Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Powstał internetowy 'Quakebook' związany z trzęsieniem ziemi

danielde 31 Mar 2011 00:44 1615 0
 • Powstał internetowy 'Quakebook' związany z trzęsieniem ziemi
  Zainspirowane potrzebą niesienia pomocy poszkodowanym podczas minionego trzęsienia ziemi Japończykom, grupy blogerów i redaktorów postanowiły wspólnie, z pomocą Internetu, stworzyć spis opowieści, historii dotyczącej tej katastrofy.

  Rezultatem jest 'Quakebook' - kolekcja zdjęć, wspomnień i refleksji związanych z ogromnym trzęsieniem i katastrofalnym tsunami. Niewątpliwie Quakebook ukazuje siłę Internetu oraz fakt zjednoczenia się ludzi z całego świata w ciężkich czasach. Pomysłodawcą projektu jest żyjący w Japonii Brytyjczyk, który prowadzi blog zatytułowany "Our Man in Abiko" oraz udziela się na Twitterze w treściach oznaczonych tagiem #quakebook.

  Pragnący pozostać anonimowym, mieszkający w Tokio Brytyjczyk poinformował, że pragnie stworzyć książkę na temat doświadczeń związanych z trzęsieniem ziemi, opublikować ją w przeciągu tygodnia, a wszystkie profity przekazać na konto Czerwonego Krzyża. Mieszkaniec Tokio twierdzi, że za pomocą obecnych technologii możliwa jest edycja i dodanie w przeciągu kilku dni dużej ilości informacji takich, jak teksty, oryginalne wpisy z Twittera, zdjęcia, czy grafiki.

  Niecałe 45 minut po rozpoczęciu projektu, wpłynął już pierwszy datek. W projekt zaangażowało się ponad 200 wolontariuszy - redaktorów i tłumaczy z takich państw, jak Stany Zjednoczone, czy Irlandia.

  źródło:Link

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME