Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki sprzęt do prowadzenia zajęć na sali gimnastycznej?

szczepsi 31 Mar 2011 21:32 6039 13
    szczepsi
    Level 2  
    Witam serdecznie!
    Chciałem zapytać was jaki sprzęt powinienem kupić jeśli chcę prowadzić zajęcia taneczne na sali gimnastycznej? Sala gimnastyczna typowych rozmiarów, na zajęciach przewiduję ok 50 osób.
    wymagania:
    - sprzęt ma służyć do odtwarzania muzyki z 'empetrójki' (nie tak głośno jak na dyskotekach) oraz do ogłaszania komunikatów przez mikrofon
    - ma być możliwie mobilny tzn. najlepiej gdyby była to jedna, przenośna kolumna, którą można sprawnie wyciągnąć z kantorka, podłączyć, schować.
    -budżet - 2-3 tysiące (maksymalnie) za całość

Uprzedzam jestem zielony w tych sprawach więc będę wdzięczny za dokładne wyjaśnienia co i jak. Pozdrawiam
    poeta5
    Level 23  
    Budżet mały a tu jedynie 100V załatwia sprawę taką sale nagłośnić zwykłym wzmacniaczem i kolumną będzie bardzo ciężko. Możesz kupić kolumnę lub 2 aktywne i po sprawie w tych pieniądzach kupisz coś chińskiego i głośnego ale komunikaty przez mikrofon nie będą niczym przyjemnym.
    Shadowix
    Level 30  
    Witam.

Myślę że jedna dobra aktywna kolumna załatwi sprawę...
    Echo będzie się niosło, jak to w salach i na to już nic nie poradzimy...

Pozdrawiam Maciek ;]
    Michał:)
    Level 15  
    W mojej byłej szkole mają takie coś jak YAMAHA STAGEPAS 300. Na próby daje rade :)
    hirogen
    Level 33  
    Ja myślę ze to american audio będzie dobre w tej cenie, ale chciałem zaproponować alternatywę pod nazwa behringer epa900 jest droży od aa i gra nawet fajnie
    wisnia_lwa
    Level 28  
    A ja zamiast tych systemów skłaniałbym się ku 1 szt. np.

T.box

Do tego najprostszy mikserek Phonica czy Behringera, jakiś mikrofonik AKG czy tani Shure, i myślę, że aż zanadto wystarczy, a i przyjemniej będzie, bo taka 15" coś tam zawsze basiku ma :) No i w sumie 4 elementy tylko, bo 1 mikrofon, jeden mikser, jedna kolumna, i jeden statyw, no kabla już nie liczę :)

I cena poniżej 2000 za wszystko.
    sebap
    Level 41  
    Nie przeczę, że to był by niedobry wybór ale

szczepsi wrote:
    - ma być możliwie mobilny tzn. najlepiej gdyby była to jedna, przenośna kolumna, którą można sprawnie wyciągnąć z kantorka, podłączyć, schować.

najbardziej mobilny nie będzie. A taki zestaw od American Audio składa się bardzo szybko i jedną ręką można wstawić np. do "kantorka"
    szczepsi
    Level 2  
    Przede wszystkim dziękuję za tak liczne odpowiedzi!

sebap wrote:
    Nie przeczę, że to był by niedobry wybór ale

szczepsi wrote:

najbardziej mobilny nie będzie. A taki zestaw od American Audio składa się bardzo szybko i jedną ręką można wstawić np. do "kantorka"

