Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka automatyczna Bosch WFC 1200 nie pierze i nie wiruje

31 Mar 2011 23:37 6133 3
  • Poziom 21  
    Witam
    Pralka przestała wirować .Po wymianie szczotek przez serwisanta wykonała 1 cykl pranie i pojawił się dym . Okazało się że uzwojenia wirnika i stojana oraz komutator uległy uszkodzeniu. Po wymianie silnika , pralka pobierała wodę przez ok. 30 sek . Po przeczyszczeniu nadpalonych końcówek hydrostatu i przedmuchaniu wężyka , zbiornik napełnia się do właściwego poziomu Grzałka grzeje i po osiągnięciu wymaganej temperatury nie pierze , nie płucze i nie wiruje ale wypuszcza wodę .Pompka pracuje długo i nie wyłącza się .Podczas prób silnik kilkukrotnie próbował ruszyć

Który z elementów układu zasilania silnika :triak , przekaźniki K5 , K6 lub wyłącznik termiczny F 3 może być uszkodzony ? Jak dostać się do płytki programatora ?
    Nie udało mi się znaleźć schematu tej pralki WFC 1200 , gdzie go szukać ?
    Czy schemat WFC 1600 który mam bardzo się różni od WFC 1200 ? Jaki typ i przekaźników K5 i K6 ? Jeżeli ktoś może pomóc w odszukaniu przyczyny tej usterki . Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam
    Dzięki za odzew .
    Kolega zgłosił naprawę do serwisu . Ale jeszcze nie dzwonił jaki efekt naprawy .
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Witam
    Dopiero dzisiaj ,z powodu choroby zadzwonił kolega w sprawie pralki . Serwisant wymontował programator .Próbował naprawić spalone ścieżki (płytka przepalona na wylot ) pod przekaźnikami K 5 i K6 oraz triakiem TY 5 . Nie do naprawienia . Koszt wymiany modułu 900 zł a wiec naprawa całkowicie nieopłacalna. Jeżeli uda mi się kupić sprawny , używany moduł po przystępnej cenie to jeszcze się tą pralką zajmę . Dziękuję za zainteresowanie . Temat zamykam Pozdrawiam