Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
HelukabelHelukabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor Sony Bravia + dekoder Pace PVR HD brak obrazu w rozdzielczości HD

31 Mar 2011 18:40 5692 7
  • Poziom 10  
    Witam!
    Bardzo proszę o radę: telewizor Sony Bravia KL-VS32A + dekoder Cyfry Pace PVR HD (Pace HDS724/91), połączone kablem HD na wejściu HDMI telewizora. Niestety nie ma obrazu na programach z rozdzielczością HD, dźwięk jest. Na eurozłączu działa ale bez HD rzecz jasna. Co ciekawe, krótko po wypożyczeniu dekodera wszystko działało. Dekoder został wymieniony (jest sprawny z innym telewizorem, w serwisie działa), karta jest nieuszkodzona. Co więcej na tym samym kablu połączonym do mojego telewizora inny dekoder pożyczony od serwisanta (dekoder podobno "mercedes" wśród dekoderów, ale nazwy nie znam) obsługuje programy HD bez zarzutu. Ma ktoś jakiś pomysł? Będę wdzięczna za każdą sugestię.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • HelukabelHelukabel
  • Użytkownik usunął konto  
  • HelukabelHelukabel
  • Poziom 10  
    Staram się z sensem, choć sama z tego niewiele rozumiem...
    Telewizor z dekoderem podłączone kablem HD nie wyświetla w ogóle obrazu. Na eurozłączu jest i obraz i głos. Serwisant z Cyfry kombinował jak koń pod górkę ale nie wie o co chodzi. Zmieniliśmy kabel dalej nie działa, zmieniliśmy dekoder na inny ale ten sam model nie działa, pobraliśmy aktualizację dalej nie działa, sprawdziliśmy kartę w cyfrze jest sprawna. Co jeszcze można zrobić? Stawialiśmy na uszkodzenie wejścia HDMI w telewizorze (ten model ma niestety tylko jedno), ale serwisant przywiózł z domu swój własny dekoder jakiś wypasiony model (nie znam nazwy) i działało. Pomysłów brak - co robić?
    Dzięki za wszelkie sugestie.
  • Poziom 10  
    Wszystko po kablu HD nie działa tzn. brak obrazu dźwięk jest. Źle się wyraziłam na początku.
  • Poziom 10  
    Telewizor już dawno po gwarancji...
    Z innym dekoderem tym przywiezionym przez montera, innej firmy, działało poprawnie.
    Czy jest możliwe żeby był to błąd w oprogramowaniu Pace'a?
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem - od miesiąca gdy z nową umową wziąłem PACE - wymieniłem już trzy egzemplarze i nic się nie zmieniło - na tej samej antenie Philips PVR, Sagem działa bez zarzutu. Chyba niepomogę...? Centrum telef. abonentów C+ podałało mi "procedurę" - odłączyć przewody antenowe, wyjąć kartę, kabel zaislający... poczekać i od nowa wkładamy - kabel zasilający, kartę, przykręcamy przewody i .....działa, a ja myślę od czego jest pilot bezprzewodowy. Błędy w oprogramowaniu... napewno. Co na to Szanowna Cyfra +???