Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat punto 2 problem z hamulcami tylnymi

29 Mar 2011 16:41 5465 9
  • Poziom 21  
    Witam.Jakies 3 mc temu wymienialem w Fiat Punto 2 bebny hamulcowe wraz z szczekami w tylnych kołach.Rownoczesnie wymieniłem plyn hamulcowy.Ostatnio przestał mi dzialac hamulec reczny-zawsze był z nim problem ale jokos od biedy działał-teraz praktycznie go nie mam.Próbowałem naciagnąc go linką-regulujac go na srubach przy dzwignie ale niestety nic to nie dało.Jak nie mam tak nie mam.Zauważyłem jeszcze niepokojacy objaw jak hamuje pare razy lekko naciskajac pedał to po paru wcisnięciach delikatnie mi opada na dół.Hamulce były odpowietrzane.Hamulce ogólnie dobrze działaja jest abs tylko te objawy wpadania delikatnego pedalu mnie martwia i ten reczny.Jak mam sprawdzic i wyregulowac aby wszystko było ok.Pozdrawiam.J.
  • Poziom 19  
    Prawdopodobnie pompa hamulcowa przepuszcza. co do ręcznego cofnij łapy ręcznego max. do tyłu. Ustaw rozpierak tak by szczęki były jak najbliżej bębna i to wszystko.
  • Poziom 21  
    Dziekuje.Zdjac bęben cofnac szczeki wyregulowac rozpierakami skrecic wszystko i bedzie ok?A jak sprawdzic pompę?J.
  • Poziom 19  
    Nie cofnąć szczęki tylko te łapy co linka jest zahaczona (trzeba poluzować naciąganie linki). odwrotność zaciągania tj. jak hamujesz linka ciągnie te łapy w jedną stronę Ty musisz odwrotnie do hamowania cofnąc same łapy (jedna strona i druga ). Jak cofniesz wtedy ustawiasz ten mechanizm rozpierający tak by szczęki były blisko bębna.Jeśli mechanizm rozpierający jest dobry to po parokrotnym naciśnięciu hamulca samo powinno się ustawić. pompa sprawna pedał nie opada powolutku po napotkaniu oporu . tj naciskasz opór i stoi. Jak naciskasz napotyka opór i za chwilę czujesz że pedał leci pomału do spodu to jest źle .
  • Poziom 21  
    Ja robie tak.Na wyłaczonym silniku naciskam pare razy pedał hamulca i trzymam do oporu.Trzymam mocno az mam pelny opor.Wtedy włanczam silnik i jak pedał mi opadnie po właczeniu silnika to jest ok.Tak mnie uczono.Czy dobrze?J
  • Poziom 19  
    Nie dobrze bo serwo nie działa jak zgaszony.Mylisz serwo z pompą . Czy na zgaszonym silniku też pedał ci leci w dół jak depniesz?
  • Poziom 31  
    tam są samoregulatory. co on ma ustawiać do bębna? jak prawidłowo złoży, to samo się doreguluje z pozycji "zero" po kilkukrotnym naciśnięciu hamulca /słychać lekkie kliknięcia jak zapadka przeskakuje/. dopiero po tym ustawiasz ręcznie linki pomocniczego. jak nie potrafisz tego poskładać żeby samo działało to na warsztat daj komuś kto ma pojęcie, a nie na pałę z hamulcami sie bawi.
  • Poziom 21  
    Jak zgaszony to nie leci w dół.I chyba tak zrobie jak radzi mi poprzednik.Dziekuje za rady.Pozdrawiam.J.Temat zamykam.
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z chyba z hamulcem gdyż w czasie jazdy stuka mi coś w tylnym zawieszeniu. Myślałem że to łożysko ale wymieniłem i nic się nie zmieniło. podejrzewam że to hamulec ręczny gdyż jak raz zaciągnąłem podczas jazdy to stukało dużo głośniej. czy ktoś mi może poradzić co ja mam z tym zrobic??
  • Poziom 34  
    Pojedź na stację diagnostyczna ustalą co stuka to raczej nie hamulec.