujnika ?
  • Poziom 11  
    MrKon1u napisał:
    Jak zdjąć tą listwę ochronną, żęby jej nie uszkodzić i dostac się do ww. czujnika ?

Rozumiem, że pytasz o czarną obudowę? Trzeba podważyć od strony wtyczki oraz z boku - następnie całość z powyższych zdjęć wysunąć. Raczej ciężko to uszkodzić i łatwo się rozkłada.
    Obstawiam, że jednak ciężko będzie cokolwiek zrobić. Czujnik wilgotności pracuję w zakresie 7176-5826 Hz. Próba wyczyszczenia czy przylutowania zimnych lutów nie pomogła, nie mam już pomysłu co innego poza wymianą można by zrobić.
  • Poziom 10  
    Hej,
    Chodzi mi o tą ozdobną listwe, która trzeba zdjąć żeby dojść do czujnika. Czy błąd czujnika może powodować że Klima nie działa?
  • Poziom 11  
    Tu niestety nie pomogę, bo ja mam Citroena C5, który ma identyczny czujnik. W C5 odkręca się i wyjmuje schowek, następnie trzeba ręką zanurkować pod deskę i z niedużą siłą wyjąć cały czujnik
  • Poziom 10  
    moze ktoś kto ma peugeot 407 to pomoże ze zdjęciem ww. listy ochronnej ? Nie chcę jej uszkodzić
  • Poziom 1  
    Cze ja chętnie pomogę bardzo prosto się ściąga wystarcza lekko podważyć i sama wyskoczy ja już tak robiłem kilkanaście razy i jeszcze nic mi się nie uszkodził zrobię zdiecie I dodam ok. A mam taką prośbę jak uda cię się to zrobić podesłał byś mi fotki jak ten czujnik jest podłączony bo ja mam cały czas błąd czujnika wilgotności i się zastanajak on powinien być podłączony bo ja nie mogę znaleźć żadnego Kabla do niego

Dodano po 10 [godziny] 55 [minuty]:

Załączam zdjęcia jak ściągnąć srebrna listwe gdzie jest czujnik wilgotności wystarczy lekko podważyć od strony nawiewu. I mam teraz ja prośbę jak jak ci się uda ściągnąć ta listwe mógłbyś zrobić jakąś fotę tego czujnika jak on jest podpięty
    Czujnik wilgotnosci w kabinie - Peugeot20170616_1..322.jpg Download (1.38 MB) Czujnik wilgotnosci w kabinie - Peugeot20170616_1...37_006.jpg Download (1.47 MB)
    :
  • Poziom 1  
    Witam,
    Ten czujnik powinien być odpowiednim zamiennikiem dla g-ucn.32.

HPP808H031 - produkcji TE Connectivity Measurement Specialties