Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool JT 359 nie działa po zdjęciu szyby

MarSTT 01 Kwi 2011 12:09 2206 1
  • #1 01 Kwi 2011 12:09
    MarSTT
    Poziom 1  

Witam,
    Mam podwójny problem z kuchenką mikrofalową Whirlpool JT 359. Ostatnio pękła mi zewnętrzna szyba w drzwiczkach. Chciałem wyciągnąć resztki szkła żeby nikt się nie skaleczył. W tym celu zdemontowałem drzwiczki - rozłączyłem tylko kostę. Po oczyszczeniu z resztek szkła zamontowałem zewnętrzną obudowę, podłączyłem kostkę i okazało się że mikrofala przestała działać. Wyświetlacz przestał działać, nie zapala sie światło w kuchence po otwarciu drzwi. Jedynie co kilka sekund słychać pojedynczy dźwięk (tak jak przy wciskaniu przycisków). Sprawdziłem bezpiecznik znajdujący się pod obudową i jest dobry. W wiązce kabli w drzwiczkach, która dochodzi do wyświetlacza (4 kable) jest napięcie. Nie mam pojęcia co się stało, w momencie kiedy szyba pękła kuchenka działała, czy ma to związek z brakiem szyby, czy coś się mogło stać po rozłączeniu przewodów i ponownym połączeniu (nie robiłem tego pod napięciem). Może to jakiś bezpiecznik, sprawdziłem tylko ten główny pod obudową. Zanim zacznę szukać szyby, a jest to chyba niemały wydatek chciałbym się zorientować czy koszt usunięcia dodatkowej usterki będzie opłacalny. I jeszcze jedno pytanie czy oryginalną zewnętrzną szybę do kuchenki mikrofalowej z termoobiegiem można zastąpić zwykłym szkłem, czy hartowanym (jeśli da się dorobić), czy też tylko oryginał.

0 1
  • #2 03 Kwi 2011 16:24
    artbi
    Poziom 19  

Witam, może to lepiej ze nie działa skoro jakiś element jest już wykluczony z obudowy kuchenki , takie kuchenki mogą być bardzo niebezpieczne w przypadku mikrofal wydostających się z nich , polecam nowa kuchenkę dla własnego bezpieczeństwa :!::!: nie jest do sprzęt zbyt drogi a bezpieczeństwo ważniejsze :!:

0