Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wsad chipa do Lexmark t 430, t430

30 Mar 2011 17:33 1898 4
  • Poziom 16  
    Mam drukarkę lexmark t430 (laser) na razie jest ok 80 % tonera ale wcześniej czy później będzie trzeba uzupełnić, dlatego chciałbym się zabezpieczyć przed tym. Czy pamięć w tym tonerze można skasować i czy są dostępne wsady lub jakiś opis wsadu? Bo wolał bym teraz zgrać go jeśli jest taka możliwość (zdj u dołu)
  • PCBway
  • PCBway
  • Poziom 16  
    No niby tak.. 20zł z przesyłka pewnie ale chętnie pobawił bym się tym pod warunkiem że to normalna kość eprom (mam podstawkę JDM) bo nie znalazłem do niej noty katalogowej.. Będę wdzięczny jak ktoś mi podpowie jak z niej zgrać wsad albo może są gotowe wsady z objaśnieniem które miejsca edytować żeby zmienić wartość licznika stron.
  • Poziom 20  
    Lexmark to kości z szyfrowaniem danych. Nie ma do nich resetera ani sposobu ich zczytania i zapisania.
  • Poziom 16  
    No to racja, ciężko to zregenerować. Z tego co widzę to są polskie sklepy które projektują i sprzedają chipy do drukarek a wykorzystują w nich jakieś Atmele.
    Myślicie że w tym wypadku tak samo ciężko jest zgrać wsad? Bo już nie mówię o modyfikacji, wystarczyło by tylko zgranie nowego i po wykorzystaniu załadowanie go na nowo.
    http://stater.pl/index.php

Zamiast Atmela używane są też jakieś Microchip, jeśli dobrze odczytałem to:
    12F689
    1/sn0803
    3WM

ale żadnej dokumentacji nie znalazłem.
    Co to za układy?