No właśnie "składa się". Bardziej skłaniałbym się jednak ku jednej dużej kolumnie którą się postawi, podłączy do prądu i gra. Bez zbędnego rozkładania. To że ona będzie duża i ciężka to nie problem, zawsze można wykorzystać 2 kursantów aby przenieśli sprzęt do schowka. Tak to widzę.
    sebap
    Level 41  
    Kolumna sama grać nie będzie. Przydało by się jakieś źródło dźwięku. W zestawie American Audio też potrzeba źródło dźwięku ale w tym już masz mikser i mikrofon.
    Oglądałeś prezentację sprzętu? Zobacz jakie to proste.
    http://www.youtube.com/watch?v=I38gbL_tuN0
    Elegos
    Level 2  
    Odświeżam temat, bo mam podobny problem.
    Szukam lekkiego zestawu nagłasniającego do prowadzenia zajęć typu aerobik itp.
    Sala gimnastyczna na razie duza (ok. 20x10m), ale w planach zajęcia na mniejszych salach. Potrzeba puszczać muzyke i podłączyć mikrofon bezprz. nagłowny dla prowadzacej zajęcia.
    Poczytałem już wszystkie wątki o salach gimnastycznych i mam świadomość że to teren maksymalnie niewdzięczny do nagłośnienia, ale wymagania moje dotyczą muzy puszczanej niezbyt głośno - tak by kursantki nie miały bólu głowy po treningu, ale na tyle głośno by muza przebijała się przez tupanie nogami :)
    W paru sklepach proponują mi albo stagepas'a 300 yamahy, albo duzo większe zestawy np. dwie aktywne kolumny B212D i mały mikser behringera, albo druga opcja to Wharfedale PMX-700 i dwie pasywne Titan 12". Problem w tym, że musze mieć zestaw w miarę lekki do noszenia z samochodu i rozkladania, bo nie zawsze bedę mógł mojej żonie pomóc w transporcie. Stąd najbardziej nam przypasowała Yamaha. Daje mało "dołów" ale z postów tutaj wywnioskowałem że na sali gimnastycznej to może być zaleta.
    Boję się tylko czy w sporej objętosci pomieszczenia ten zestaw zagra wystarczająco. Polecono mi ew. kupić dłuższe od standardowych kable i pokombinować z rozstawieniem głośników. Nie mam jak tego przetestować przed zakupem i stąd ból :)
    Poza tym budżet mam już niewielki, więc w/w zestawy jeszcze się w nim mieszczą, ale na nic droższego nie mogę na razie sobie pozwolić.
    Do stagepasa300 mogę później dołożyć ew. jakieś dwie aktywne - jest taka możliwość, ale na razie musiałby grać sam. Możecie mi jakoś doradzić? Proooooszę! :)
    Tylko zaznaczam - to nie ma być dyskoteka z ostrą łupanką, ani też apel w szkole z przemawiającymi personami. Ma grać do ćwiczeń przy muzie.
    Pozdrawiam

-------
    PS. Dostałem info że w podobnych warunkach u koleżanki sprawdzał się EON210P, porównałem parametry, to podobne, tylko ma większe głośniki (10" zamiast 8") i poziom SPL ma 124 a yamaha 112. Czy to duża różnica? Czy moge przyjąć że jak EON zagrał w takich warunkach to i stagepas sobie poradzi?
    szczepan.eu
    Level 18  
    mikrofon - sennheiser freeport - opcja naglowna - i "żyli długo i szcześliwie"

Paczka - tu wybor jest wielki, ale majac na uwadze ze jest to uklad akustycznie niekorzystny proponuje rozwazenie kupna wysokiego statywu ( może z korba - 3 m?) - i zwrocenie uwagi czy paczka ma ruchomą flansze lub flansze "kątową" - (flansz kątowe maja paczi hk serii pro - jak kojarze są też w wersjach aktywnych) korzystniejsze jest unikanie granie w plaskich plaszczyznach - lepiej zagrac z gory w ludzi.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
    Elegos
    Level 2  
    Wracam do tematu po ponad miesiącu testów. Kupiłem jednak Stagepas 300. Dorobiłem do niego kabelki dłuższe 2x10m (2x2.5mm2). Muszę powiedzieć że gra o wiele lepiej niż wystarczająco i lepiej niż się spodziewałem.
    Sala ma wymiary 20x8 i na wysokość około 8-9m z sufitem z lekkimi skosami.
    Głośniki ustawiam wzdłuż dłuższej ściany w rogach, skierowane do srodka sali - albo pionowo stoją albo na boku skosem (jak monitory sceniczne).
    Do zestawu dokupiłem budżetowy zestaw bezprzewodowy: nagłowny mikrofon azusa MIK2049 - leciutki i idealny do takich zajęć, a jako bazę też azusa LS-101LT. Oczywiscie nie jest to sprzęt estradowy ale na fitnesik - uważam że wystarczający w 100%.
    Ustawiając moc wyjściową w powermikserze na optymalną - wg instrukcji - nie na max'a - uważam że nagłośnienie takiej sali jest w zupełnosci wystarczające.
    Jaki sprzęt do prowadzenia zajęć na sali gimnastycznej?
    Muzę odtwarzam z lapka, więc w zalezności od poziomu jak nagrana jest mp3'ka głośność lekko się zmienia, ale to już jest problem plików a nie nagłośnienia.
    Podsumowując - wydaje mi się z doświadczenia że do takich zastosowań spokojnie stagepas 300 wystarcza - przy takiej kubaturze sali.
    Pozdrawiam.