Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan micra 99r podłączenie bezpilotówki forteca

cezar1t1 30 Mar 2011 14:35 1186 3
    cezar1t1
    Level 2  
    wersja dwudrzwiowa z pilotem CZ w kluczyku. Alarm forteca BP.

Nie mogę namierzyć gdzie podłączyć blokadę, żeby alarm nie wyłączał się przy otwieraniu przez obrót kluczyka w zamkach. Wejścia sterujące dałem na zasilaniu siłowników.

Na fabrycznym sterowniku zamka zidentyfikowałem zasilanie i wyjścia na siłowniki. Pozostają jeszcze cienkie sterujące: czerwono-zielony-srebrne cętki, czerwony, czerwono-biały
    i na drugiej wtyczce: żółto-czerwony, żółty, seledyn-czerwony i biały czerwony.

Czy ktoś dysponuje rozpiską pinów na sterowniku?

Może trzeba inaczej podłączyć wyzwalanie alarmu?

Niestety woltomierz cyfrowy wskazuje bzdury (stan ustalony względem masy 0V, natomiast stany przejściowe są nie do zinterpretowania)
    Wolałbym nic nie spaprać dlatego nie atakowałem próbówką- nie wiem czy komunikacja z odbiornikiem nie jest na CAN'ie

pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    xwit
    Level 33  
    Ja pamiętam,że jakoś tak blokowałem też sygnał z wkładki jak w primerze montowałem domykanie szyb.Chodziło o to by tylko szło zpilota a nie z wkładki.Trzeba zablokować impuls z wkładki.
    cezar1t1
    Level 2  
    Dzięki Koledzy,
    problem rozwiązany - RTFI - i to na dodatek dokładnie ;-)
    Trzeba wykorzystać program fortecy dla AUDI :D

Swoją drogą: dla własnej ciekawości chciałbym wiedzieć jak i po których drutach przekręcany kluczyk informuje centralkę o zamykaniu i otwieraniu.
    Poprostu nieco za dużo jest tam "drutów" sygnałowych jak na standardowy układ.

Temat uważam za zamknięty