Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo x1000 czy napewno do wyrzucenia?

GoliPB 29 Mar 2011 18:31 2939 5
  • #1 29 Mar 2011 18:31
    GoliPB
    Poziom 2  

Witam.Mam problem z Ardo x 1000. Pralka nabiera wodę bez opamiętania na każdym programie. Od czasu do czasu udaje mi się ręcznie ustawić programator na program, gdzie przestaje pobierać wodę i zaczyna prać. gdy włączam wirowanie to raz wiruje, a raz zachowuje się jakby prała ( bęben obraca się w prawo, w lewo , ale bez pobierania wody). Ogólny chaos. Mechanik stwierdził, że wąż odprowadzający wodę jest zbyt nisko, tyle, że przez około 10 lat był w tym samym położeniu i wszystko było ok. Poza tym powiedział mi, że nic nie da się już zrobić i trzeba kupić nową. Fajnie, ale może jednak usterka nie jest aż taka wielka? kto pomoże mi w naprawie?

0 5
  • #2 29 Mar 2011 18:40
    goldi74
    Poziom 43  

Co to za mechanik który nie chce zarobić na naprawie sprzętu i proponuje zakup nowego? Może trzeba skonsultować się z innym fachowcem od pralek?

0
  • #3 29 Mar 2011 18:46
    GoliPB
    Poziom 2  

"Polecany" przez koleżankę koleżanki fachowiec.. Naprawa ponoć przewyższa cene zakupu nowej pralki, a obecnie najmniej mi zależy na takim wydatku..

0
  • #4 29 Mar 2011 20:15
    ELEKTROMECHANIKTOM
    Poziom 15  

Należy sprawdzić kubek hydrostatu oraz grzałkę czy ma przejście

1
  • #5 30 Mar 2011 21:29
    zhudomel
    Specjalista AGD

Od spodu pralki jest dostęp do węża zbiornik - filtr. Od niego odchodzi w górę cieńszy króciec, do którego jest włożony plastikowy element zakończony cienką rurką, na którą jest nałożony wężyk od hydrostatu. Cały ten króciec łącznie z rurką i wężykiem może być zanieczyszczony kamieniem i innymi osadami. trzeba rozebrać i wyczyścić.
    PS. A pralka to chyba jest A1000X

0
  • #6 30 Mar 2011 22:17
    GoliPB
    Poziom 2  

Pralka działa jak nowa. Wystarczyło przeczyścić wężyk, rzeczywiście był zapchany. 3 minuty roboty i po wszystkim. Bardzo dziękuję za cenne rady!!!
    Nie ma to jak poleceni "fachowcy"...

edit: Jeszcze jedno pytanie. Może tym razem też nie będzie potrzebna nowa pralka.. W czasie trwania 9 programu, w pewnym momencie bęben zamiast się obracać, stoi w miejscu, a silnik rzęzi, a przy kolejnych cyklach obrotów wszystko wraca do normy i do końca prania nie słychać już tego odgłosu.

0