Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toshiba Satellite Pro A30 nie budzi się po u¶pieniu.

forsoft 01 Nov 2004 17:00 2459 7
    forsoft
    Level 21  
    W Windows XP wszystko działa prawidłowo.

W Windows 98 oraz DOSie budzenie ze stanu wstrzymania prowadzi do "czarnego ekranu". Nie znalazłem żadnych ustawień w biosie odpowiedzialnych za funkcje oszczędzania energii.
    kk.2000
    Level 26  
    A może za któtko czekałe¶?

W win98 przy zainstalowanej karcie ETH trzeba czekać ponad 1 min na uruchomienie systemu ze stanu wstrzymania!

Nic z tym nie zrobisz.
    forsoft
    Level 21  
    W czystym DOSie karta sieciowa nie może usprawiedliwić tak długiego oczekiwania. Obawiam się, że obsługa BIOS dla APM i ACPI jest w tym modelu trwale wył±czona, jako przystosowanie do Windows XP. To oczywi¶cie tylko teoria, której nie jestem w stanie udowodnić.
    kondziub
    Level 21  
    Czasami nawet na stacjonarnych byly problemy z zarzadzeniem energia pod 98. Potrzebne byly latki oraz odpowiednie sterowniki. Moze i tak jest tutaj
    forsoft
    Level 21  
    Z tego co wyczytałem do tej pory wynika, że w przypadku Windows XP zalecane jest wył±czenie funkcji oszczędzania energii w BIOSie. W Windows 98 należy wł±czyć oszczędzanie energii w BIOSie.
    Ta rozbieżno¶ć może być przyczyn± kłopotów, zwłaszcza, że pod czystym DOSem BIOS jest odpowiedzialny za zarz±dzanie energi±.

Skoro nie znalezłem odpowiednich ustawień w BIOSie, przypuszczenie, że celowo te funkce usunięto jest prawdopodobne. Zwłaszcza, że Toshiba nie udostępnia sterowników do systemów starszych niż XP, do tego modelu.

Pytanie:
    Czy da się "ręcznie" modyfikować ustawienia biosu, bez pomocy SETUPu?
    forsoft
    Level 21  
    Dzisiaj przeprowadziłem ponownie próby z u¶pieniem komputera.
    Komputer budzi się, dysk twardy pracuje, ale ekran jest ciemny.
    Nie ma znaczenia jak długo się czeka, komputer nie wychodzi ze stanu u¶pienia.
    Mr. CEWKA
    Level 17  
    Jest do tego gdzie¶ patch na stronach Micro....
    druga sprawa, zmień drivery od grafiki.

Mam nadzieję że pomogłem.
    forsoft
    Level 21  
    Jedyny patch Microsoftu o jakim wiem służy do poprawy wył±czania komputera.

W czystym DOSie zachowanie przy budzeniu jest identyczne, tak więc sterownik nie może być jedyn± przyczyn± problemu, gdyż pod DOSem nie ma żadnych sterowników do karty graficznej.

Problem musi mieć wspólny mianownik dla DOSa i Windows 98.
    Przy najbliższej okazji postaram się jeszcze pogrzebać w ustawieniach AUTOEXEC.BAT i CONFIG.SYS.