Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TestoTesto
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asembler DSM51 projekt. Tester baterii i akumulatorów współpracujący z DSM51.

29 Mar 2011 21:46 2417 2
 • Poziom 18  
  Witam czy moge prosic kogos o pomoc w wykonaniu takiego projekt :
  Tester baterii i akumulatorow wspolpracujacy z DSM51.
  Tester powinien testować baterie cynkowo-węglowe, alkaliczne, srebrowe, rtęciowe, litowo-manganowe itp. (semna od 1,5 do 3 V) oraz akumulatory: niklowo-kadmowe, niklowo-wodorkowe, litowo-jonowe (semna od 1,2 do 3,6). Dsm-51 powinien wyświetlać co najmniej dwa parametry tych źródeł, tzn semną oraz rezystancję wewnętrzną oraz powinien sygnalizować np. brzęczykiem, że bateria lub akumulator jest do wymiany.
  Czy ktos czuje sie i zna temat oczywiscie zobowiaze sie jak tyllko to bedzie mozliwe.dziekuje.
 • TestoTesto
 • Poziom 28  
  Moim zdaniem, potrzebujesz wykonać taką przystawkę:
  Asembler DSM51 projekt. Tester baterii i akumulatorów współpracujący z DSM51.

  Teraz nie pamiętam, jak się podłącza tranzystor w celu otrzymania sterowania obwodem prądu stałego (załączanie i wyłączanie przekaźnika). Przekaźnik jest po to, żeby sygnał sterujący nie wpływał na pracę obwodu, żeby zminimalizować fałszowanie pomiarów.

  Ta przystawka pozwala zmierzyć napięcie nieobciążonej i obciążonej baterii, a mając napięcie obciążonej baterii można obliczyć natężenie prądu płynącego przez obwód bateria-opornik. Przystawkę można rozszerzyć stosując więcej oporników tak, żeby było możliwe testowanie pod różnymi obciążeniami.

  Działanie programu sprowadza się tylko do sterowania przekaźnikiem i odczytu wartości na przetworniku analogowo-cyfrowym. Potem, na podstawie tych danych można określić, czy bateria jest dobra. Tylko, że warto wykonać pomiary dla świeżej baterii, żeby można było określić graniczne progi, przy których ma pisnąć brzęczyk.
 • Poziom 18  
  Program zostal napisany.Przystawka zrobiona.Dziala super z zestawem.Jesli bedzie ktos zainteresowany prosze pisac.podziekowania dla andrzeja.