Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana procesora w Asus F7S, co o tym myślicie?

30 Mar 2011 17:47 2043 9
  • Poziom 20  
    Witam!

Chciałbym przyspieszyć mojego laptopa - Asus F7S, co myślicie o wymianie procesora z T5450 na T7500? Ktoś na jednym z forum napisał że wymiana jest przez Asusa nie zalecana bowiem układ chłodzenia oraz napięcia na płycie są przystosowane akurat do tego procesora który jest zainstalowany.

Jaki max procesor wejdzie do tego laptopa? Niestety centrum obsługi technicznej Asus jest już dziś zamknięte.

Na komputerze pracuje system Vista, oczywiście wymiana ramu z 2 GB na 4GB też zostanie dokonana.

Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 33  
    Laptopy Asus mają chodzenie kiepskie więc dalbym na luz z wymianą procesora ,
    powylączaj wodotryski z Visty i wywal zbędne programy z Autostart a system przyspieszy ,
    polecam System Mechanic do przyspieszania Visty bo program naprawdę świetny /
    http://www.iolo.com/system-mechanic/pro/download.aspx
  • Poziom 12  
    modrih napisał:
    Witam!

Chciałbym przyspieszyć mojego laptopa - Asus F7S, co myślicie o wymianie procesora z T5450 na T7500?

Witam, kolega ma model F7Se czy f7SR?
    dla modelu F7SR mozna wtawi maksymalny procesor Intel Merom T7100~T7700

a dla modelu F7Se producent ma w ofercie
    INT T5750 2G/2M/M SLA4D, INT T2370 1.73G/1M/M SLA4J, INTEL T9300 2.5G/6MB SLAYY, INTEL T8100 2.1G/3MB SLAYP takie montuje producent lub wymienia serwis.
    Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Dziękuje za odpowiedzi.

Mam f7sr, w sumie to mój znajomy. Support asusa powiedział mi właśnie że były w nim montowane procesory max do T7700, czyli to samo chłodzenie ta sama obudowa, ale procesor szybszy, także wydaje mi się że nie powinno być problemów (choć oczywiście asus odradza wymiany, mimo to że jak napisałem były robione komputery z tej samej serii z szybszym procesorem).

Dodatkowo myślę o wymianie dysku twardego jest Hitachi 250GB z 8MB Cache, i teraz pytanie na co wymienić czy na 250GB 16MB Cache 7200 obrotów czy na 250GB 32MB Cache 5200 obrotów? Bo 250GB 32MB Cache 7200 obrotów nie mieści się w budżecie. Dysk mógłby być nawet mniejszy niż 250GB (np. 160), ważne by był szybki. Ale nie mogę takiego znaleźć w miarę atrakcyjnej cenie np. na allegro (nawet jak by miał być ze skróconą gwarancją i mniejszą pojemnością)

Komputer ma 2 GB ramu zmienię mu na 4GB , ten dysk i procesor i myślę że da mu to kopa (mam nadzieję...).

To komputer nie mój a znajomego któremu zawsze jest wolno :) a niestety nie dopuszcza on zmiany ustawień wyglądu systemu. Po prostu ma być tak i dobrze działać.

Osobiście odnoszę wrażenie że ten dysk obecnie zamontowany to troszkę "padaka" bo mam dokładnie ten sam w swoim laptopie S96S VBI który pracuje już 3 rok, i świetnie chodzi, natomiast w tym asusie F7SR coś za bardzo słychać ruchy głowicy... aczkolwiek badów nie ma, ani niedopuszczalnych opóźnień sektorów. Jakiś test szybkościowy mu zrobię, ale to jutro, dziś nie mam zbytnio czasu.
  • Poziom 12  
    [quote="modrih"]Dziękuje za odpowiedzi.

Osobiście odnoszę wrażenie że ten dysk obecnie zamontowany to troszkę "padaka" bo mam dokładnie ten sam w swoim laptopie S96S VBI który pracuje już 3 rok, i świetnie chodzi, natomiast w tym asusie F7SR coś za bardzo słychać ruchy głowicy... quote]

witam pewna partia dyskow jest wadl;iwa i asus wymienia je na gwarancji ale nie pamietam teraz, jak sprawdze to napisze
  • Poziom 20  
    Jednak z dyskiem jest wszystko w porządku.

Chyba pokuszę się na wymianę tego procesora na T7700, oraz dysku na 250GB, ale 16MB Cache i 7200 obrotów, mam nadzieje że da mi to w połączeniu z wyłączeniem indeksowania na Windows Vista zadowalający rezultat.

A ram niech zostanie 2 GB, narazie nie widzę sensu wymiany na 3GB bądź 4GB, gdyż komputer wykorzystywany jest do pracy w Internecie czasem do obróbki zdjęć (tylko czasem), myślę że procesor to nadrobi.
  • Poziom 15  
    Sory za odkop, ale tak jakoś mi się wygooglowało.
    2 pytanka do autora tematu bo zabieram się do podobnej roboty, tylko w innym laptopie (Amilo PI 2550).
    Czy wymiana procesora doszła do skutku? Oraz jakie były ewentualne efekty tej wymiany?
  • Poziom 20  
    Wymiana doszła do skutku.

Efekt? lepszy procesor :) z lekka szybsza praca - a klient widząc wyższy model procesora - bardziej zadowolony.

Żadnych problemów z chłodzeniem czy tego typu sprawami. Chodzi tak jak poprzedni w sensie pracy fizycznej - a w sensie pracy wydajnościowej - tyle ile ma być wydajniejszy tyle też i jest.
  • Poziom 15  
    Dziękuję za odpowiedź
    Do mojego Amilo (Mostek północny: Intel Crestline-PM PM965) również poszedł T7700 i efekt również jest pozytywny. Problemów zero, a temperatury są jeszcze niższe niż przy standardowym T5450, chodź trzeba przyznać, że pasty termoprzewodzącej nawaliłem aż wyciekała. Najtańsza sylikonowa to nie żałowałem. Prądu też nie przewodzi to i zewrzeć nic nie powinna.
  • Poziom 20  
    No tak tylko że zbyt duża ilość pasty wpływa negatywnie - ale jeżeli u Ciebie wyszło "akurat" tak że jest ok to dobrze :).

Warstwa pasty tak na prawdę musi być jak najbardziej cienka rozprowadzona jak najbardziej równomiernie. Jednakże w wielu przypadkach jest tak że sam docisk powoduje w miare dobre jej rozłożenie.