Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka canon mp210- nie drukuje po napełnieniu

30 Mar 2011 10:37 5538 5
 • Poziom 2  
  Witam
  Posiadam drukarkę canon mp210. Napełniłam kartridże odpowiednimi tuszami. No i pojawił sie problem. Jak daje polecenie wydrukowania tekstu to drukarka wciąga kartkę ale wypuszcza białą. Przeczyściłam dysze i jak "każę" jej wydrukować próbny tekst to raz puści trochę koloru a za drugim razem znowu wypuszcza białą kartkę... Żadne błędy mi nie wyskakują. Jeszcze wczoraj drukowała chociaż trochę w czarnym kolorze dziś to już nie ma o tym mowy. Co ja mam zrobić? Pomocy!!
 • Spec od drukarek
  Po napełnieniu trzeba zwykle wyrównać ciśnienie w kartridżach odciągając przez dysze pewną ilość tuszu. W niektórych zestawach do napełniania są do tego specjalne przyrządy. W razie ich braku może pomóc zamoczenie kartridża (dyszami w dół) na jakąś godzinę lub dwie w płytkim naczyniu z ciepłą wodą.
 • Poziom 2  
  To co ja mogę teraz zrobić skoro mam pełne tuszu kartridże? :( Powinnam "odessać" tusz i pusty zamoczyć w wodzie?
 • Spec od drukarek
  Nie musisz odsysać. Jednak jak napisał konmaj niezbędne może być użycie klipsa do odessania tuszu w celu wytworzenia podciśnienia.
 • Spec od drukarek
  Jeśli chodzi o moczenie w ciepłej wodzie, nic nie trzeba odsysać :D Z mojego doświadczenia wiem, że przy braku odpowiedniego przyrządu, to właśnie ciepła woda "wyciągnie" trochę tuszu z napełnionego wcześniej kartridża, co w większości przypadków zapewnia jego właściwe funkcjonowanie. Tylko nie zapomnij o wytarciu go do sucha (szczególnie styki z tyłu) przed włożeniem do drukarki!
 • Poziom 21  
  Można też "przepchać" tusz, do niektórych zestawów dodają miniaturową gruszkę (jak dla dzieci po narodzinach), wpycha sie powietrze w dziure od góry aż pójdzie 2-3 krople