Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani Ekspres do kawy w kwocie do 400 zł

squesh 30 Mar 2011 21:41 12212 11
  • #1 30 Mar 2011 21:41
    squesh
    Poziom 8  

Witam,

Chcę kupić ekspres do kawy. Obecnie posiadam KRUPS KP2106 na kapsułki Dolce Gusto i stwierdzam, że droga to zabawa a kawa średniej klasy.

Myślę nad SENSEO HD 7850/60 z pojemnikiem na mleko (399 zł na alegro)

lub jakimś innym z pojemnikiem na mleko bądź ze spieniaczem (ta rurka przy ekspresie po prostu) ;)

Nie jestem znawcą tematu. W marketach dostępne są już od 150 zł ekspresy a za 300-400 to niby już dobre, a niby porządny to koszt 1500-2000.

Mam świadomość, że za 400 złotych nie kupię żadnej rewelacji z młynkiem itp.,
    lecz jaki byście mi polecili w tej kwocie?

PS. Średnio w tygodniu wraz z domownikami (+wliczając odwiedziny gości) wykonywane jest ok 10 kaw, tak więc są to ilości raczej malutkie, stąd myślę, że nie ma sensu wydawania 1,5-2 tys za ekspres :)
    Chyba, że się wciągnę w model z półki ~400 PLN i będę chciał więcej! ;) ;)

0 11
  • #3 30 Mar 2011 22:20
    squesh
    Poziom 8  

Względny jest a jak za tą kwotę to napisałbym nawet że czemu nie :) Nie można wymagać nie wiadomo czego.

Typ ekspresu: ręczny

Oznacza to, że sam dozuje wielkość kawy tak? Włączam i wyłączam.

I jak to jest w tych ekspresach, jeśli zrobię od razu 2 filiżanki (~150ml) to kawę, którą wsypałem wyrzucam i nasypuje ponownie nową?

Bo jeśli chodzi o dozowanie automatyczne (że kawę wsypuje gdzieś do pojemnika) i ustawienia wielkości filiżanki (czy automatyczne wyłączanie) to już wyższa półka i w kwocie ~400 zł rozumiem, że nie mam co szukać? :)

0
  • #4 31 Mar 2011 11:31
    Temple One
    Poziom 19  

Wiesz co, ja aż taki obeznany nie jestem, podałem Ci tylko ten przykład, gdyż ostatnio moi krewni takiego zakupili :D technicznie nie znam się na tym.. Możesz zapytać tego sprzedawcy na Alle, bądź też poszukać jakichś obszerniejszych specyfikacji w internecie. ;)

-1
  • #5 31 Mar 2011 22:28
    Bronsky86
    Poziom 10  

Witam, faktycznie do tej sumy nie ma dużego pola manewru :) Ja polecam ekspres firmy Zelmer Piano 13Z014. Firma znana, ekspres jak ekspres (sam taki posiadam). Konstrukcja prosta, elektronika nie skomplikowana, na tle innych mało awaryjny, o dobrych właściwościach parzenia kawy (jak dla mnie), dobrze spienia mleko, mały, prosty, intuicyjny, części i serwisy ogólnodostępne.

Pozdrawiam.

-1
  • #6 20 Kwi 2011 20:40
    staś pytalski
    Poziom 30  

Co do Philipsa senseo, nie wiem skąd taki szał na ten ekspres. Jest to sprzęt na saszetki, może trochę tańsze jak kapsuły, ale senseo nie był i póki co nie jest oferowany na rynek polski. Na stronie philipsa nie ma instrukcji do senseo w języku polskim.

0
  • #7 28 Kwi 2011 00:15
    micho2103
    Poziom 14  

Witam....wg mnie , w tej cenie najlepiej kupić ekspres używany.
    Proponował bym Saeco Vienna......zakupu dokonać w autoryzowanym serwisie gdzie można dostać gwarancję na taki sprzęt.

