Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool JT 359 nie działa po zdjęciu szyby

MarSTT 01 Apr 2011 12:09 2614 1
    MarSTT
    Level 1  
    Witam,
    Mam podwójny problem z kuchenką mikrofalową Whirlpool JT 359. Ostatnio pękła mi zewnętrzna szyba w drzwiczkach. Chciałem wyciągnąć resztki szkła żeby nikt się nie skaleczył. W tym celu zdemontowałem drzwiczki - rozłączyłem tylko kostę. Po oczyszczeniu z resztek szkła zamontowałem zewnętrzną obudowę, podłączyłem kostkę i okazało się że mikrofala przestała działać. Wyświetlacz przestał działać, nie zapala sie światło w kuchence po otwarciu drzwi. Jedynie co kilka sekund słychać pojedynczy dźwięk (tak jak przy wciskaniu przycisków). Sprawdziłem bezpiecznik znajdujący się pod obudową i jest dobry. W wiązce kabli w drzwiczkach, która dochodzi do wyświetlacza (4 kable) jest napięcie. Nie mam pojęcia co się stało, w momencie kiedy szyba pękła kuchenka działała, czy ma to związek z brakiem szyby, czy coś się mogło stać po rozłączeniu przewodów i ponownym połączeniu (nie robiłem tego pod napięciem). Może to jakiś bezpiecznik, sprawdziłem tylko ten główny pod obudową. Zanim zacznę szukać szyby, a jest to chyba niemały wydatek chciałbym się zorientować czy koszt usunięcia dodatkowej usterki będzie opłacalny. I jeszcze jedno pytanie czy oryginalną zewnętrzną szybę do kuchenki mikrofalowej z termoobiegiem można zastąpić zwykłym szkłem, czy hartowanym (jeśli da się dorobić), czy też tylko oryginał.
    artbi
    Level 19  
    Witam, może to lepiej ze nie działa skoro jakiś element jest już wykluczony z obudowy kuchenki , takie kuchenki mogą być bardzo niebezpieczne w przypadku mikrofal wydostających się z nich , polecam nowa kuchenkę dla własnego bezpieczeństwa :!::!: nie jest do sprzęt zbyt drogi a bezpieczeństwo ważniejsze :!: