Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault laguna 2.0 8v 95 r dziwne bicie lewego koła

31 Mar 2011 14:20 3570 7
  • Poziom 9  
    Witam. Od dluzszego czasu borykam sie z pewnym problemem w mojej lagunie , mianowicie mam prz niej dziwne bicie lewego kola , ktore przy mniejszych predkosciach nie jest wyczywalne na kierownicy ,jednak przy 90km/h kierownica drzy lekko ,jednak co jest najdziwniejsze to to ze od najmniejsz juz predkosci slychac ze to kolo chodzi ( odglos taki jakby mialo luzy ) bylem juz dziesiatki razy na stacjach diagnostycznych i nic nie wykryto , wymienialem tarcze , sworznie , amortyzatory, gornych uchwyt ( łozysko) amortyzatora , opony - na felgach zimowych i letnich jest to samo . Jest to wkurzajace bo meczy mnie to juz od dluzszego czasu i jest to nie mily odglos tak jakby mialo odpasc kolo a przy wiekszej predkosci dryz kierownica . Pomozcie..
  • Poziom 17  
    A przypadkiem zimą nie złapałeś poślizgu i tą lewa stroną nie uderzyłeś kołami o krawężnik lub coś w podobie,te objawy mogą wskazywać na skrzywienie piasty koła lub końcówki przegubu(powstaje w tedy zjawisko falowania koła podobne do tego jak nie dokręci się go),może to być również wybita gałka układu kierowniczego.
  • Poziom 9  
    kola byly wywazane juz ze trzy razy przy zmianie opon ,takze to wykluczam. a co do odpowiedzi jerrego , ja nim nigdzie nie uderzylem ,ale nie wiem czy nie zrobil tego poprzedni wlasciciel bo gdy go kupilem , byl zuzyty lewy swozen wachacza i amortyzator byl jak mechanik stwierdzil wybity(zlamany) takze bardzo prawdopodobne, ale jakby byla krzywa piasta to przy hamowaniu tez by trzaslo kierownica ??? a tak nie jest , jednak jest jak mowisz jest to dziwne zjawisko tego slyszalnego bicia. Aha i bardzo wazne ,jak zawsze rusze nim po dlugim postaju np. po nocy to na poczatku jedzie sie nim tak jakby lewe kolo bylo kwadratowe
  • Poziom 17  
    Skupiłbym się na przegubach napędowych, lub wyważeniu półośki.
  • Poziom 39  
    Skoro fachowcy badali to ciężko podpowiadać. Ale na pierwszy rzut uszkodzenie opony, na drugi krzywa tarcza hamulcowa, na trzeci uszkodzone łożysko, na czwarty niewłaściwa geometria zawieszenia.
  • Poziom 43  
    Koła można doważyć na samochodzie ( niewiele zakładów to ma) co z półosią nie jest krzywa, posiada tłumik drgań?
  • Poziom 19  
    lewa strona to długa oś o ile dobrze kumam.. ??? tam jest wewnętrzy przegób zakładany na wystający ze skrzyni wałek frezowany.. zobacz czy masz tam takie zabezpieczenie coś jak kołek.. czy siedzi ciasno. póżniej sprawdz czy masz luz na tym wałku wchodzącym do skrzyni.. stawiam na rozlatujące się łożyska .. mniemam że wewnętrze przeguby sprawdziłeś.