Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alfa romeo 156 TD szaleje wskaznik paliwa przy otwieraniu i zamykaniu drzwi

lukasz.1889 30 Mar 2011 23:09 2772 6
  • #1 30 Mar 2011 23:09
    lukasz.1889
    Poziom 21  

Witam
    mam problem z Alfą Romeo 156 TD mianowicie po przekręceniu kluczyka wskaznik po otwarciu czy zamknięciu drzwi zaczyna zmieniać wskazanie,podnosi sie na max przy otwartych drzwiach i opada na 0 po zamknięciu,dodatkowo lampka na podsufitce sie żaży,po jej wypięciu wskaznik paliwa mniej szaleje ale też delikatnie sie podnosi po otwarciu drzwi,wyczyszciłem kostki przy liczniku i zbiorniku,przejżałem luty i nadal to samo,co robic i w czym szukać???prosze o pomoc i z góry dzięki

0 6
  • #2 30 Mar 2011 23:36
    jawiczka
    Poziom 27  

Wygląda na brak masy, możliwe że gdzieś coś się urwało, posprawdzaj punkty masowe.

0
  • #3 30 Mar 2011 23:40
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  

Zwarcie (przetarta, może uszkodzona przy wypadku lub naprawie blacharskiej) wiązka przewodów do tyłu, przed rozgałęzieniem sie na oświetlenie kabiny, czujnik paliwomierza i resztę. Nie wiem, jak wiązki są ułożone w tym samochodzie, musisz poszukać jej jako idącej od deski rozdzielczej do tyłu. Małe prawdopodobieństwo uszkodzenia w samej desce przyrządów zwarcie pomiędzy obwodem paliwomierza a kontrolką zamknięcia drzwi. Zacznij od wiązki.

Dodano po 3 [minuty]:

jawiczka napisał:
    Wygląda na brak masy, możliwe że gdzieś coś się urwało, posprawdzaj punkty masowe.

Masy ? Wylacznik lampki sufitowej -wkręt do karoserii, czujnik paliwa, wkręt do zbiornika. Chyba to auto inaczej zbudowane, i masa połączona przewodami do samego akumulatora.

0
  • #4 31 Mar 2011 00:14
    jawiczka
    Poziom 27  

No niestety ale w tym aucie nie ma włączników przykręconych do karoserii, micro włączniki są w zamkach, a punkty masowe często korodują lub sie urywają w włoskich furkach, oczywiście kolego Krzysztof Kamienski
    możesz mieć racje że też jest gdzieś wiązka trafiona, ale masy to podstawa.

0
  • #6 04 Kwi 2011 09:32
    lukasz.1889
    Poziom 21  

Witam

po odpięciu kostki od zbiornika wskaznik nadal szaleje po otwarciu czy zamknięciu drzwi czy zaświeceniu tylniej lampki kabiny,sprawdziłem masy,poprawiłem luty w liczniku i nadal choinka z tym wskaznikiem paliwa,czy ma ktoś rozpiske pinów kostek od licznika???chodzi mi głównie na którym przewodzie jest masa do licznika i przewody z zbiornika,prosze o pomoc

0
  • #7 06 Kwi 2011 23:17
    lukasz.1889
    Poziom 21  

Problem rozwiązany,zimn luty w liczniku i słaba masa licznika

0