0
  • #8 10 Maj 2011 11:02
    bpawel
    Poziom 13  

Dołączę się do tematu - poszukuję tak ja autor wątku przyzwoitego, bezawaryjnego ekspresu na zwykłą kawę.

Po wstępnej selekcji mam kilka typów:
    Saeco via veneto de luxe ~380pln
    Fagor CR-15 ~330pln
    Elektrolux Easypresso EEA110 ~ 350pln
    DeLonghi EC190 ~460pln
    Amica CE 2011 Cremis ~260pln

Miał ktoś z tym do czynienia ?

0
  • #9 02 Cze 2012 10:15
    szef007
    Poziom 9  

Witam.
    Zajmuje się naprawą ekspresów.
    Naprawiałem już wiele set ekspresów i z doświadczenia wiem że za rozsądne pieniądze można kupić Saeco Vienna ok 350zł automat przyciskamy jeden guzik i robi kawę załącznik 1.
    W miarę prosty w obsłudze, mało elektroniki, mniej zawodny był produkowany przez wiele lat a od 2010r znowu został produkowany.
    Wadą ich były przeciekające z czasem bojlery ale jeśli nie będziecie często używać spieniacza posłuży wiele lat.
    Często spotykam się z ludźmi którzy chcą za wszelką cenę abym im go naprawił bo służył im przez wiele lat i są z niego zadowoleni.
    Drugim jest Incanto Załącznik 2 koszt ok. 500zł młynek stalowy nie ceramiczny (ceramiczne często siadają) ale tutaj częstą wadą jest plastikowy zawór (znowu spienianie mleka) od pary (przecieka) ale jeśli jest metalowy nie ma problemu.
    Dla mnie jako serwisanta z perspektywy czasu jest pytanie zasadnicze, które zadaje takim osobą co chcą kupić jest:
    Do czego go potrzebują do domu czy biura.
    Jeśli do domu to obowiązkowo ekspresy z wyciąganym zaparzaczem (do mycia) jak SAECO, Delonghi, Melitta, niektóre ekspresy AEG, Bosch, Siemens
    itp.
    Jeśli do biura Jura Krups gdzie zaparzacz jest na stałe ale do takich ekspresów są wzywany serwis co jakiś czas i go w środku czyści. Tabletki do czyszczenia nie wszystko wyczyszczą. Jak rozbieram i pokazuje zaparzacz to ludzie przerażają się co piją (pleśń).
    Dlatego zaparzacz to serce ekspresu i musi być czysty.
    Ważne uwagi które znacznie przedłużą sprawność państwa ekspresu:
    - wlewać wodę przegotowaną z czajnika (zimną) kamień odłoży się w czajniku a nie w ekspresie lub z filtra;
    - starać się nie wyjmować zbiornika na wodę tylko dolewać wodę bezpośrednio do zbiornika;
    - nie używać wody z dużych baniaków bo są tam związki mineralne i dużo wapna co nie służy ekspresowi;
    - jeśli macie państwo dobrą wodę to raz na pół roku, odkamienić zwykłym preparatem do odkamieniania czajników ale z uwzględnieniem proporcji zawartej w ulotce (nie wodę z octem).
    - co drugie wyrzucenie pojemnika na fusy przepłukać dobrze zeparzacz;
    - jeśli ekspres trochę przecieka lub słychać syczenie pary, nie czekać dać do uszczelnienia bo naprawa lub wymiana elektroniki jest bardzo droga z reguły nieopłacalna;
    - zima przechowywać ekspres w ciepłym miejscu bo mróz rozsadza bojler z wodą;
    - zapoznać się z instrukcją obsługi
    Ale się rozpisałem, udzielam porad tel. 501 462-130
    Pozdrawiam.

3
  • #10 03 Cze 2012 17:44
    arekb81
    Poziom 24  

Do słów przedmówcy dorzucę parę zdań.

Ekspresy Jura jak i inne bardziej skomplikowane np. Saeco Primea, Xelsis odkamieniać nawet co 3 miesiące.

