Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rejestrator AC 71108 - jak odtwarzać materiał

29 Mar 2011 11:29 5447 3
  • Poziom 16  
    Witam,
    proszę kolegów o pomoc. Kupiłem na alledrogo zestaw 4 kamer i rejestrator o oznaczeniu (zapewne autorskim) AC71108.

Wszystko niby działa, ale:
    nie wiem jak odtwarzać nagrania z tego niby rejestratora na komputerze, bo program dołączony do niego to jakiś koszmar (interface zrobiony przez d_bila jakiegoś, zniekształcenia obrazu, brak intuicyjności w obsłudze, niemożność przewijania do dowolnego momentu - można tylko cierpliwie czekać na przyspieszonym podglądzie, ale nie ma po co bo i tak obraz zniekształcony). Próbowane na różnych systemach i komputerach.
    Druga sprawa: deklarowana rozdzielczość wyjściowa 1920x1050 -w rzeczywistości można max 1440x900
    Trzecia sprawa: zgrywanie nagrań na dysk, aby można było przeglądnąć materiał z kilku dni w domu - to jest dopiero jazda! można zaznaczać maks. po kilka plików na raz do przegrania na dysk przenośny, a z kilku dni są ich setki! efekt - praktyczny brak możliwości zrobienia backupu, bo zajmuje to tyle czasu, że jest to po prostu śmieszne...

Sprawa ostatnia: od 2 miesięcy próbuję się skontaktować i uzyskać odpowiedź jak mam rozwiązać te problemy, które sprawiają, że funkcjonalność urządzenia spada do minimum, i typy z tego sklepu traktują klientów jak zło konieczne. Totalna ignorancja i kłamstwo za kłamstwem. Gościu, który odbiera telefon mówi tylko "proszę poczekać na mailową odpowiedź technika". I tyle. Podejrzewam, że technik w ogóle nie istnieje, a kolo jest po prostu nieodpowiedzialny i kłamie. Klient więc ma ZERO wsparcie technicznego.

Proszę kolegów o poradę., bo być może takie rejestratory chińskie różnią się tylko obudową i podejdzie inny program, który odtworzy ten niby format H.264. Mam kodeki ściągnięte do plików H.264 i sample z internetu odtwarzane są bez problemu. Nagrania z tego 'rejestratora' nie.

Help!Smile

P.S. nie muszę wspominać, że nie polecam zakupów u tego sprzedawczyka:

usunięto

śmiech na sali...

PS do moderatorów: rozumiem, że istnieje punkt 10.5 regulaminu o "notorycznym" zakładaniu, ale słowo 'notoryczne' można różnie traktować, a w kontekście wystawienia nowego tematu w związku z poprawieniem swojego usuniętego posta to chyba nie ma co tu mówić o notoryczności...

Moderowany przez sharp:

Bardzo proszę o niezamieszczanie danych kontaktowych firm/osób prywatnych w taki sposób. Jeśli ma kolega uzasadnione podejrzenia, co do uczciwości powyższych, to proszę opisać to wraz ze szczegółami w temacie: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1831481.html
    Wpis usuwam.

• Sklep ECSYSTEM
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Brak odpowiedzi sugeruje, że użytkownicy tego Forum są na tyle rozsądni, że nie korzystają z podobnych okazji (choć może nie maja takich problemów jak autor postu...).
    Z ciekawości postanowiłem jednak poświęcić kilka minut na analizę problemu. Za pomocą popularnej wyszukiwarki wprowadziłem nazwę rejestratora, aby znaleźć jakieś informacje.

Bogus105 napisał:
    nie wiem jak odtwarzać nagrania z tego niby rejestratora na komputerze
    Z filmu umieszczonego na jednym z portali wynika, że w "programie sieciowym" należy wybrać zakładkę ODTWÓRZ.

Bogus105 napisał:
    zniekształcenia obrazu, brak intuicyjności w obsłudze, niemożność przewijania do dowolnego momentu - można tylko cierpliwie czekać na przyspieszonym podglądzie, ale nie ma po co bo i tak obraz zniekształcony
    Cóż, intuicyjność interfejsu być może jest skorelowana z ceną produktu (i nie dotyczy to tylko tego urządzenia).
    A zniekształcenie obrazu... Trudno odnieść się do tego, ponieważ nie ma możliwości porównania, tylko subiektywne odczucie (chociaż na filmie demo obraz wygląda OK).

Bogus105 napisał:
    deklarowana rozdzielczość wyjściowa 1920x1050 -w rzeczywistości można max 1440x900
    A czy to ma jakieś większe znaczenie dla obrazu D1 (720x576). Obraz wideo nie będzie miał większej rozdzielczości, co najwyżej może być zrealizowana interpolacja.
    A że nie jest możliwa maksymalna rozdzielczość - może monitor takiej nie obsługuje?

