Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć drukarkę sieciową

marek_kkk 29 Mar 2011 17:06 8927 4
 • #1 29 Mar 2011 17:06
  marek_kkk
  Poziom 13  

  Witam
  Zwracam się z prośbą o pomoc w podłączeniu plotera i drukarki sieciowej (przez rj45), a właściwie jak to poprawnie skonfigurować.
  Sytuacja wygląda następująco (szczegóły na schemacie): mam Internet od dostawcy, który przydzielił mi konkretny adres IP do mojej karty sieciowej (192.168.1.241,maska 255.255.255.0, brama 192.168.1.1) końcówka od dostawcy podłączona jest do switch’a i od switch’a do komputera. Do switch’a mam podpiętą także drukarkę i ploter i tutaj moje pytanie, jak to skonfigurować aby te urządzenia były widoczne przez mój komputer. Próbowałem w urządzeniach ustawiać aby adres IP był ustawiany dynamicznie ale to chyb nie najlepszy pomysł bo co miało by przydzielać ten adres?? Następnie próbowałem w ustawieniach tych urządzeń wpisać na sztywno adresy i maskę (odpowiednio 192.168.1.242 i 192.168.1.245) ale to też nie zadziałało. W chwili obecnej nie mam już więcej pomysłów myślałem jeszcze żeby stworzyć podsieć dla tych urządzeń ale nie wiem czy to coś pomoże? Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł bardzo proszę o pomoc.
  Sysem operacyjny Windows 7
  Nazwy urządzeń urządzenie wielofunkcyjne RICOH MPC3300 (drukarka), Ploter HP Designjet 111

  Jak podłączyć drukarkę sieciową

  pozdrawiam

 • #2 29 Mar 2011 17:33
  Tommy82
  Poziom 39  

  Internet bezpośrednio do sieciowki.
  do tego druga karta do switcha i skonfigurował drugą sieć statyczne.

  W Twoim przypadku musiał byś dostać 3 adresy IP od dostawcy a to jest bez sensu bo miał byś drukarkę w "jego" sieci.
  Inna opcja to zastosowanie rutera wtedy możesz skonfigurować sobie na ruterze własną podsieć o ile operator na przykład nie identyfikuje komputera po MAC albo nie ingeruje w TTL.
  Możesz też po dołożeniu drugiej karty pobawić się w udostępnianie połączenia internetowego i uruchomić na w7 dhcp. Ale lepiej nie mieć na komputerze dhcp i skonfigurować to statycznie tak by nie było problemów przy połączeniu rożnych komputerów. Drukarki z dynamicznym IP to potencjalne źródło kolejnych porblemów tak samo jak dhcp na komputerze. Bo jak podłączysz inny komputer to żeby wszystko działało pierwszy będzie musiał być uruchomiony.
  Ja bym dołożył ruter komputery konfigurował automatycznie ale ograniczył zakres ip przyznawanych automatycznie i drukarki skonfigurował statycznie. Chyba ze ruter z przydzielaniem IP po MAC wtedy konfiguracja automatyczna na wszystko ale adresy pozostaną stałe.

 • #3 29 Mar 2011 17:43
  matrixneo007
  Poziom 30  

  Ten model drukarki można chyba wpiąć bezpośrednio do swatcha. W panelu sterowania klikasz "drukarki i faksy", następnie "dodaj drukarkę" i zaznacz "drukarka sieciowa lub drukarka podłączona do innego komputera" i kliknij dalej "dalej". Zaznacz "przeglądaj w poszukiwaniu drukarki" i wykonuj to co dalej będzie na ekranie. Byc możne konieczne będzie skonfigurowanie print serwera wbudowanego w drukarkę (ustawienie IP i maski sieci) ale o tym poszukaj w dokumentacji drukarki.

  Nie wiem czy to po może zawsze można spróbować ;)

 • #4 29 Mar 2011 21:54
  Mark @
  Poziom 13  

  Dokupić swój router i zrobić swoją podsieć
  -nie będzie problemu z adresami IP
  -będzie bezpieczniej (zapora)
  -drukarka nie będzie widoczna w sieci (poza twoją) w innym przypadku mogą ci inni użytkownicy sieci po wykryciu drukarki robić kosztowne dowcipy
      lampki led

 • #5 06 Cze 2014 06:57
  marek_kkk
  Poziom 13  

  Dołączyłem router, dostawca podpięty do portu WAN, na routerze ustawiłem MAC adres (poprzez klonowanie) i teraz juz wszystko funkcjonuje bez problemów.

  pozdrawiam

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME