Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konserwator Urządzeń Dźwigowych
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki rodzaj napinacza alternatora w peugeot 306 1.4 i...

29 Mar 2011 22:21 1689 3
  • Poziom 10  
    Poszukuję jakiejkolwiek podpowiedzi na w/w temat. Mam takiego peugota do wskrzeszenie. Ogólnie silnik uruchomiłem, gaz także, chodzi na jednym i na drugim, jednak w aucie nie było alternatora, popsuł się i ktoś go wykręcił wraz z napinaczem. Alternator zdobyłem jednak bez napinacza - i problem jest tej natury że nie bardzo wiem jaki to ma być napinacz. Czy automatyczny czy może z regulacją manualną za pomocą śruby. poczytałem trochę ale już jestem głupi w niektórych były automatyczne a w niektórych manualne. Dodam że silnik to 1.4, auto jest z 99 roku ( po lifcie), posiada klimatyzację, wsp. kierownicy i ABS - wersja Exclusiv. Będę wdzięczny za jakąkolwiek podpowiedź bo nie chciałbym kupować części na darmo. dodam na koniec że alternator chodzi na oddzielnym pasku, klima, wsp. kier chodzi na innym pasku.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Moderator na urlopie...
    Tam były montowane dwa rodzaje napinaczy. Teraz trudno mi powiedzieć, który będzie pasował. Po drugie w każdym sklepie z częściami samochodowymi dobiorą Ci wg katalogu a w razie "W" idziesz z paragonem i wymienisz na ten drugi.
  • Konserwator Urządzeń Dźwigowych
  • Poziom 10  
    Na Twoim miejscu zrobiłbym podobnie, jak kolega Ci radził. Zadzwoń do jakiegoś sklepu oferującego części samochodowe (np tutaj) i który ma możliwość dobierania ich za pomocą VIN-u, podajesz im nr nadwozia i z głowy. :D
  • Poziom 10  
    Dziękuje wszystkim za pomoc - doszedłem w końcu jaki to powinien być napinacz dzwoniąc do serwisu bo w zamiennikach nie występuje. jednak będę musiał ostro pogrzebać na allegro lub po szrotach bo cena z serwisu mnie rozwaliła. Za kawałek metalu bez jakiejkolwiek rolki i do tego dwie śruby i jedna nakrętka chcą - uwaga 428zł. To lekka paranoja.