Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciekawy problem z siecia LAN

01 Lis 2004 16:01 1625 16
  • Poziom 10  
    Mam bardzo uciazliwy problem z karta sieciowa w laptopie compaq presario 900. Do routera adsl mam podlaczone 3 komputery. Niestety moj laptop dziala jedynie na krotkim kablu 2m(z fabrycznymi wtyczkami), pozostale kable wydaja sie dobre (inne kamputery laczna sie przez nie bez problemow) ale niestety jak probuje sie przez nie polaczyc wyskakuje komunikat: "ograniczenie lub brak lacznosc..". Adres IP nie chce sie odnowic a ja nie wiem co robic... Nie wiem czy to jest wina sprzetu i czy konfiguracji. PLZ pomocy - jestem przywioazany 2m od routera :(
  • Poziom 13  
    mialem identyczny problem, rozwiazalem go opcja napraw w obsludze polaczen lokalnych i wszystko smiga do dzis. pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Zarób wtyczki od nowa albo poprostu nowy kabelek. Nie ma siły żeby nie poszło
  • Poziom 10  
    Polecenie napraw nic nie pomaga. Nie moze to być problem wtyczek poniewaz inne kompy lacza sie przez nie. Ja widze narazie jedno rozwiazanie - kupic LANa PCIMCIA hehehe
  • Poziom 11  
    Sprawdź ustawienia prędkości karty sieciowej w laptopie. Miałem podobny problem przy połączeniu dwóch kompów. Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    A moze gniazdo sieciowe w laptopie szwankuje, Druciki mało dogiete, i tylko przy kablu tym krutkim działają bo ma bardziej wystające blaszki
  • Poziom 10  
    Nie widze opcji regulowania szybkosci... teoria o przygietych drucikach wydaje sie dobra ale jesli rzeczywiscie to one nie kontaktuja to czy nie powinnien byc komunikat o odlczaczonym kablu?
  • Poziom 11  
    Musisz wejść we właściwości połączenie. Tam bedzie konfiguracja karty sieciowe- zakładka zaawansowane,
    pozdro
  • Poziom 13  
    napraw nie pomagalo jak bylo nastawione automatyczne ustawianie adresu IP, wpisz sam IP i dopiero napraw. pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Moim zdaniem kabel, mialem przypadku ze konkretnym kablu zwykle kompy smigaly a notebooki nie ruszaly (to akurat byly Actiny sic!), sproboj zrobic nowy kabel podlaczajac wtyczke w dokladnie takiej samej kolejnosci jak masz w oryginalnym 2m kablu... moze diabel twki w jakims niestandardwoym rozdzieleniu konkretnej skreconej pary (mialem juz takie przypadki)... jesli nie... karta sieciowa na USB albo pcimcia, tylko przed zakupem spacz sobie jakas do przetestowania, bo jesli na innej karcie problem bedzie dalej wystepowac masz pewnosc ze problem tkwi w samym kablu (ewentualnie w systemie w co watpie)
  • Poziom 10  
    Nie jest to w 99% wina kabla poniewaz 2 inne laptopy lacza sie przez nie. Chciałem sie tylko upewnic czy tu chodzi o karte sieciowa bo wszystko wskazuje na nia.... zainstalowalem najnowsze sterowniki ale to tez nie pomoglo, zadnych ciekawych opcji nie widze w konfiguracji. Wydaje mi sie ze niestety czeka mnie kupienie nowej. Poprostu spokojniej bym ja kupil gdyby nie fakt ze dziala na krotkich kabelkach :)
  • Poziom 20  
    A moze jak ktos wspomniał wina tkwi w przeplocie. Są tzw kable krosowane i maja z jednej strony są inmaczej popodłanczane 2 pary (zielona i pomarańczowa) Zamiast pinów 3-4 i 5-6 jest 3-6 i 4-5n (jesli dobrze pamietam). Jak masz omomierz (najlepiej tester ciągłości z pipkiem) Końcówki powinny być b-wąskie by wejśc do wtyczki (można dołączyć kawałki drucików) I pomierz czy w kablu 2-metrowym i tych innych jest taki sam przeplot
  • Poziom 10  
    Hej! Kupilem sobie wreszcie Lan na PCMCIA i .... dupa! Ten komputer jest nienormalny.
    Ja juz nie widze innego sposobu jak reinstalacja systemu.
  • Poziom 16  
    mam dokladnie ten sam problem i niemoge z przyczyn technicznych przeinsatlowac systemu czy ktos ma jakis pomysl
  • Poziom 19  
    Może ten działający kabel jest zrobiony z przeplotem 1-3 i 2-6 i dlatego działa, a inne nie. NIektóre karty sieciowe same potrafią "odwrócić " sobie przeplot -podobnie jak lepsze switche - i stąd fakt działania na innych kompach.
  • Poziom 14  
    ja zakładalem u siebie w bloku siec i był tem sam problem kabel jest walniety wymien go na niekrosowany u mnie to pomogła i ustaw karte na ful duplex i powinno smihgac u mnei pomoglo
  • Poziom 12  
    a czy sprawdziłeś ustawienia serwera DHCP? [mniemam, że taki masz bo automatycznie chcesz uzyskać adres] ... ja takie komunikaty miałem w momencie gdy zestaw adresów dozwolonych dla danej podsieci został już rozdzielony [dzierżawy] ... wtedy każdy kolejny komputer nie mógł uzyskać z serwera adresu i strzelał komunikatami jak wyżej ... po rozszerzeniu zakresu adresów dla danej sieci problem znikał ... na kabel mi to nie wygląda ... pozdrawiam