Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Exel, Vba] Nowy arkusz bez autofiltru

-Tomi- 30 Mar 2011 20:30 1587 4
  • #1 30 Mar 2011 20:30
    -Tomi-
    Poziom 13  

Witam

Posiadam Arkusz 1 w którym mam dane i jest auto-filtr. Próbuję zrobić tak żeby po użyciu auto-filtru można było za pomocą przycisku skopiować widoczne komórki do nowego skoroszytu, skasować auto-filtr w nowym arkuszu (ale tak żeby nie pokazał wszystkiego) a później to zapisać. Udało mi się zrobić kopiowanie ale z resztą nie daję rady. Może ktoś jest w stanie mi pomóc.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Proszę pamiętać o używaniu znaczników syntax. Opcja Listing kodu. - arnoldziq

0 4
  • Pomocny post
    #2 31 Mar 2011 15:55
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Kopiujesz arkusz (z formatami, filtrami, etc). A gdyby zastosować zwykłe kopiuj-wklej? Np

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0
  • #3 01 Kwi 2011 17:19
    -Tomi-
    Poziom 13  

Super jest tak jak chciałem ale teraz nie kopiuje mi formatowanie tzn. szerokości wysokości kolumn oraz dodatkowych pól tekstowych.

0
  • #4 05 Kwi 2011 23:55
    -Tomi-
    Poziom 13  

Adamas_nt, próbuję dopisać do tego kodu linie które kopiują-zachowują pierwowzór dokumentu lecz wszystko się rozwala, kiedy zastosuję autofiltr. Może masz jakiś pomysł co można tu jeszcze wykombinować.

0
  • #5 06 Kwi 2011 15:08
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

To jest cena za "zgubienie" autofiltru. Formatowanie i pola tekstowe można oczywiście skopiować, ale trochę z tym zabiegów.
    Można spróbować makra (powinno być prościej), które realizowałoby następujące czynności:
    1. Zapamiętanie filtra lub ukrytych wierszy w tablicy
    2. Usunięcie filtra
    3. Skopiowanie arkusza
    4. Włączenie filtra wg zapamiętanych kryteriów
    5. Usunięcie ukrytych lub zapisanych do tablicy wierszy w arkuszu docelowym.

0