De Longhi - zwracać uwagę na blok zaparzający, czy ciężko pracuje. Jeśli tak, rozebrać wyczyścić przesmarować. Inaczej może się uszkodzić silnik napędu bloku, a nawet elektronika. Nieodkamienianie najczęściej kończy się rozszczelnieniem bloku grzejnego i drogą naprawą.

Podobnie Vienna, brudny i ciężko pracujący zaparzacz powoduje uszkodzenie elektroniki, co objawia się bardzo, bardzo powolną pracą mechanizmu.

Wynalazków firmy Krups nie polecam nikomu, ani nie życzę jako prezent. Producent skutecznie postarał się o to, żeby gwoździe zamiast młotkiem, wbijać za pomocą bezsensownego, drogiego i awaryjnego mechanizmu.

Do dobrych ekspresów dorzuciłbym Niwonę.

Co do Saeco; ekspresy dobre, w miarę tanie i bezawaryjne, ale odkąd Philips wszedł w układy z tą firmą, zaczęło się źle dziać. Na początek ceny części zamiennych ostro w górę, a nawet w kosmos, zwłaszcza jeśli kupujemy poza autoryzowanym serwisem. Np. kiedyś do zaworu pary w Incanto, plastykowy grzybek można było kupić za ok 40 zł, teraz trzeba cały zawór za ok. 220-250 zł.
    Plastykowe koło napędu bloku zaparzającego do Talea/Odea kiedyś komplet za ok 60 zł, teraz jedno ( duże) ok 150 zł. Blok grzejny do Vienny ok 500 zł! Podejrzewam, że następnym krokiem będzie zwiększenie awaryjności, zwłaszcza po gwarancji.

2
  • #11 03 Cze 2012 21:48
    szef007
    Poziom 9  

W pełni zgadzam się z kolegą.
    Co do cen znam jeszcze serwis w Warszawie z rozsądnymi cenami ale faktycznie ceny poszły do góry.
    Nie rozumiem polityki tej firmy, wyjdzie na to że lepiej będzie kupić nowy ekspres (jednorazówkę) niż naprawić stary. Starsze modele są znacznie lepsze niż te nowe oczywiście jak „nie są zajechane”.
    Jeszcze jedna uwaga pamiętajcie że ekspres to urządzenie z 2 układami które niebardzo się lubią.
    Wysoko rozwinięta elektronika (układy scalone) itp elementy oraz układ wodny z wysokim ciśnieniem gdzie wystarczy mała nieszczelność i ten pierwszy układ się psuje a to wtedy zaboli po kieszeni. Wiec im mniej bajerów tym naprawa tańsza i mniej awaryjny. Jeśli zobaczycie że pod ekspresem jest woda albo z ekspresu syczy para, dajcie go do uszczelnienia bo później koszt naprawy będzie nieopłacalny.
    Wiem to bo naprawiam elektroniki od ekspresów.
    Jeszcze jedna bardzo drażniąca mnie sprawa.
    Jeśli oddacie ekspres do serwisu ale z różnych przyczyn nie będziecie go u nich naprawiać (wysoka cena naprawy, długi czas leży u nich i nic nie robią lub czujecie że chcą was naciągnąć na kasę) odbierając ten ekspres sprawdźcie czy zachowuje się tak jak oddawaliście go do nich.
    Jestem zły jak rozbieram ekspres i usuwając usterki widzę że ten ekspres ma powkładane elementy z zepsutego. Po czym dowiaduję się że odebrany był z serwisu który go nie naprawił. UWAŻAJCIE!!!
    Wymienił bym miasta w których nagminnie się to zdarza jak otrzymuję ekspres po takiej „niedokończonej naprawie”.
    Znowu się rozpisałem. Dbajcie o ekspres w końcu nie kosztuje mało a posłuży wam znacznie dłużej ja i tak mam dość roboty.
    Pozdrawiam.

0
  • #12 04 Cze 2012 22:26
    astw
    Poziom 17  

A jaka jest opinia ekspertów (serwisantów) o prostych modelach Krupsa - Vivo f880 i Rowenty - ES3200?

0