Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośna zmywarka Whirlpool ADP 4510

31 Mar 2011 21:30 4414 5
  • Poziom 24  
    Ostatnio moja zmywarka zaczęła bardzo hałasować podczas mycia. Nagrałem jak jak to chodzi, ale jakość jest słaba - nic więcej mi się nie uda, niestety.

Zauważyłem także zależność, że jak "wpompowuje" wodę do zmywarki, na naczynia - wtedy hałasuje. Natomiast kiedy wypompowuje wodę - chodzi tak jak powinna.

Co jej dolega?

A, i jeszcze ułamła mi się rączka od otwietania - ten plastyk. Czy można gdzieś kupić coś takiego?
  • Poziom 39  
    Brzmi jak pompa myjąca. Mogło coś wpaść do środka, albo po prostu skończyły się łożyska (jeśli problem narastał powoli). Mogła się też zwyczajnie poluzować. Bez rozkręcenia zmywarki się nie obejdzie.

W kwestii rączki - wrzuć zdjęcie jak to wygląda, ale jeśli jest tak jak myślę to cały panel do wymiany. Jak mam to odezwę się na PW.
  • Poziom 24  
    Rozebrałem zmywarkę. Wyciągnąłem i rozebrałem do pewnego momentu pompę (nie mogę rozebrać zestawu ze zdjęcia). Straaaszne luzy na łożyskach(szczególnie tam gdzie wskazuje strzałka), czy można je same wymienić? Nie mogę ściągnąć turbinki z ośki, nie wiem jak to jest tam rozwiązane. Można gdzieś dostać taki komplet łożysk?

Najlepiej jakby można było dokupić cały takie zestaw jak na zdjęciu. Można to gdzieś dostać?

Cod. pompy: 461972474371 (z naklejki na motorze), ale jak wpisuję w sklepach to pokazuje też: 481236158434 - to chyba to samo.

A co do panelu, to na zdjęciu pokazuję co mi się połamało, trzeba mi cały ten plastyk przedni, gdzie są przyciski, pokrętło - sam plastyk - bez elektroniki. Chodzi o tę maskownicę.

Proszę zapoznać się z tym tematem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html i poprawnie dodać zdjęcie! Załącznik skasowałem.

mod. mrhari
  • Poziom 24  
    Też natknąłem się na ten sklep jak szukałem, ale maskownica nie jest ważna.

Potrzebuję dokupić taki zestaw jak na zdjęciu wyżej, można to gdzieś kupić? Jeżeli nie, to ew. czy da się to rozebrać i wymienić same łożyska?

Ostatecznie mogę wymienić wszystkie plastiki, oprócz silnika, ale tego też nie mogę nigdzie znaleźć.

Może ktoś ma dostęp do takich części?
  • Poziom 24  
    Ostatecznie wymieniłem pompę na nową, indukcyjną. Koszt 270 zł. Wszystko wydaje się być ok.