Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Niedziałające palniki Mastercook GC64SI

01 Apr 2011 12:39 3377 4
 • Level 8  
  Witam,
  Mam problem.
  Kupiłam nową płytę gazową Mastercook GC64SI. Po podłączeniu za 1 razem odpaliłam normalnie zapałką, po paru minutach podłaczyłam do prądu w celu sprawdzenia iskrownika, wszystkie się odpaliły - oprócz jednego. Po puszczeniu kurka - gasło (trzymałam długo). Potem już nie chciał żaden odpalić, do chwili obecnej.
  Może wie ktoś w czym może być problem?

 • Level 20  
  NIe trzyma termopara. jeśli jesteś amatorem to zleć to autoryzowanemu serwisowi.
 • Home appliances specialist
  Oj to chyba nie termopara, zwłaszcza, że to nowa płyta.
  Jakiś ten opis usterki niejednoznaczny :?
  Ta płyta podłączona do gazu ziemnego, czy z butli?
 • Level 16  
  Zdejmij pokrętło palnika który nie chce podtrzymać płomienia i spróbuj przekręcić jednocześnie wciskając bolec zaworu kombinerkami przystawiając zapałkę do palnika.Jeśli palnik będzie trzymał płomień to znaczy ze pokrętło wchodzi za głęboko na bolec i należy podłożyć podkładkę.na pewno już jakieś tam są.Widocznie fabrycznie pokrętło było włożone płyciej i było ok.Ale po jednym użyciu weszło głębiej i już nie dociska pewnego elementu który odpowiada za podtrzymanie płomienia.
 • Level 2  
  Dzięki za tą informację.Ja mam AMIKĘ - palniki wpuszczane w blat.Od 6 miesięcy nie zawsze udawało się zatrzymać płomienia na małym palniku.Dopatrywałem się problemu w czym innym dopiero dzieki tej wiadomości skupiłem się na pokrętle.Dołożyłem drugą podkładkę i działa!!!