Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Identyfikacja smd (diody)

Uco 29 Mar 2011 18:47 2530 2
Tespol
    Uco
    Level 16  
    Proszę o pomoc i identyfikację elementów smd:
    05C obudowa sot-23
    C2 obudowa jak rezystor smd.
    Zmierzyłem te elementy i wyszło, że to pierwsze ma w sobie dwie diody
    Zenera na 6,6V albo 6,8V, a drugie jest Zenerem na 5,6V.
    Czy to prawda?
  • Tespol
    Uco
    Level 16  
    C2 to będzie zener 5.6V tak mi wyszło i tak podaje katalog więc ok.
    Code:

C2    EDZ5.6B    Roh    I    EMD2    150mW zener 5.6V
    C2    VDZ5.6B    Roh    I    VMD2    150mW zener 5.6V

ale to 05C chyba nie jest tranzystorem, na laminacie jest napisane D503 co by znaczyło diodę, zastanawiające jest to że wyprowadzenia leżące koło siebie(na rys. z tej aplikacji to są wyprowadzenia 1 i 2) są zwarte drukiem na laminacie. Może żeby uzyskać większą moc? Z pomiaru multimetrem wychodzi że są tam dwie diody połączone anodą (i na laminacie do masy). Jak zrobiłem charakterystykę prądowo napięciową to wyszły dwie diody zenera. A może to jest jakiś regulator napięcia?
    Jeśli to istotne to elementy te pracują (w zasadzie pracowały) w laptopie n410c w ładowaniu, a ten układ D503 jest obok złącza do baterii dodatkowej i jest połączony równolegle z diodą C2(oba elementy się spaliły) (no chyba że po drodze jest jakaś cewka albo coś o małym oporze- elementy te nie są obok siebie)
    dziwne byłoby dawać równolegle dwie zenerki na różne napięcia?
    P.S sprawdziłem w bliźniaczym modelu n400c i choć ładowanie jest na innym scalaku to w miejscu tego 05C jest SMD z nadrukiem na nim D042 tak samo połączony...

Dodano po 3 [godziny] 39 [minuty]:

No i sam sobie odpowiadam :)

Okazało się że ten element z compaqa N400c czyli D042 da się stosunkowo łatwo znaleźć; D042 jest transilem...

dalej już łatwo, w N410c też musi być takie zabezpieczenie a więc jest transil 05C czyli SOT05C, a oto pdf:
    http://semitech.cn/datasheet2-esd/SOT05C.pdf