Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ATMega] [Bascom] Procedura obsługi klawiatury

Saszka001 30 Mar 2011 11:31 1787 3
  • #1 30 Mar 2011 11:31
    Saszka001
    Poziom 9  

Poszukuję pomocy w napisaniu procedury obsługi klawiatury 4 przyciski, każdy na osobnym pinie do ATMega. Procedura ma być taka, aby reagowała na długie i krótkie naciśnięcie klawisza.
    Dokładnie są klawisze "+ " "-" "enter" "menu".
    Krótkie naciśnięcie "+" "-" ma reagować dodaniem 1, a długie, powyżej o,5sek dodaniem 10.
    Dodatkowo, naciśnięcie równoczesne "+" i "-" ma wywoływać inną funkcję.Coś takiego jak było w ustawieniach starszych zegarków.

Czy ktoś jest w stanie mi udzielić pomocy, nie szukam gotowca ?
    Przeglądałem dostępne na elektrodzie tematy, ale nic mi nie pomogły ani wyjaśniły.

Moderowany przez _Robak_:

Temat wrócił...
    Mam nadzieję że kolega pokaże że nie szuka gotowca.

0 3
  • Pomocny post
    #2 30 Mar 2011 15:23
    SylwekK
    Poziom 29  

Naprawdę nie potrafisz tego przystosować do własnych potrzeb??? Zapewniam Cię, że robiłem to na 10 key i wszystko biegało aż miło...

0
  • #3 30 Mar 2011 21:11
    _Robak_
    Poziom 33  

Proszę napisać czy chodzi o klawiaturę matrycową czy klawiaturę z kompa. Jeśli matrycowa to należy zacząć od nauki obsługo tej klawiatury. Jeśli z kompa, od nauki uartu.
    Wykrywać czas przyciśnięcie przycisku można na timerze. Choć jeśli to znak z kompa to sprawa będzie wyglądać trochę inaczej bo trzeba by zliczyć ilość znaków na jednostkę czasu czy coś w ten deseń.

0
  • #4 01 Kwi 2011 10:34
    Saszka001
    Poziom 9  

_Robak_ napisał:
    Proszę napisać czy chodzi o klawiaturę matrycową czy klawiaturę z kompa. Jeśli matrycowa to należy zacząć od nauki obsługo tej klawiatury. Jeśli z kompa, od nauki uartu.
    Wykrywać czas przyciśnięcie przycisku można na timerze. Choć jeśli to znak z kompa to sprawa będzie wyglądać trochę inaczej bo trzeba by zliczyć ilość znaków na jednostkę czasu czy coś w ten deseń.

Napisałem to w pierwszym poście.
    Cytat:
    klawiatury 4 przyciski, każdy na osobnym pinie

Spotkałem się na jakiejś stronie z tego typu podłączeniem przez diody do INT. Nie mogę znaleźć niestety tej strony, po awarii dysku twardego.

Dodano po 4 [minuty]:

SylwekK napisał:
    Naprawdę nie potrafisz tego przystosować do własnych potrzeb??? Zapewniam Cię, że robiłem to na 10 key i wszystko biegało aż miło...

Sylwek, ja chcę to napisać sam, nie chcę adaptować czyichś rozwiązań. Proszę o wskazówki, jak sie za to zabrać.

0