Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

reset pamięci philips mfd 6020

30 Mar 2011 22:31 3904 4
  • Poziom 9  
    Witam!
    Mam taki problem, skończył mi się toner w urządzeniu wielofunkcyjnym philips mfd 6020. Kupiłem zamiennik tonera pfa 822. Do tego tonera otrzymałem kartę chipową do zresetowania pamięci urządzenia. Jednak ta karta nie działa. Po włożeniu do drukarki wyskakuje komunikat "wyjmij karte włoż karte toner". Mam takie pytanie czy ktoś może wie w jaki sposób można zresetować pamięć materiałów eksploatacyjnych w takim urządzeniu wielofunkcyjnym?? POMOCY!!
  • Poziom 10  
    Witaj, wiem że nie jest to dla Ciebie pocieszeniem ale mam identyczną sytuację z MFD 6050. Z tą różnicą, że ja kupiłem zasypkę i kartę. Zgłosiłem problem sprzedawcy, ale odpowiedź mam dostać za 2-3 dni.
    Napisz kiedy kupiłeś swoją maszynę i jaką ma wersję firmware (można to sprawdzić za pomocą narzędzia upgrade z pakietu który się instaluje z CD razem ze sterownikami). U mnie siedzi 2.07m i boot 3.01 i sądzę że tu jest problem.
    Prawdopodobnie Philips uszczelnił oprogramowanie w tych wersjach firmware.
    Moja 6050 ma tydzień i po 1000kopii zawołała o toner. Kartę mam na 5.5k, dostawca wyklucza jej wadę gdyż twierdzi że jestem pierwszą osobą z ponad 300 zgłaszającą problem. Aczkolwiek jest to tylko elektronika. Niestety nie mam jak tego sprawdzić a kupno drugiej za 60zł żeby się utwierdzić w przekonaniu że to soft mija się z celem.

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    U mnie też siedzi firmware v2.07m i boot v3.01. Mam jeszcze plik ze starsza wersją firmware tj. "firmware_LFF6020_v2_05f" ale nie mogę jej z powrotem wgrać. Po załadowaniu do update pliku wyskakuje mi, że "plik firmware nie jest kompatybilny z tym urzadzeniem". Ciekawe czy jest jakiś sposób na wgranie poprzedniego firmware?????
  • Poziom 10  
    Cześć, nie pozwala Ci na softowanie bo nie można go obniżyć z poziomu tego programu. Myślę, że odpowiednio przygotowany plik 2.05 tak aby oszukać program załatwiłby sprawę, ale niestety ja nie jestem w stanie go stworzyć. Może ktoś podjąłby się wyzwania ?? :)

ps. Miałeś 2.07 na pokładzie od początku czy robiłeś aktualizację ??
  • Poziom 9  
    Własnie miałem wersje firmware v2.05 ale zrobiłem aktualizacje ale zrobiłem do v2.07 ponieważ na v2.05 nie chciał mi chodzić adapter wifi. Może ktoś na forum zrobił by modyfikacje firmware v2.05 tak żeby update poszło z v2.07 na v2.05?