Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford 4000 traffic LOCK '5

SP8JZ 01 Kwi 2011 12:25 2084 11
  • #1 01 Kwi 2011 12:25
    SP8JZ
    Poziom 33  

Bez gałki, na wyświetlaczu LOCK '5
    Programator pewny, nie idzie się dogadać.

0 11
  • #3 03 Kwi 2011 01:06
    SP8JZ
    Poziom 33  

Poprawka - to jest LOCK'S.
    Procesor nie odpowiada, nie przechodzi stary numer, co mam jeszcze napisać ?
    Da się to jakoś ruszyć, czy mam to radio wkręcić w imadło ?

Link

0
  • #4 03 Kwi 2011 01:28
    Andjey1
    Poziom 12  

Wloncz radia i czekaj, do puki nie bendze na wyświetlaczu CODE (sprubuj okolo 8 godzin,niepamentam). Erzeli nie doczekasz to tylko programatorem.

0
  • #5 03 Kwi 2011 07:35
    fabi
    Spec od car audio

Jakim programatorem chcesz przeczytać ten procesor?

0
  • #7 03 Kwi 2011 20:58
    SP8JZ
    Poziom 33  

To jest programator Conchareki na dwóch oscylatorach, nie wiem jak Wy tam go nazywacie.
    Sam go zrobiłem nigdy nie miałem z nim problemu i nie mam zamiaru wywalać 4 tysięcy na jakiś ruski programator, który składa się z 4 podstawek

0
  • #8 04 Kwi 2011 05:29
    fabi
    Spec od car audio

SP8JZ napisał:
    To jest programator Conchareki na dwóch oscylatorach, nie wiem jak Wy tam go nazywacie.
    Sam go zrobiłem nigdy nie miałem z nim problemu i nie mam zamiaru wywalać 4 tysięcy na jakiś ruski programator, który składa się z 4 podstawek

Dokładnie mam taki sam programator. Może spróbuj programem dosowym, miałem taki przypadek, że program pod windows (uniprog) nie chciał odczytać procesora, a programem pod dos poszło od strzała.

0
  • #9 04 Kwi 2011 05:58
    SP8JZ
    Poziom 33  

Wiem o tym. To też mogę potwierdzić, bo bawiłem się tym kiedyś.
    Jeśli procesor nie jest zabezpieczony to idzie nawet tym dosowym softem motoroli.
    Na pewno o czymś nie wiem, bo bez problemu czyta lock 10 itp.
    Zauważyłem, że kol. Leszek to robił (chyba) może będzie wiedział co jest
    Nie zajmuję się tym na co dzień po prostu chciałem się wyzbyć tego grata z graciarni może komuś się przyda

Nie wiem czy mój tok myślenia jest dobry - jakby jakoś wykasować ten eeprom i zapisać go po swojemu ???
    Nie obchodzi mnie co tam jest, bo zbyt wiele filozofii to tam w środku nie ma

0
  • #11 04 Kwi 2011 11:28
    SP8JZ
    Poziom 33  

05l28 -com1 -r filename itd.
    Piszę od samego początku, że nie idzie.
    Możecie mi nie wierzyć, po co miałbym zmyślać
    Procesor nie odpowiada

0
  • #12 26 Cze 2011 03:24
    SP8JZ
    Poziom 33  

Witam ponownie po przerwie.
    Być może ten post powinien trafić do kosza, bo jestem sam sobie winien.
    Zrobiłem sobie drugi identyczny programator i procesor odpowiedział od strzała.
    Odczyt był OK z jednym małym ALE, otóż wszystkie komórki, do których mam dostęp zawierały FFFF za wyjątkiem komórki 3FE, której wartość wynosiła FC. Wgrałem plik 2065.bin z **** 4000 i uruchomiłem radio
    Nie mam pojęcia dlaczego pamięć była pusta. Sprawdziłem jeszcze raz i z pustym eepromem radio wyświetla LOCK'S

Wziąłem pod lupę "sprawny" - niesprawny programator i znalazłem w nim jeden drobny szczegół. Otóż przełącznik generatorów ma pewną histerezę, którą wprowadza tranzystor kluczujący sygnał 20MHz. Niesprawny programator miał wymieniony tranzystor, gdyż leżał w szufladzie i się po prostu urwał. Wstawiony był BC547B, a wcześniej był tam (tak jak jest to na schemacie) BC237 i efekt był taki, że w chwili przełączenia z 20 na 4MHz następował brak oscylacji

Wymieniłem tranzystor na BC238 i programator zaczął poprawnie pracować.
    Jeśli ktoś potrzebuje, to oddam go za free bo nie potrzebuję dwóch programatorów
    Zmylił mnie napis na wyświetlaczu, więc byłem przekonany, że wina leży po stronie radia

Dziękuję za pomoc i Pozdrawiam

Dodano po 41 [minuty]:

PS. jakby ktoś potrzebował to zrobiłem też przy okazji płytkę do tms-ów texas jest 2x mniejsza niż ta z ETL-u bo ktoś kiedyś prosił o wydruk płytki, bo ta co jest ogólnodostępna nadaje się tylko do poprawki

0
  Szukaj w 5mln produktów