Bogus105 napisał:
    zgrywanie nagrań na dysk, aby można było przeglądnąć materiał z kilku dni w domu - to jest dopiero jazda! ....praktyczny brak możliwości zrobienia backupu, bo zajmuje to tyle czasu, że jest to po prostu śmieszne
    Rejestrator ma taką możliwość, a że jest "kulawa" - cóż, technologia adekwatna do ceny.
    Na marginesie - backup nagrań z kilku dni - to jest dopiero śmieszne (zapewne praktycy potwierdzą).

Bogus105 napisał:
    inny program, który odtworzy ten niby format H.264

Na rynku jest dużo rejestratorów, z których nagrane oryginalne pliki mogą być odtworzone tylko w dedykowanych przeglądarkach obsługujących określony kodek.
    A jeśli materiał ma być poddany konwersji do AVI - na filmie demonstracyjnym zauważyłem przycisk na GUI w zakładce ODTWÓRZ: "264 DO AVI".

Bogus105 napisał:
    problemy, które sprawiają, że funkcjonalność urządzenia spada do minimum
    Urządzenie to przecież rejestrator - to jest jego główną funkcjonalnością.
    W przypadku funkcjonalności zapewne bym sprawdził, czy to jest "pentaplex", bo o pięciu funkcjach w tym samym czasie zapewnia sprzedawca...
    Ciekawe, że na stronie web sprzedawcy/dystrybutora tego urządzenia w dziale RECENZJE nie pojawił się wpis szacownego kolegi.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 16  
    Proszę sobie wyobrazić, że już te filmiki z pewnego serwisu oglądałem:)
    Kolega widzę pozjadał już wszystkie rozumy pisząc w ten sposób:
    Cytat:
    Brak odpowiedzi sugeruje, że użytkownicy tego Forum są na tyle rozsądni, że nie korzystają z podobnych okazji (choć może nie maja takich problemów jak autor postu...).
    Żadna okazja, są tańsze rejestratory, są i droższe, są i dużo droższe.

Cytat:
    Z filmu umieszczonego na jednym z portali wynika, że w "programie sieciowym" należy wybrać zakładkę ODTWÓRZ.

Ależ to proste! Jakbym miał połączenie przez sieć to nie było by problemu - ale nie mam więc to już takie proste nie jest. Materiał mogę przenieść na dysku przenośnym. Konwersja do AVI też jest w sieciowym, ale tu chodzi o możliwość normalnego odtwarzania poprzez jakiś popularny player, a nie konwertowanie setek plików do avi. Na portalu z filmikami sprzedawczyk ma jeden filmik trwający 31sek. pokazujący odtwarzacz dołączony do rejestratora - jakoś nic nie odtwarza na nimi od razu go wyłącza... widocznie nie ma co pokazywać jego działania - taki to super program:)

Cytat:
    Cóż, intuicyjność interfejsu być może jest skorelowana z ceną produktu (i nie dotyczy to tylko tego urządzenia).
    Aha, teraz już wiem, szkoda, że opis produktu sporządzony przez sprzedawczyka nic o tym nie wspomina... Dlatego też wspominam o kłamcach:)

Cytat:
    A czy to ma jakieś większe znaczenie dla obrazu D1 (720x576). Obraz wideo nie będzie miał większej rozdzielczości, co najwyżej może być zrealizowana interpolacja.
    A że nie jest możliwa maksymalna rozdzielczość - może monitor takiej nie obsługuje?

Jest napisane to ma być - proste. Takiej dużej nie potrzebuję, ale mam monitor 1600x1200 i taką chciałem ustawić do wyświetlania obrazu z 8 kamer na jednym screen'ie. W poście pisałem, że towar kupiony mija się z opisem a od strony sprzedawczyka żadnego supportu.
    Stąd pytanie do praktyków, którzy może wiedzą coś o tajnikach kodowania materiału przez takie tanie rejestratory i programach, które to potem potrafią odczytać.

pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Bogus105 napisał:
    Stąd pytanie do praktyków, którzy może wiedzą coś o tajnikach kodowania materiału przez takie tanie rejestratory i programach, które to potem potrafią odczytać.

Tanie rejestratory nie korzystają z licencjonowanych kodeków.
    Dlatego pliki zapisane mają dziwne rozszerzenia i nie można ich odtworzyć żadnym uniwersalnym programem.
    Czyli podsumowując, chcesz uzyskać coś za co nie zapłaciłeś kupując tani rejestrator.
    Możesz spróbować zmienić rozszerzenie pliku z rejestratora na zgodne ze standardem H.264 i spróbować odtwarzacza VLC.
    Jeżeli plik jest "podobny" do zadeklarowanego, to VLC być może sobie z tym poradzi.