Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Zlecę] Zalewanie układów elektronicznych

xPatryk 29 Mar 2011 21:43 5144 12
    xPatryk
    Poziom 15  
    Witam serdecznie,

szukam firmy zajmującej się zalewaniem układów elektronicznych, najlepiej na terenie Wrocławia.

Potrzebuję wykonać obudowy tego typu:

sundayman
    Poziom 24  
    To wygląda no normalną plastykową obudowę "z wtrysku". Do tego potrzeba formy i wtryskarki - duże koszty.
    xPatryk
    Poziom 15  
    Hmm... może na tym obrazku będzie bardziej widać o jaką obudowę mi chodzi...

dezydery
    Poziom 15  
    Witam

Proponuje użycie puszki podtynkowej do instalacji elektrycznej.Koszt jest niewielki.Puszkę należy posmarować wewnątrz specyfikiem, który sprawi ze żywica nie będzie sie jej mocno trzymała.Gdy zywica zwiąże zdejmujemy puszkę, tzn rozcinamy i mamy "obudowę".Należy tylko wybrać sobie odpowiedni kształt puszki,aby po jej zdjęciu obudowa nie miała wielu "zadziorków"

Poniżej przykładowa puszka:
    xPatryk
    Poziom 15  
    Hmm... dzięki za pomysł z puszką, chociaż jako formę myślałem aby wykorzystać kubeczki jednorazowe ścięte na odpowiednią wysokość...

A co do zalewy, co sądzicie o tym: http://www.silikonypolskie.pl/?opt=shop&item_id=148 ?

Te z tme.pl, specjalnie do "elektroniki" są 5 x droższe...

A może coś innego, lepszego i tańszego?
    pukury
    Poziom 35  
    Witam.
    Występują również żywice epoksydowe do zalewania elektroniki .
    Może by były lepsze ( i tańsze ) .
    Zalewałem to i owo - w podciśnieniu i wychodziło ok .
    Pozdrawiam .
    adamp9
    Poziom 16  
    Też polecam żywicę. Schnie dość szybko, do 2 godz przy zastosowaniu standardowej dawki utwardzacza. ale jak dodasz więcej utwardzacza to czas ten się jeszcze bardziej skróci. Ja kupowałem na allg.. po 11 zł za kilogram + utwardzacz. Do smarowania form aby nie przylegała używa się rozdzielacza na bazie alkoholu poliwinylowego.
    lord_blaha
    Poziom 33  
    Wazelina tez ładnie rozdziela, a jako formę proponuje "czapeczki" od farby w spreju- są gładkie w środku.
    sandders
    Poziom 12  
    Zalewałem kiedyś układy elektroniczne żywicą i jako formy stosowałem pokrywki od lakierów w sprayu lub dezodorantów i niczym wnętrza nie smarowałem.
    Po wyschnięciu nacinałem delikatnie w dwóch miejscach i elegancko odchodziło.
    Większość tych pokrywek jest wykonanych -> ja tak nazywam z tłustego tworzywa ponieważ wiele klejów nawet nie chce ich kleić a od żywicy idealnie odchodziły.
    Potem przyklejałem etykietkę z informacją wydrukowaną na papierze samoprzylepnym i warstewka lakieru bezbarwnego w sprayu.
    xPatryk
    Poziom 15  
    Hmm... dzięki za pomysł z puszką, chociaż jako formę myślałem aby wykorzystać kubeczki jednorazowe ścięte na odpowiednią wysokość...

A co do zalewy, co sądzicie o tym: http://www.silikonypolskie.pl/?opt=shop&item_id=148 ?

Te z tme.pl, specjalnie do "elektroniki" są 5 x droższe...

A może coś innego, lepszego i tańszego?

Dodano po 1 [godziny] 57 [minuty]:

Swoją drogą, wracając do właściwej treści pytania...

Szukam firmy, która wykona profesjonalne zalewy (tak, aby moduły nadawały się do sprzedaży).
    xPatryk
    Poziom 15  
    Ponawiając pytanie, poszukuję PODWYKONAWCY z certyfikatami, etc.
    Produkcja powyżej 2 tys. sztuk miesięcznie.
    sundayman
    Poziom 24  
    Z certyfikatami na co ? Na zalewanie ? :)

Wykonać można to na wiele sposobów. Na przykład :

Wykonać odpowiednią formę (elastyczną). A właściwie zestaw form z uwagi na
    ilość.
    Jedna taka forma pozwala na wykonanie kilkuset odlewów, potem bierze się następną. Cała reszta to urządzenie do dawkowania zalewy, która jednocześnie
    musi pozycjonować elektronikę (przy 2000 szt. robienie tego ręcznie nie ma sensu).
    No i oczywiście sama zalewa. I od niej możesz oczekiwać jakichś "certyfikatów", oczywiście zalewa "elektroniczna" będzie odpowiednio droższa niż jakaś samoróbka.

W grę wchodzi albo osobny koszt za przygotowanie oprzyrządowania (czyli form + reszty ), albo umowa gwarantująca określoną ilość zamówienia.
    Jeśli kolega się skontaktuje (produkcja@machineria.eu) to możemy to
    spróbować wycenić.
    esnaider10
    Poziom 1  
    Witam
    Potrzebujesz konkretów na temat zalewania?
    Zadzwoń 798 900 298
    Pozdrawiam