Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Już jest Firefox 4 dla systemu Android

lukasker 29 Mar 2011 20:16 2762 11
  • Już jest Firefox 4 dla systemu Android Już jest Firefox 4 dla systemu Android Dopiero co dostaliśmy do dyspozycji PCetową wersję Firefoxa 4, który notabene zamiótł pod stół premierę IE9, a Mozilla właśnie wydała mobilną wersję przeglądarki dla systemu Android i Maemo. Firefox 4 mobile używa silnika JavaScript opartego na wersji deskoptowej przeglądarki i ma być 3x szybszy od fabrycznej przeglądarki Google. W wersji mobilnej można odnaleźć wiele podobieństw do wersji deskoptowej, a obie wersje można synchronizować za pomocą Firefox Sync. Przeglądarka wymaga procesora ARMv7 , Androida 2.0, 512MB RAMu i 14MB pamięci na karcie. Zaskakujące może, brak obsługi Flasha, jest za to obsługa HTML5. Więcej w źródle.

Link

Link

Źródło

Fajne! Ranking DIY
  • #2 30 Mar 2011 00:48
    moon09
    Poziom 15  

512mb ramu czyli tylko topowe modele się nadają. szkoda.

• #3 30 Mar 2011 00:57
    markovip
    Poziom 34  

Przeglądarka na HTC Desire HD pracuję świetnie! :) W kilka sekund zsynchronizowałem wszystkie karty, ulubione, historię z komputera.
    Na prawdę gorąco polecam!

• #4 30 Mar 2011 11:39
    michal-michalik
    Poziom 23  

Jeśli chodzi o telefon to jest jeszcze Opera i ona nie ma sobie równych. Synchronizacja jest od ponad roku...

• #5 30 Mar 2011 15:02
    markovip
    Poziom 34  

Owszem, była... Mam obie przeglądarki i Firefox działa o wiele lepiej... ;)

• #6 30 Mar 2011 15:25
    P.Ryś
    Poziom 13  

A nie słyszał ktoś o Firefox na symbiana 5?

• #7 30 Mar 2011 15:58
    markovip
    Poziom 34  

Najlepiej zajrzeć na fora developerskie Firefoxa ;)

• #8 30 Mar 2011 17:50
    skaktus
    Poziom 37  

Przeglądarka wymaga 512 MB ramu ? A po co tyle ? Czyżby celowe nakręcanie nowych klientów dla producentów ?

Te wymagania nowych programów to już paranoja...

• #9 30 Mar 2011 20:26
    I_Mat
    Poziom 14  

Wszystko fajnie, ale nie działa (u mnie?) youtube- jest informacja o braku flasha (i nie znalazłem go w dodatkach)
    na chwile obecna korzystam z dolphin browser hd która obsługuje flasha i do tego mam wrażenie, ze szybciej ładuje strony
    sprzęt to galaxy s i android 2.3

• #10 30 Mar 2011 22:15
    noisy
    Poziom 10  

Firefox nadal nie wspiera flasha. W porównaniu do Opery Mobile, firefox kompletnie nie radzi sobie z dużymi stronami. Wsparcie tylko dla urządzeń 2.0 też jest krzywdzące dla niektórych...

wystarczy popatrzeć na opinie z android marketu:

firefox: https://market.android.com/details?id=org.mozilla.firefox&feature=search_result

opera mobile: https://market.android.com/details?id=com.opera.browser&feature=search_result

• #11 31 Mar 2011 05:00
    markovip
    Poziom 34  

Do oglądania flasha jest przecież Skyfire. ;) Na dodatek optymizuje on rozmiar video. A do oglądania filmów na youtubie, youtube stworzył specjalną aplikację, która też działa świetnie. ;)

• #12 01 Kwi 2011 12:33
    I_Mat
    Poziom 14  

no tak, ale skoro w innej przeglądarce działa flash bezproblemowo(i nie chodzi tylko o streaming video ale tez o gry) , to po co bawić się w skyfire albo zew. aplikacje?